Author Topic: Još ?ekam vizu :(  (Read 6870 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline putnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 118
    • View Profile
Još ?ekam vizu :(
« on: 08/March/2014 »
Kakva je situacija sa dobijanjem njemačkih viza? Ja predala sve u ponedeljak 3.3.u Sarajevu i još mi nije stigla :( DHL-om .Ima li nas još takvih  :airquotes: ?
:plovim: :pad:

Offline Costarico

  • Registered
  • *
  • Posts: 179
    • View Profile
Re: Još ?ekam vizu :(
« Reply #1 on: 08/March/2014 »
Kakva je situacija sa dobijanjem njemačkih viza? Ja predala sve u ponedeljak 3.3.u Sarajevu i još mi nije stigla :( DHL-om .Ima li nas još takvih  :airquotes: ?

Ja sam 3 godine vadio za Scylla-u, baš u Sarajevu i svaki put je bila gotova naredni dan, a sad koliko znam, odmah ti kažu jesi li dobila ili ne, jer se zakazuje termin. Govorim za Njemačku ambasadu u Sarajevu. Ne bi trebalo biti problema, a jedino ako ne živiš u Sarajevu, može biti da DHL-u treba malo više vremena da ti dostave, vidi tracking code koji su ti dali, možeš provjeriti jel' krenuo pasoš iz ambasade i gdje se trenutno nalazi.

Offline putnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 118
    • View Profile
Re: Još ?ekam vizu :(
« Reply #2 on: 08/March/2014 »
Da,kažu,većina dobije dan,dva poslije.Nakon što je pregledala sva dokumenta,gospođa na šalteru mi je:Gledaću da to pošaljem(gdje se obrađuje viza)danas,znamo imati tehničkih poteškoća  :/  A uzela sam DHL i provjerila u petak,nisu preuzeli pasoš. :zen: By the way,ovo mi nije prva njemačka viza ovog tipa,imala sam dve-2008,za dr.kompaniju.I nije bilo problema.Možda samo rano paničim jer sam se umorila od čekanja ,mjesecima na ovaj posao :facepalm:.
:plovim: :pad:

Offline Costarico

  • Registered
  • *
  • Posts: 179
    • View Profile
Re: Još ?ekam vizu :(
« Reply #3 on: 08/March/2014 »
Jesi iz Sarajeva?

Offline putnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 118
    • View Profile
Re: Još ?ekam vizu :(
« Reply #4 on: 08/March/2014 »
Jesi iz Sarajeva?

Ne,zato sam uzela DHL,ali sam provjerila,još nisu preuzeli pasoš.
:plovim: :pad:

Offline Nemanja0309

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Još ?ekam vizu :(
« Reply #5 on: 09/March/2014 »
Moja drugarica ceka vec dve nedelje vizu! Ona ide na Uniworld! P samo da dam informaciju da niste jedini..Nesto se desava sa vizama! Srecno svima!

Offline Shakister

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Još ?ekam vizu :(
« Reply #6 on: 09/March/2014 »
Zavisi koji pasos imas, mada oni proveravaju ne samo tebe vec i tvoje roditelje, znam jer sam pravio vizu za kanadu i svugde je skoro tako.
Mada za USA dobio sam vizu odma sledeci dan.

Offline putnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 118
    • View Profile
Re: Još ?ekam vizu :(
« Reply #7 on: 09/March/2014 »
 Nemanja0309 - Hvala za info,vidim ja da to nešto ne ide baš kako treba,neki uspiju za dan a dr.čekaju.

 Shakister - Ma nekako mi se čini da to i nema baš punoo veze pasoš,ovo mi je treći,drugi sam ispucala sa vizama:američke,njemačke,španska.Treći(bezvizni) je pun pečeta.Ne vidim   razlog da to nešto utiče ako se vidi da osoba ne ide prvi put,a i u istoj ambasadi neki dobiju odmah a neki čekaju.

Ali dobro ,šta drugo nego čekati :zen:
:plovim: :pad:

Offline putnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 118
    • View Profile
Re: Još ?ekam vizu :(
« Reply #8 on: 11/March/2014 »
 :facepalm: jos cekam- 8 dan. Upravo sam razgovarala sa ambasadom imaju tehnickih problema koje se nadaju da ce otkloniti u dan,dva jer vec imaju preko 10 ljudi koji cekaju na vizu ,neki cak i mjesec dana :pad: iako vec idu 4tu zaredom sezonu.Problem je oko neke provjere otisaka.
:plovim: :pad:

Offline sashenka

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Još ?ekam vizu :(
« Reply #9 on: 11/March/2014 »
Da, ukupno je 12 ljudi iz Bosne. Za mog momka cekamo vec mjesec dana a u nedelju trebamo ici u Linz :(

Offline putnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 118
    • View Profile
Re: Još ?ekam vizu :(
« Reply #10 on: 11/March/2014 »
Da, ukupno je 12 ljudi iz Bosne. Za mog momka cekamo vec mjesec dana a u nedelju trebamo ici u Linz :(

Da ,nažalost :( ,spomenuo mi je službenik da ima neki momak što čeka mjesec dana-strašno!Ali ako sam ga dobro shvatila da rade na odklanjanju problema punom parom i da se nada da bi mogli nešto promijeniti za dan-dva :moli: :zen:
Ja trebam na put u utorak.
:plovim: :pad:

Offline sashenka

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Još ?ekam vizu :(
« Reply #11 on: 12/March/2014 »
Ne znam, strasno sam zabrinuta, ne znam kako bi se kasnjenje moglo odraziti na ugovor. Ovo nam je druga sezona. Da li ce i kad dobije vizu i dalje imati posao...  :hehe:

Offline putnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 118
    • View Profile
Re: Još ?ekam vizu :(
« Reply #12 on: 12/March/2014 »
Ne znam, strasno sam zabrinuta, ne znam kako bi se kasnjenje moglo odraziti na ugovor. Ovo nam je druga sezona. Da li ce i kad dobije vizu i dalje imati posao...  :hehe:

Da li ste kontaktirali Viking office,šta vam oni kažu?
Još nije sve izgubljeno ,srijeda je,sa današnjim danom 3 radna dana,možda stignu.Rekli su da rade sve na tome da srede problem.
Meni ako ne stignu,moraću tražiti pasoš nazad pa da bar odem na trening,putujem noć utorak na srijedu,a ugovor mi starta 13.aprila.
:plovim: :pad:

Offline sashenka

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Još ?ekam vizu :(
« Reply #13 on: 12/March/2014 »
Upravo je stigao pasos, dobio je vizu  :party:

Offline putnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 118
    • View Profile
Re: Još ?ekam vizu :(
« Reply #14 on: 12/March/2014 »
 :clapping:  Super i mene su upravo zvali iz ambasade da je gotova i da šalju pasoš danas  :yahoo:
:plovim: :pad: