Author Topic: Zavariva? na kruzeru - informacije?  (Read 2617 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Zavariva? na kruzeru - informacije?
« on: 10/March/2014 »
Zanima me da li na forumu ima možda ljudi na poziciji zavarivača na brodu i sve informacije vezane za ovaj posao?

Ono što ja znam o ovom poslu je sve ispričano iz druge ruke preko nekih ljudi, a vezano je za Princess kompaniju:

* Dakle, taj poznanik iz Srbije je dobio posao nakon unutrašnjeg transfera na brodu, a prethodno je odradio 3 ugovora u  restoranu. U prilog mu je išlo to što je završio srednju zanatsku školu za zavarivača. Na samom brodu je imao praktičnu proveru veština u trajanju od par sati i to je to.

* Plata mu iznosi $3100

* Da bi se vratio na brod kao zavarivač Princess je zahtevao da u susednoj Hrvatskoj izvadi neki sertifikat (nemam pojma koji) koji ga je koštao 600 EU.

* Postoji mogućnost da se nakon određenog perioda prebaci na rad u luci u Italiji gde se grade ili servisiraju brodovi   Princess flote

Svaka druga informacija ili opis iskustva bilo za Princess bilo za neku drugu kompaniju je dobrodošla.
"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Zavariva? na kruzeru - informacije?
« Reply #1 on: 29/June/2014 »
Nešto malo je bilo o tome ... http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=6168.0

Treba da se rezumiješ u puno toga, praktički sve što se metalno polomi na brodu, tvoje je, uključujući i aparate za espresso, aparate za sokove .... sve sve sve

Ja znam lika iz gornjeg linka, on je veteran jednog propalog brodogradilišta u Hr, znam da je dosta gluvario po brodu, igrao poker, a bogami sam ga sretao i kako zavaruje pokretna vrata, metalne otirače za cipele ....
Bio je sjajno plaćen, i naravno, stalno je govorio da mu je to zadnji ugovor.  :facepalm:

Siguran sam da još igra poker svaku večer. U crew baru naravno.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Zavariva? na kruzeru - informacije?
« Reply #2 on: 29/June/2014 »
Nemoj mi Vlatka dirati  :D
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Zavariva? na kruzeru - informacije?
« Reply #3 on: 29/June/2014 »
samo kažem šta jeste  :giggle:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Zavariva? na kruzeru - informacije?
« Reply #4 on: 29/June/2014 »
Poker aparata više nema u crew area,a Vlatko kad sam ga zadnji put video imao je učenika i bio je priznati majstor od strane Italijana,verovatno zato što mu je Italijanski mnogo bolji od Engleskog.Većina poslova u F/B departmentu se vode kao `nkv` pozicije,dok je welder kvalifikovani radnik,i pri tom ima mnogo pogodnosti jer se šlepa uz oficire.Kabine su dobre,radi se 8 sati dnevno i plata je oko$3000,sjajan posao jer ko može da zamisli rad na kruzeru od 8 sati dnevno?Ja sam za moj slobodan dan radio više od toga.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .