Author Topic: Zasto zaposleni iz Srbije ne mogu na Royal, Celebrity, Azamara (Inicijativa)  (Read 1923 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Pored svih nagadjanja da iznesem svoje. Ljudi iz Srbije masovno napustaju ugovore. Zasto? Zato sto su ih agencije slagale o uslovima rada i plati, jer je istim u interesu da uzmu proviziju od min 300e, naplate troskove prevodjenja dokumenata (5x skuplje od sudskih tumaca), lazne troskove i sl, iako je to zabranjeno! Dakle ni jedna agencija vam ne sme naplatiti to sto vam pronalazi posao jer je firme u koju vas zaposljavaju za tu uslugu placaju. Naravno njima to nije dovoljno, pricaju vam bajke da bi vas navukli, telefonom daju jednu informaciju, na prelimiarninom je plata jos manja, dok stignete do finalnog nije ni blizu onome o cemu su pricali na pocetku, ali vas kao subotari zamlacuju i izvlace pare.

Moja ideja je da napravimo peticiju i posaljemo otvoreno pismo firmi Royal, (govorim o ljudima koji su vec radili za istu kompaniju i koji su preko agencija dobili posao), da navedemo sta agencije obecavaju i koliko naplacuju i postavimo peticiju na http://www.change.org/petition recimo. Da se laziraju CV-jevi, preporuke i slicno. Da zamolimo da prekinu da rade sa trenutnim agencijama i da dostave kontakt agencije koja ne naplacuje i daje realne informacije za regrutovanje u Srbiji ili okruzenju.

Jedine prave informacije se mogu naci iskljucivo na ovom forumu. Ne verujte agencijama i regruterima osim ukoliko vas kontaktiraju direktno iz maticne firme sa zvanicnog email-a.

Ima li zainteresovanih? Da li je neko spreman da zvanicno iznese podatak da je platio agenciji uslugu koja je zabranjena da se placa?! Zasto da mladim ljudima koji idu da rade da bi zaradili jer nema posla, uzimati novac koji nemaju?



Offline konsuelo

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Dragi rene, prvo slažem se s tobom u vezi plaćanja provizije agencijama. ali. istina je da agencije uljepšavaju istinu o radu na brodu, ali ne baš toliko. svi mi dobijemo ugovor koji potpišemo, a na kojem lijepo piše kolika nam je zarada, koliko nam traje ugovor, koliko sati na dan ćemo raditi. ako ti odeš na brod, ne svidi ti se i vratiš se doma, mislim da u tom slučaju ne treba kriviti agencije.
čisto sumnjam da kompaniju briga što agencije rade "nama jadnicima". i da prekinu suradnju i nađu druge agencije, ne bi ni te druge bile ništa bolje.
Gotovo svi koji odlaze na brod imaju uljepšane CVje, a mislim da većina ima potpuno lažne i CVje i preporuke. Kad bi se to strogo kontroliralo, 90% foruma broda ne bi vidjelo. Svaka čast onima koji imaju bogato iskustvo i prave preporuke, ali dok god kod mene situacija nije takva, ja ću šutit, otić i vjerojatno platiti proviziju. Ti uvijek mozes reci agenciji da proviziju neces platiti i imas na to pravo. ali slanje nekakvih mejlova i pisama Royalu, hmm  :nono:

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Zanimljiva inicijativa ali .........  Mi smo jos uvek jeftina radna snaga( ex Ju prostor) zato agencije koje posluju na prostoru Balkana jos uvek rade ali opet ali se kruz kompanije nece baviti "nasim problemima " oko nasih troskova odlaska na brod a i ekipa koja je otisla preko agencija se nece baviti vise istim agencijama jer im vise nisu potrebne. Svaki racun koji se dobije od agencija se moze prevesti kod sumskog tumaca i svako samostalno moze odneti iste papire na brod kod HR dept. Ako se to bude ponavljalo tj svako od novih zaposlenih tek onda ce se mozda desiti da sama kompanija ispita "nase probleme". Kao sto vidis niko od buducih a i sadasnjih moreplovaca se nece bas nesto javljati na ovu temu jer ovaj forum pomaze buducim moreplovcima sa svim mogucim dobronamernim informacija kako do broda i "oko" broda.  :uzdravlje:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......