Author Topic: Asistent elektricar ili elektronicar? Hvala unaprijed za svaki savjet !!  (Read 8462 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Fachmann

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Eh kao prvo javljam se iz Bijeljine BiH,RS.. Imam 23 godine, trenutno se bavim autoelektrikom a od skole sam zavrsio za elektrotehnicara Energetike i autoelektricara.. Zadnjih par mjeseci sam mnogo puta cuo price o raji koja ide na brodove tj. Kruzere da radi pa sam i ja odlucio da okusam srecu i da vidim svoje mogucnosti bar na kruzerima kad nazalost nemam sansu u evropi. Engleski jezik gotovo da koristim svakodnevno a takodje i Njemacki mi ide..
Imam odlicno iskustvo kao autoelektricar i solidno iskustvo kao elektricar ali sa lijepim teoretskim znanjem.. Posvetio sam dosta paznje vasem forumu i procitao sam u vise postova kako je tesko dobiti pozicije za elektricare. Ja bih imao zelju krenuti kao asistent elektricara ili elektronicara ili nesto vezano.. Pa me interesuje da li je to moguce i koje pozicije u engine department-u su dostupne nama obicnim smrtnicima  :deda:

Izvinjavam se ako je tema vec spominjana ali ja nisam uspio puno da saznam vezano za elektro zanimanja.. Hvala unaprijed na svim sugestijama, prijedlozima i savjetima.. lijep pozdrav iz Bn-a

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Elektronicar je bolje ali se lakse upada kao elektricar,prvi test imas sad kod Safe Cruise agencije iz Beograda, Ceo je postavio oglas,traze elektricare tj electrical fitter. Mozes da ides i u Belgrade Shipping Agency,kod njih radis test na engleskom iz struke (treba da imas 75 % i vise) da bi te primili.  :uzdravlje:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline Fachmann

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Hvala puno na informacijama.. Ja sam vec planirao sutra poslati CV u Safe Cruise agenciju i u Kouzon posto sam vidio da su se oni aktivirali sa prezentacijama po BiH, a takodje cu kontaktirati i Belgrade Shipping agenciju... Sad valjda necu pretjerati sa pokusajem u 3 agencije  :???:
Je li neko ima iskustva sa testiranjem vezanim za elektricare ili nesto slicno tome  b00/

Hvala jos jednom Mezzomarinero  :uzdravlje:

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Nema na cemu,mislim da je bolje ici preko Safe-a nego preko Kouzona,( i jedni i drugi rade Princess Cruise za tech.dept) moje misljenje. Kad prodjes preliminarne javi se da ti posaljem literaturu za brodsku elektriku.  :uzdravlje:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline Fachmann

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
I ja sam odlucio prvo se javiti Safe agenciji ipak mi je BG blizi od Banja Luke (Kouzon-a) a imam i gdje biti ako budem isao na obuku...
Nadam se da cu proci  :moli:
Hvala jos jednom i naravno javim se aa literatura bi mi dosla kao kec na desetku nikad znanja dosta..

Abd mozda se i sretnemo na nekom od kruzera.. sve najbolje i javljam se obavezno  :uzdravlje:

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Ako nisi nikad radio na brodu, ova ce ti literatura dobro doci (iako je vise usmjerena za Elektronicare/ETO):

http://www.izvori.hr/prirucnik.htm
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Imam ja gigabajte knjiga i prirucnika. Bicu u SRB i HR za par dana, pa ako ti treba nesto, javi...

sretno!
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Fachmann

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Hvala svima.. :) :) Danas sam se javio Safe Cruise agenciji i poslao svoje podatke i CV pa cekam sad odgovor od njih.. I javljam svoj naredni korak vezano za interview.. nadam se da cu proci pa vas kontaktiram vezano za literature dok saznam za koju poziciju imam sansu...  :uzdravlje:

Offline Fachmann

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Raja, ja poslao svoje podatke Safe Cruise agenciji ima 10 dana i niko mi nista ne javlja niti odgovara ni na pitanje sto sam postavio na njihovoj web-stranici a ni na CV koji sam poslao na njihov mail.. -()- Jel treba inace cekati ovoliko na njhov odgovor ili da im se malo navalim na vrat i da ih pocnem zvati na tell  :pp: 
Vidio sam da su izbacili opet poslovne ponude za april.. Da li da forsiram sa elektro strukom ili da idem na ono daj sta das :/

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Raja, ja poslao svoje podatke Safe Cruise agenciji ima 10 dana i niko mi nista ne javlja niti odgovara ni na pitanje sto sam postavio na njihovoj web-stranici a ni na CV koji sam poslao na njihov mail.. -()- Jel treba inace cekati ovoliko na njhov odgovor ili da im se malo navalim na vrat i da ih pocnem zvati na tell  :pp: 
Vidio sam da su izbacili opet poslovne ponude za april.. Da li da forsiram sa elektro strukom ili da idem na ono daj sta das :/

Zovi pitaj brze ce da odgovore, da li vise volis da budes elektricar ili nesto drugo zavisi od tebe,ako si citao forum o pokusajima prebacivanja iz hotel dept u eng.dept videces da se moze ali jako tesko. Uglavnom citaj forum i zovi agenciju,ako hoces mozes i Zorovica u Rijeku da zoves za teh.dept (ukrcava za NCL).
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline Fachmann

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Zovi pitaj brze ce da odgovore, da li vise volis da budes elektricar ili nesto drugo zavisi od tebe,ako si citao forum o pokusajima prebacivanja iz hotel dept u eng.dept videces da se moze ali jako tesko. Uglavnom citaj forum i zovi agenciju,ako hoces mozes i Zorovica u Rijeku da zoves za teh.dept (ukrcava za NCL).

Evo Kouzon mi sad upravo odgovorio preko FB-a da su pozicije elektro struke veoma rijetke i da do sad nisu poslali ni jednog elektricara  :pad: ..
Meni nije bitno koji posao se radi ali ja nemam bas nekog iskustva ni u kuhinji a ni kao konobar ili nesto tako uopste vezano za hotel dept ili sta vec.. Ne moram biti elektricar ali bar nesto bi da ganjam vezano za odrzavanje bilo cega.. Ali izgleda da mi jedino ostaje Utility cleaner pozicija  -()-

Offline wladimir

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Kontaktiraj Napoli direktno, ako im trebas mozda te kontaktiraju ili proslede agenciji u srbiji, ne mozes da izgubis http://www.navitransnapoli.com/

Ili SSM iz Hrvatske:
Quote from:  Ovo je sa Princess sajta
• Croatia and Bulgaria / Deck and Technical Departments
Candidates located in Eastern Europe applying for positions in the Deck and Technical departments may apply to the following local agencies as listed below:Croatia  - Hrvatska:
Website: ssm.hr
E-Mail: ssm-personnel@ssm.htnet.hr

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
ako vec hoces da crncis, bolje idi na kargo brod kao elektricar nego da ides kao cistac na kruzer. Vece su ti sanse da se prebacis za elektro na kruzerima ako imas iskustva u struci sa teretnjaka, nego ako si bio cistac.
Interni transferi su jako teski, pogotovo kad si na jako niskoj poziciji... Moj savet, kontaktiraj neke agencije u HR ili ako ima nesto u SRB i pokusaj da odes na teretnjaka. Odradi ugovor/dva i onda ces lakse da konkurises za kruzer, ako budes hteo. Sa tim iskustvom bi mogao i da probas za ETO direktno.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline elektricar

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
  • :) ??????
    • View Profile
Evo ja za par dana idem na peti ugovor kao Electrical Fitter za Princess Cruises.
Prva dva ugovora su bili jako kratki dry dockovi. Treci ugovor kao worksquad otisao na 2 meseca i prvi oficir mi produzio jos dva meseca. Cetvrti ugovor otisao na full sestomesecni ugovor, koji sam nazalost morao da prekinem nakon tacno 4 meseca zbog smrtnog slucaja. I sad evo idem peti put, na planiranih 6 meseci. Do sada sam bio na Emerald Princess, Coral Princess, Golden Princess, Ruby Princess i sada idem na Caribbean Princess.
 Ako dobijes posao kao elektricar budi spreman na malo cekanja isprva dok te ne pozovu na prvi ugovor. Onda ces da odradis nekoliko kratkih dry dockova, pa malo kao worksquad pa tek onda upadas u redovnu sestomesecnu rotaciju 6 pa 2 meseca (6 meseci ugovor, 2 meseca odmor).
 Posao elektricara na brodu sam po sebi nije strasan. Naravno ako prodjes sve te intervjue i testove onda znaci da su oni procenili da ti nisi za bacanje i da zaista znas nesto. Oni koji ne prodju, verovatno nisu ni zasluzili.
 Radno vreme za elektricara je od 8 do 18h. Pauza za rucak je od 12 do 14h. Coffee time zavisi od broda do broda, ali uglavnom imas dva puta po 15-30 minuta, jednu pre podne oko 10 i jednu posle podne oko 16h. Nedeljom uglavnom bude long lunch, sto znaci da pauza za rucak traje od 12 do 16h. To je dobra volja 1st ETO i SETO, na Rubiju je toga bilo retko, na Goldenu svake nedelje. Dva puta mesecno imas pravo na half day off sto bi znacilo da radis od 8 do 12h i nakon toga si slobodan do sutradan. Kada je brod u dry docku onda je radno vreme malo drugacije. Radi se od 7 do 19h uz pauzu za rucak od 12 do 13h, nema long lunch ili half day off.
 Sto se pozicija tice, postoje sledece: 2nd Electrical Fitter - to je to sto ti pominjes da hoces. Ako vide da imas dobro iskustvo i dobro govoris onda ti sigurno nece dati tu poziciju, vec jednu iznad tj. Electrical Fitter. Kao 2nd EF mozes dobiti da radis Pax Cabins (menjanje sijalica po ceo dan, ponekad popravis fen za kosu, podignes osigurac i to je to) ili Public Area (takodje menjanje sijalica i podizanje osiguraca samo u javnim putnickim prostorima). Kao Electrical Fitter mozes dobiti posao uz 3rd ETO koji je zaduzen za liftove (80% mehanicki posao, 20% oko elektrike, radite redovno odrzavanje liftova i popravka kvarova), Engine Electrical Fitter (radis sa 2nd i 1st ETO u Enginu, odrzavas rasvetu, menjas motore, menjas lezajeve na motorima, cistis kojekakve filtere, svako jutro zapisujes odredjene parametre koje ocitavas sa odredjenih uredjaja. Btw jedino sa te pozicije se dobija unapredjenje iz Electrical Fitter u 3rd ETO), Electrical Workshop (radis u radionici, non stop si zajedno sa 1st ETO u istoj prostoriji, popravljas razne sitne uredjaje koje ti donose u radionicu, odrzavas baterije kojih ima na stotine po brodu i moje omiljeno, postavljas zamke za bubasvabe po Electrical Lockerima ;)))). Ako si Senior Electrical Fitter (sto verovatno nikada neces biti, jer je to pozicija izmisljena za Filipince koji zbog nekog razloga nikad nisu oficiri ma koliko bili obrazovani ili iskusni) onda ti dopada Galley ili Loundry.
 Mali dodatak za one koji govore da na brodu kukaju samo oni koji kod kuce nikada nisu radili i ziveli su na roditeljskoj grbaci. Ja nisam ziveo na roditeljskoj grbaci, ali ipak kukam na brodu ;) moj posao je fantastican, radno vreme odlicno, plata dobra... ali nikako ne mogu da podnesem to okruzenje, azijate koji se ponasaju kao copor majmuna, uzasnu hranu koja je pripremana 90% za azijate... Cast izuzetcima, ali vecina njih (filipinci, indijci, indonezani pa i latino amerikanci) se ponasaju kao polucivilizovana stoka. Veoma je tesko nostiti se sa takvim okruzenjem 6 meseci, ako si iole razlicit od njih.
 Pozdrav za sve kolege...

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Veoma je tesko nostiti se sa takvim okruzenjem 6 meseci, ako si iole razlicit od njih.
 Pozdrav za sve kolege...

samo lagano, izdrzis malo pa kad te promovisu za 3ETO bice ti 100 puta lakse, veruj mi...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced