Author Topic: Da li je bar waiterima/serverima dozvoljeno da nose rucni sat ?  (Read 4188 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Mozda zvuci bezvezno pitanje,ali mene hitno zanima.Dakle,da li serveri smeju da nose rucni sat? Ovo me pretezno interesuje za Celebrity,ali svi odgovori su dobro dosli.
Karma is a bitch,don't be an ass !

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Normalno,čak šta više to je i poželjno ako vas gost pita tačno vreme.Zabranjeno je nositi mobilni u džepu mada se i toga retko ko pridržava.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline wedge

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Obavezno sat,aj zbog gosta,ali time menagment ti je jako bitan na brodu

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Dobro je,mislio sam da na sat mozda gledaju kao na deo nakita,pa je mozda suvisan detalj.
Karma is a bitch,don't be an ass !

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Dobro je,mislio sam da na sat mozda gledaju kao na deo nakita,pa je mozda suvisan detalj.
Ne predstavlja ni nakit problem,kajla se ne vidi ali ni za narukvicu mi nije niko pravio problem.Jedino osobe koje rade sa hranom ne smeju da ih nose.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline joker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 128
    • View Profile
sat ti je obavezan na bilo kojoj kompaniji, jedino na Carnival-u savjetuju da ne nosis skupe satove, gosti mogu da prave complain zato sto kruzevi kostaju manje nego neki solidan sat... :D

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
a i skup sat je los za tips...

uzmes neki prosecan sat i nemas problema...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Wiwall

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Celebrity Cruises,Cunard
  • Recruitment Agency: EP,Online
  • Job Title: Bar Waiter


Jel ovaj ok?

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
ma da... skroz.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Ma ovaj moj nije markiran,redovan sat,lep je,kozna narukvica,nista posebno sve u svemu.
Karma is a bitch,don't be an ass !

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
sat ti je obavezan na bilo kojoj kompaniji, jedino na Carnival-u savjetuju da ne nosis skupe satove, gosti mogu da prave complain zato sto kruzevi kostaju manje nego neki solidan sat... :D

Gosti se mogu žaliti ako imaš skup sat? To je neka šala zar ne?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Gosti se mogu žaliti ako imaš skup sat? To je neka šala zar ne?

Ako konobar nosi sat vrijedan $4.000 i više, a mnogi Balkanci nose (valjda u inat poslu koji rade), gosti mogu lako pronaći način da ga kazne.
Prvo će povući tips (koji je sugeriran, a ne obavezan), a mogu i napisati na Comment Card šta god žele, i konobar je u govnima, a gost čak ne mora biti u pravu, nitko neće provjeravati.
Mogu recimo napisati da je smrdio na cigarete. Što je čest slučaj. Ako ne cigarete, onda znoj, jer kada moraš posluživati 16 ljudi, svakako se znojiš.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Ako konobar nosi sat vrijedan $4.000 i više, a mnogi Balkanci nose (valjda u inat poslu koji rade), gosti mogu lako pronaći način da ga kazne.
Prvo će povući tips (koji je sugeriran, a ne obavezan), a mogu i napisati na Comment Card šta god žele, i konobar je u govnima, a gost čak ne mora biti u pravu, nitko neće provjeravati.
Mogu recimo napisati da je smrdio na cigarete. Što je čest slučaj. Ako ne cigarete, onda znoj, jer kada moraš posluživati 16 ljudi, svakako se znojiš.

Aha, neće se žaliti direktno zbog toga, nego će naći neki izgovor.

Iskreno, malo mi je teško i žaliti tog balvana koji radi sa sa satom na ruci za kojeg je morao lomiti kičmu dva mjeseca ili više čak. Malo me to podsjeća na one bisere koji sozde sve što su zaradili u roku od tjedan dana ili već tokom ugovora čak i onda traže raniji ukrcaj jer su ostali bez love.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Psihološka igra.
Konobari na DCL-u to zarade za 4 tjedna.
Kada ga stavi na ruku, time želi poručiti svim gostima da su dobrog imovinskog statusa, možda kako bi izbjegli posprdna pitanja koja je jučer Mujka naveo, tipa "Ima li kod vas u Bosni pitke vode?" i sl.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Da. To za sat potvrdjujem. balkanci furaju jako skupe. Neznam koja fora ali ae. Ja imam suunta a dost gostiju fura G shock i bez obzira sta moj suunto kosta 300 dolara. Spram satova kakvi gosti nose moj je avion i primjetio sam da me nisu smekali zbog toga. Cak na Seabourn ljudi koi furaju bretlinga, cesto im moj upado u oci i zastavljali me zbog toga. Uglavnom muskima bi preporucio g shock i mir. U svakim slucaju ja si buden za posal kupio jednog.:)To je u US jeftino a sat je odlican.

Svako nest voli. Jbg ja za laptop iskesiram 2000 eura bez razmisljanja i ne smeta me sta lomim kicmu za njega misec i po dana.:)

Svak nes voli. Ko voli nek izvoli.:)