Author Topic: ŽIVOT NA BRODU - Ono što vam niko nije rekao  (Read 17013 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: ŽIVOT NA BRODU - Ono što vam niko nije rekao
« Reply #30 on: 12/May/2014 »
Ni ja ne kapiram,pa vec sa tri ugovora konobara mozes nesto da uradis,verovatno da kuci nemaju nikog,pa zato.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: ŽIVOT NA BRODU - Ono što vam niko nije rekao
« Reply #31 on: 12/May/2014 »
upoznao sam jednog Waitera iz Meksika koji radi 22 ggodine za Princess: ima oko 3500$, kaze kad se vrati kuci,sve potrosi i ostane mu samo da se vrati na brod i tako vec 22 godine. Nema ni zenu,ni roditelje vise, ni decu,cak ni zivotinje

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: ŽIVOT NA BRODU - Ono što vam niko nije rekao
« Reply #32 on: 12/May/2014 »
Pa to govori koliko mozga ima,radio je 8 meseci kao konj i dosao kuci i sve potrosio,k****n.

Offline comi99

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: ŽIVOT NA BRODU - Ono što vam niko nije rekao
« Reply #33 on: 12/May/2014 »
Ni ja ne kapiram,pa vec sa tri ugovora konobara mozes nesto da uradis,verovatno da kuci nemaju nikog,pa zato.

 :( Nikada novac neće moći da zameni tako nešto...ja već jedva čekam kad se vratim kući da sestrama i svojim ako nešto treba da kupim ili da pomognem roditeljima, kao što su oni meni pomagali ceo život...

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: ŽIVOT NA BRODU - Ono što vam niko nije rekao
« Reply #34 on: 13/May/2014 »
Pa bre bih rekla da je ovaj Mexikanac popio sve pare.

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: ŽIVOT NA BRODU - Ono što vam niko nije rekao
« Reply #35 on: 13/May/2014 »
psihologija, sport i financije su teme u kojima svi misle da sve znaju...  :D :D

"It always seems impossible until it's done"

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: ŽIVOT NA BRODU - Ono što vam niko nije rekao
« Reply #36 on: 13/May/2014 »
Neka radi Mexikanac sa svojim parama šta god hoće. On ih je zaradio.
U Americi je preko 30.000.000 samaca (single). Šta sad, jel se svi trebaju poženit i poudavat istog trena? Otkad je bračni status i broj djece ili pasa/mačaka mjerilo uspješnosti ili sreće u životu?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: ŽIVOT NA BRODU - Ono što vam niko nije rekao
« Reply #37 on: 13/May/2014 »
U nekim tradicionalnijim, da ne kažem primitivnijim, područjima kao što je ovaj naš Balkanski poluotok, očito još uvijek je. Pomorski život je vrlo specifičan lifestyle, ne kažem ni bolji ni lošiji kad sve zbrojiš, ali s nekim svojim vrlo specifičnim prednostima i nedostacima, pa je vrlo poželjno promijeniti način razmišljanja da bi se prilagodio kako treba i izvukao ono najbolje iz toga. Ako si uspiješ podesiti stvari kako treba, znači, odgovarajuće kompanija i pozicija koja te zadovoljava, na kraju možeš jednog dana umrijeti sretniji nego da si živio tzv. "normalan život" u svojoj maloj kutijici i smisao života vidio u nečemu što svi oko tebe smatraju da bi trebao biti tvoj smisao života. Koliko god brod nekima na momente mogao izgledati kao zatvor, on isto tako može biti i sloboda na neki način, izlazna karta za napuštanje tog jada.

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: ŽIVOT NA BRODU - Ono što vam niko nije rekao
« Reply #38 on: 13/May/2014 »
^E, to. Izgleda da je gotovo sa vremenom kada se sa broda moglo vratiti za kratko vreme sa gomiletinom para, tako da je par godina na brodu zagarantovano. A kad je već tako, treba uskladiti te dve stvari. Onda se mnogo drugačije gleda na sve.

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: ŽIVOT NA BRODU - Ono što vam niko nije rekao
« Reply #39 on: 13/May/2014 »
Ne kazem da je brak uslov za srecu,svako ima svoje parametre za srecu,neko je srecan na brodu i nigde drugde,recimo i takvih ima....Ako gledamo ostatak populacije,negde je normalno da te porodica,ona iz koje potices i ona koju osnujes,i prijatelji cine istinski srecnim,ali Boze moj,sto ljudi sto cudi.Samo smatram da neko ko ceni svoj rad nece tako lako potrositi zaradjen novac,mucki zaradjen,ali njegova stvar naravno.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: ŽIVOT NA BRODU - Ono što vam niko nije rekao
« Reply #40 on: 13/May/2014 »
^E, to. Izgleda da je gotovo sa vremenom kada se sa broda moglo vratiti za kratko vreme sa gomiletinom para, tako da je par godina na brodu zagarantovano.

Zlatna vremena za rad na kruzerima su bili sami počeci industrije, kada su doslovno i čobani koji su u Titovoj Jugoslaviji čuvali krave, svinje, ovce .. a imali sreću da im jezici dobro leže, mogli konobariti i zarađivati 6-8.000$.
Za amerikance je posao na kruzerima oduvijek bio pre-stresan i pre-ograničen, a od nacija Trećega svijeta isticali su se Balkanci (mi), odlučnošću, izdržljivošću, i prije svega - bijelom bojom kože.
Jedan od tih koji su konobarili na brodu u pravo vrijeme je Matko (Z.Matkovic), vlasnik restorana European Corner u Port Canaveralu.
Ima ovdje jedan tekst o njemu, ali nažalost nije besplatan; http://www.floridatoday.com/article/20100919/BUSINESS/9190314/1006/news01/Cruise+crews+find+love++and+everything+else++at++Matt-Mart+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: ŽIVOT NA BRODU - Ono što vam niko nije rekao
« Reply #41 on: 13/May/2014 »
ufff 8.000 $ još u ono vrijeme... to je lova bila

"It always seems impossible until it's done"

Offline vanjaburek

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: ŽIVOT NA BRODU - Ono što vam niko nije rekao
« Reply #42 on: 13/May/2014 »
sada si napisao da je ovo mjesto najgore na svijetu,usporedba sa zatvorom i vojskom je malo pretjerana,i to gledas sa osobnog stajalista.ne znam na kojem si ti brodu,al tamo gdje ja radim,nije bas ovako,i imaju u vidu da radim 10-12 sati dnevno.kako sa poslom,tako sa sidejobovi-ma :) ljudi ce pomisliti da smo bas u zatvoru :D ,i na kraju,to je samo stvar kako se naviknes na odredjene stvari :)  :run: meni je bas dobro  :deda:

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: ŽIVOT NA BRODU - Ono što vam niko nije rekao
« Reply #43 on: 14/May/2014 »
upoznao sam jednog Waitera iz Meksika koji radi 22 ggodine za Princess: ima oko 3500$, kaze kad se vrati kuci,sve potrosi i ostane mu samo da se vrati na brod i tako vec 22 godine. Nema ni zenu,ni roditelje vise, ni decu,cak ni zivotinje

Sta hoces, decko zivi punim plucima!   :uzdravlje: