Author Topic: Emergency Leave. Da li je to iko pokušavao i kako je prošao?  (Read 3151 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bonaza

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Pozdrav,

Htio bih da postavim jedno pitanje.
Prelistao sam po forumu na ovu temu ali iskreno nisam nasao konkretno neki odgovor koji bi mi trebao pa eto ako imam slobodu da ovdje postavim pitanje, bio bih zahvalan na odogovru ili da me neko uputi gdje bih mogao naci takav odgovor.

Naime, posto mi je cjeli ugovor kroz Evropua iz Crne Gore sam, u Julu bih kao imao obavezu da se pojavim na jedno vjenxcanje.
Od perioda vjencanja do pocetka moga ugovora ce proci vec 3 mjeseca, pa posto racunam da avio karta koju bih ja platio iz svoga dzepa ne bi bila tako visoka kao da dolazim iz Amerike npr, da li postoji mogucnost da uzmem emegrnecy leave od nekih 10, 15 dana, sa povratnom kartom,( koju bih ja rado platio)?
Postoji li ta opcija, koji razlog da navedem, nije problem navesti i neki zdravstveni problem nekoga uz papirologiju koju mogu da sredim zahvaljuci, jer danas se sve moze naravno za pare...
Da li je to iko pokusavao i kako je prosao? :)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Emergency leave
« Reply #1 on: 19/March/2014 »
Ak si casnik palube ili stroja dalo bi se nes sredit. Sve ostalo ne bi rekao. :). Naravno mozes uvik probat.

Gle na emergency uvik mozes otici a kad ces se vratit na brod e to je sad pitanje jer ce firma naci tebi adekvatnu zamjenu a nemozes reci e ode ja na emergency 10 dana i eto me nazad. :).

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
mozes probati da kazes da moras da se pojavis na sudu za porodicnu imovinu, ili da je neko bolestan ili tako nesto. mozes da pitas, al moze da bude zaj****o
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Mirem

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Pitat cu frenda kako je on to rijesio, koji razlog je naveo za emergency. (bas mi i nije to neki emergency kada je sve sredio 2 mjeseca unaprijed). Njemu brat ima krizmu u 5 mjesecu i zeli biti kod kuce tada. On je sad vec sve to rijesio, dao zahtjev i dobio je 10 dana slobodno (2 kruza). Sam placa kartu. Javit cu ti!

Offline Bonaza

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Hvala ljudi na odgovrima, cisto da imam ideju sta i kako. Bio bi zahvalan ako bi uspjela sta da doznas i da li je on to uspio da  uradi sa kopna ili sa broda i jel u bio prvi ugovr. Hvala jos jednom :)

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Neke kompanije kao moja imaju opciju koja se zove WORK BREAK, znaci imas pravo na max 2 tjedna da se iskrcas s broda unutar svakih 12 mjeseci.
Naravno, to mora biti odobreno prvo od tvojeg sefa ( jer netko mora vuci i za tebe jer ce biti u manjku za covjeka ) i od tvoje kompanije.
Ne dobijas nikakvu placu u tom razdoblju, moras predociti kartu za nazad i moras se skinuti s broda kao da se skidas na kraju ugovora ( znaci eval, razduzivanje opreme itd. ).
To je najbolja opcija za tebe, ja sam je proveo u vise navrata kad sam s brodom bio blizu kuce pa te ne dodje previse avio karta ili vlak. Bitno je da im to kazes na vrijeme.
Emergency leave je puno kompliciranija stvar, nije sigurno kada i ako ces se vratiti na isti brod a mora i biti dobar razlog ( mozda te pitaju papire da im to potvrdis , nisu ni oni mutavi ! )... Sretno !

Offline Bonaza

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Hvala stari na odgovoru, to je super opcija ako je ima u okviru moje kompanije, al kao sto ti kazes, ako mi je neki sef namcor, moze da odbije, i onda mi je posle providno za emergency. Sto se tice papira, sad pokusavam da napravim da mi i to bude sredjeno, posto tek idem sredinom aprila...Uh kad bi bila ta opcija, odlicno, probacu negdje da se informisem za to...