Author Topic: MSC Lab Technician - Ima li neko od vas iskustva kako je tamo u labu ?  (Read 3508 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Pozdrav raja.

Prosao sam prvi intervju za MSC lab tehnicara. Sad cekam da me pozovu iz MSC na skype za jos jedan razgovor.  
Ima li neko od vas iskustva kako je tamo u labu ? Cuo sam das e koriste noritsu i fuji printeri, ali nisam upoznat sa samim procesom u MSC.
Da li se printa direktno sa printera ili su uzmrezni u kojekakvi sistem ? Da li se radi digital search i da li podrzavaju face detection sistem ?
Koji tip papira koriste ? Ako je neko bio, kakva pitanja mi mogu postavljati na glavnom intervju ?

Unapred hvala.

Over and out.

EDIT

Leba Vas raja. Traze mi neki STCW ovi MSC. Nije meni problem da ja to odradim, nasao sam i kontakt u BG pa da idem za Zagreb. Problem je sto ne znam tacno koji STCW meni treba ?

Rekli su mi da ima vise kurseva i svi su kodirani odredjenim kodom, ovi iz MSC su samo rekli VALID STCW sertifikat da mi je potreban. Nije valjda da moram na svih 8 kurseva , pa to sve zajedno kosta 1000 eura minimum ? Ima li ko iskustva sa tim ?
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Leba Vas raja. Traze mi neki STCW ovi MSC. Nije meni problem da ja to odradim, nasao sam i kontakt u BG pa da idem za Zagreb. Problem je sto ne znam tacno koji STCW meni treba ?

Rekli su mi da ima vise kurseva i svi su kodirani odredjenim kodom, ovi iz MSC su samo rekli VALID STCW sertifikat da mi je potreban. Nije valjda da moram na svih 8 kurseva , pa to sve zajedno kosta 1000 eura minimum ? Ima li ko iskustva sa tim ?

SCTW 95 (Basic training and First Medical Aid)
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Evo ovako.   STCW sam uradio u Budimpesti i kostao je 350 eura + 50 eura kurs u bolnici nekoj.

Trening traje 3 dana. Prvi dan od 8 do 15h. Uglavnom je teoretski. Onda smo isli u neku bolnicu gde smo sedeli od 16 do 20h gde smo dobili obuku za "First aid certificate"
Drugi dan obuka traje od 9 do 15h.
Treci dan od 8 do 12h gde se radi i finalni test.  Bilo je nas 30 i svi su prosli. Kaze covek fora je "you pay you pass"  tako da nema brige.  

Hotele imate gde hocete kao i hostele. Mene je hotel izasao oko 30 eura po noci, bio je preko puta centra gde su se treninzi odrzavali.

Sve ukupno kostalo me 600 eura ravno.
Znaci ovako nekako
Povratna karta za voz Novi Sad - Budimpesta  26 eura  (ista je cena i kada idete iz Bg)
Kursevi STCW 350 eura
First aid kurs 50 eura
Hotel 90 eura
Trosak za hranu i pice oko 50-60 eura (krkalo se, nije da sam gladovao.) Cak sam probao i cuveni madjarski gulas, a bilo je piva da se popije, mada im pivo i nije bas nesto.

Osim toga zapazio sam da su madjarice izuzetno privlacne devojke izazivajucih pogleda. Elem celo iskustvo pozitivno, preporucujem.  

Krajnji rezultat je 6 sertifikata koji glase ovako.

First Aid Certificate
Medical emergency basic training IMO model Course 1.13
Crowd management, Passenger Safety and crisis training for personnel providing direct service to passengers in passenger spaces Certificate  :waiting:
Personal Safety and Social responsibilities Certificate
Fire prevention and Fire fighting Certificate
Proficiency in security awareness Certificate
Proficiency in Personal Survival techniques Certificate
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline bomboclat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Mozes li ti meni drug molim te objasniti na sta mislis pod "lab tehnician"? Ja sam "medicinski laboratorijski tehnicar", radim ovdje u klinickom centru ali ganjam sad odlazak na brod jer naravno plata mi pokrije telefon i kredit  :rofl: nisam nigdje cuo da moze medicinski kadar?? Ti vjerovatno mislis na neku drugu laboratoriju ali eto da priupitam  :hmm:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
alex, nema to veze jedno s drugim osim što oba radna mjesta u nazivu imaju lab (laboratory)
http://bfy.tw/2M9V

A medicinskog kadra treba na kruzerima, ali samo doctor i nurse.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline stefan_1

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
pozdarv ljudi i mirno more planiram uskoro da apliciram za ms za photografa kakve su sada situacije na tim brodovima ako neko moze da mi kaze

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Dobro je, mada varira od broda do broda. Ukoliko bi dobio posao bio bi vjerovatno ukrcan na jedan od novih brodova. :plovim: