Author Topic: Medical otpust sa broda, niko mi ne odgova nista, a ni platu nisam dobio ...  (Read 5317 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mladi

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Pozdrav svima.. Novi sam na forumu,pisacu odje,mislim da je tema odgocarajuca..

Poceo sam da radim za Princess,dobio sam posao kao Acc At,radim na bazenu.
Poslije skoro 3 mjeseca sam imao povrijedu na poslu za vrijeme obavljanja duznosti.
Ukratko radio sam na ukrcaju kofera na brod i poslije par sati,naravno bez pauze,sam osjetio blagi bol u predjelu grudnog kosa tj grudnog misica.
Poslije zavrsenog posla,dobio sam pauzu od sat vrijemena,medjutim kada sam se ohladio bol je bila jos veca. Odmah sam otisao u medical.
Objasnio sam sta me boli  i kako je doslo do toga.Pregledao me je doktor(senior),dobio neke tablete i bio poslan u kabinu da se odmaram do sjutra.
Sjutra sam otisao na zakazan pregled,bol je bila jos veca,tu je bio i otok.
Onda sam imao snimanje rengenom i jos neke druge preglede,ukratko ustanovljeno kao da sam malo isteglio misic i da ce proci za koji dan.
Poslije dva dana se pojavljuje plavo tj dio grudi i unutrasnja strana bicepsa je bila modra.
Tada je slucaj preuzela doktorica(ona je zaduzena za posadu),govori da mi je plavo zbog mazanja kremom i da je to alergija.
Poslije par dana,otok je tu,sve je modro(plavo),tada dolazi senior doktor i on me pregleda i govori da mi nmg pomoci na brodu i da je ovo ozbiljnije.
Dobijam medical otpust sa broda,uz placene troskove lijecenja i dobijanje plate dok sam na lijecenju.
Vratio sam se kuci,izvrsio masu analiza,poceo lijecenje,moj doktor se javlja kompaniji.Ja sam poslao mail kompaniji da sam primio mail u kome pise da moram da potvrdim da su mi poslali mail.
Sve nalaze sam morao prevesti na engleski i ujedno moram odmah da ih platim,nmz na cekanje.
Poslao sam mail kompaniji,medjutim niko mi ne odgova nista,a i nisam ni dobio platu a danas je tacno mjesec dana kako sam kuci.Lijecenje jos uvijek traje,moram jos ostati kuci.

 E sada mene zanima kako ide to primanje plate dok sam odje,da li neko zna nesto o tome.

Hvala unaprijed na odgovorima..

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
niko mi ne odgova nista,a i nisam ni dobio platu
« Reply #1 on: 21/March/2014 »
Pozdrav Mladi, prije svega zelim ti sve najbolje i brzi oporavak...
Sve ovo sto si napisao mi govori da tvoja kompanija mora preuzeti 100% troskova tvojeg lijecenja...
Reci cu ti pravila u mojoj firmi kod takvih stvari - ides kuci i lijecis se kod doktora kojeg ti oni preporuce, saljes im redovite izvjestaje i onda kada si spreman na povratak - skupis sve dijagnoze i potvrdu od doktora da si spreman i saljes im to, placa stize obicno na bankovni racun ili ti posalju cek. U mojoj kompaniji primas 50% pune place dok si na medicalu. Sad, problem je taj sto sam cuo da je u vise slucajeva ganjanje i slanje emailova gore-dole tako da moras biti uporan. Isto tako, dosta dugo im treba dok ti daju u Miamiju zeleno svjetlo na povratak na brod, radi se cesto o 3-4 mjeseca nepotrebnog cekanja...
U svakom slucaju, zdravlje prije svega i budi uporan i kontaktiraj ih opet...Sretno !

Offline Mladi

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Hvala puno na odgovoru.. A plata treba da mi bude uplacena na crew card. A odje nema njihovog doktora,nego idem kod mog.On se cuo sa njima,poslao im nalaze i oni mu trazili jos neke. Ponovo im poslali nalaze,e sada cekam.. Nego masu toga placam odmah.

Offline wladimir

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
A plata treba da mi bude uplacena na crew card.
Yeap
Stanje racuna i transakcije mozes proveriti online

Offline Mladi

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Znam to, provjerio sam vec. Stanje mi je isto, nema promjena.

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Znam to, provjerio sam vec. Stanje mi je isto, nema promjena.

Naoruzaj se s brdom strpljenja, trebat ce ti...i pokusaj nekome tamo objasniti da neces moci dovijeka to financirati...Oni znaju papagajski ponavljati - " Dint worry, just send us a bill and we will refund ! " a nitko te ne pita da li ti imas para za sve to...