Author Topic: iLounge Macologist pozicija?  (Read 2677 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dhurn

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
iLounge Macologist pozicija?
« on: 22/March/2014 »
Dali mi neko moze predloziti agenciju ili nesto slicno za ovu poziciju (iLounge Macologist)? Vec sam aplicirao na njihov sajt ali prosli su vec 5 meseci a nisu se jos javili. Imam Mac integration basic i Apple sales training online certifikate.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: iLounge Macologist pozicija?
« Reply #1 on: 23/March/2014 »
Dali mi neko moze predloziti agenciju ili nesto slicno za ovu poziciju (iLounge Macologist)?

Imaš agencije i imaš online. Nema nečeg trećeg (nešto slično).
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: iLounge Macologist pozicija?
« Reply #2 on: 23/March/2014 »
ACSP jarane.:).

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: iLounge Macologist pozicija?
« Reply #3 on: 23/March/2014 »
OČTPJ
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: iLounge Macologist pozicija?
« Reply #4 on: 23/March/2014 »
Hehehe. Sefe ko hoce za macologista zna sta znaci ACSP. "apple certified support professional" trenutno aktualna verzija 10.9 "mavericks".

Offline Dhurn

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: iLounge Macologist pozicija?
« Reply #5 on: 23/March/2014 »
Imaš agencije i imaš online. Nema nečeg trećeg (nešto slično).

Da ali koji su to agencije? Dali mi mozete predloziti neka agencija iz hrvatske gde bi mogao da pitam i apliciram... Ovde u makedoniji ima agencije ali nigde nema tu poziciju.


Hehehe. Sefe ko hoce za macologista zna sta znaci ACSP. "apple certified support professional" trenutno aktualna verzija 10.9 "mavericks".


Da znam za ACSP. Ali kako vidim na forumu kako kaze Blade91 u http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=5054.0 da su od njega trazili da ima bar jedan MiB ili ACSP i on je uzeo MiB.

prošao sam 1. intervju, neznam kad bi trebao biti sljedeći, ali vjerovatno dok položim oba ili bar jedan od ova dva certifikata MIB 10.7 ili ACSP. Recruter mi je rekao da se sviđam manageru, ali da bi morao bar jedan od ovih dva položiti, e sad, jedan dođe 65 dolara i može se rješiti preko neta, a drugi se rješava u apple centru, ali ofc nema tog ispita kod nas(ex yuga)


Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: iLounge Macologist pozicija?
« Reply #6 on: 24/March/2014 »
Gle Dhurn, posao za Macologista ces dobit najlakse i najbrze preko online aplikacije. Ako ti se nisu javili znaci da im nisi interesantan. :).

Gle blade je blade, puno faktora tu igra, bio u pravo vrijeme na pravom mjestu, od njega su trazili i MIB i ACSP, samo sto je on polozio samo MIB jer ACSP nema u RH za polozit. Druga stvar, MIB polozit moze svatko i to je pi***rija, prvenstveno jer se polaze online i moze se polozit da trazis odgovore iz skripte i kao takav je po meni nevazec dok je ACSP nesto drugo i treba zagrijat stolicu za njega. Prvenstveno sto je MAC OS X drukciji od win i treba tu dosta da se to polozi i nema muljanja. :). Uglavnom polozi ACSP i doteraj CV u stilu da si radio po trgovinama sa PC, ako mozes probaj si sredit da volontiras u nekom apple centru i pokusaj dobit napismeno to. Druga stvar neznam kolko si potkovan za apple proizvode al ja koi koristim mac os x, iphone, ipad vec tri godine mogu reci da mi treba bar 2/3 mjeseca za ACSP.

Uglavnom tako napravi i neces pogrijesit i dobit ces posao. :).

Sretno, javi sta bude i najvaznije kad dobis posao sjeti se foruma i ljudi na forumu. :)

Lijep Pozdrav. :)

Offline Dhurn

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: iLounge Macologist pozicija?
« Reply #7 on: 25/March/2014 »
Gle Dhurn, posao za Macologista ces dobit najlakse i najbrze preko online aplikacije. Ako ti se nisu javili znaci da im nisi interesantan. :).

Gle blade je blade, puno faktora tu igra, bio u pravo vrijeme na pravom mjestu, od njega su trazili i MIB i ACSP, samo sto je on polozio samo MIB jer ACSP nema u RH za polozit. Druga stvar, MIB polozit moze svatko i to je pi***rija, prvenstveno jer se polaze online i moze se polozit da trazis odgovore iz skripte i kao takav je po meni nevazec dok je ACSP nesto drugo i treba zagrijat stolicu za njega. Prvenstveno sto je MAC OS X drukciji od win i treba tu dosta da se to polozi i nema muljanja. :). Uglavnom polozi ACSP i doteraj CV u stilu da si radio po trgovinama sa PC, ako mozes probaj si sredit da volontiras u nekom apple centru i pokusaj dobit napismeno to. Druga stvar neznam kolko si potkovan za apple proizvode al ja koi koristim mac os x, iphone, ipad vec tri godine mogu reci da mi treba bar 2/3 mjeseca za ACSP.

Uglavnom tako napravi i neces pogrijesit i dobit ces posao.

Sretno, javi sta bude i najvaznije kad dobis posao sjeti se foruma i ljudi na forumu.

Lijep Pozdrav. :)

Odlican i realan odgovor... Hvala puno :)... sve sto si reko ima smisla i je istina... ali ovo sa ACSP nema sanse jer nema gde za polozit... bar za sad... jako mi se svidel posao ali eto... potrazicu vise inforacije i vidim sta mogu da uradim... a i tesko je naci ljudi koji vec rade tamo pa da mogu da kontaktiram... ako neko poznaje neko kao na primer Blade91 nek pise FB. Ma da sigurno cu da se javim ako ima nesto :). Mozda i razmislim za neka druga slicna pozicija ali prvo moram detalno ispitati ova... nikad se ne znam...
Ako ima neko jos sto reci oko ova pozicija nek pise.
Jos jednom hvala na odgovor i pozdrav.