Author Topic: razmisljam se da li da stavim italijanski kao drugi jezik koji ''znam''  (Read 1630 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pezo$

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile

Posto cu ovih dana da uzmem da sastavim CV, razmisljam se da li da stavim italijanski kao drugi jezik koji ''znam'', posto ga ucim dosta dugo (al iskreno poj,a ga nemam), a znanje mi se svodi na to da znam da se predstavim, tipa Io sono Petar, Ho ventiqiatro anni, vivo in bla bla itd te basic stvari, znam brojeve, znam da citam, uglavnom dosta slabo razumem, znam da prepoznam poneki glagol u recenici pa onda otprilike da znam sta se htelo reci, al sve u svemu dosta slabo po meni....
A verujem da ljudi koji vrse intervju znaju po 4-5 jezika, pa ne bi da ispadnem budala, da se hvalim necim sto ne mogu bas da potkrepim znanjem

Offline Eroica Eric

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
 Bilo bi mi drago da neko odgovori na pitanje, jer imam slicnu situaciju. Zavrsila sam srednju filolosku gimnaziju, gdje sam ucila njemacki, francuski i engleski. Engleski mi je dobar, a franc. onako, mogu razumjeti kao i ti spanski, znam te osnove, predstavljanje, brojeve, pozdrave, osnove neke (studirala franc.jedan semestar) .... Njemacki mi je los, nista ne kontam osim brojeva. Samoincijativno sam ucila spanski, al znam ga bolje od franc. Mislila sam navesti basic fancuski i spanski, ali sad ne znam.... aj neka nas neko uputi, molim vas. zahvaljujm  :airquotes:

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Sto vise jezika znas i navedes to bolje po tebe!Stavi na CV sve jezike koje znas i njihov nivo (basic u ovo slucaju),ne moze da skodi  :uzdravlje:
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor