Author Topic: Mujka, Buffet Steward, Princess Cruises  (Read 2520 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Mujka, Buffet Steward, Princess Cruises
« on: 24/March/2014 »
Korisničko ime: Mujka   
Država: Nepostojeca
Spol: Muski
Kompanija: Princess Cruises l.t.d a Bermud company
Pozicija: Buffet Steward


Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Za posao na kruzeru, cuo sam slusajuci svoj nagon za boljim zivot I nevjerovatnom zeljom da napustim kraj gdje zivim.
Upalio sam racunar, otisao na google.com, ukucao, posao, job, I need a job, tamo, vamo I naišao sam na brodove, koji su mi mogu reci promijenili zivot za 180 stepeni.
Hvala meni.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Nista drugo nego iskonska potreba za promjenom u zivotu I osiguravanju egzistencije za sebe I svoje bliznje, kao I mogucnost dokazivanja u porodicnom okruzenju gdje
vlada balkanski sindrom ala grande. Sta ce ti to, ko ti je rekao za to,nema od toga nista, dzabe trosis pare, nema ba od toga nista, sjedi tu, dzabe hodas !!!
Eh mili moji, Mujo je sam o svom trosku otisao, I dokazao da je sve moguce.

Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Za posao na kruzeru prijavio sam se preko Kouzon agencije Iz prostog razloga jer mi je geografski najpristupacnija.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Prije nego li sam dosao na preliminarni interview znao sam za dvije do tri kompanije, I neke sitnice vezane za njihovo poslovanje I uvjete rada, tako da sam prihvatio Princess cruises, jer su u
tom trenutku u agenciji imali interviews bas za nju.
Nisam bio pretjerano ambiciozan, tako da sam trazio najnizu poziciju, utility cleanera, mada su mi ponudli buffet steward sto sam I prihvatio. Normalno…

Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Interview je cirka trajao 5 minuta,ali brate, kao da je trajao vjecnost, jer ti trenutci pred prozivku I ulazak pred regrutere vjerovatno su bili najstresniji trenutci u mom zivotu, jer tad
da sam podbacio ne znam sta bi uradio od zivota. Za prolazak su me trenutno obavijestili.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Sve ukupno sa svim sitnicama izaslo me je 1050 eura.

Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Veliki sam pustolov,tako da sam bio spreman,sam sobom sam odlucio ponijeti samo par stvari, uz podrazumijevanu odoru, kosulje, pantalone, cipele, par donjeg rublja, ali moja
majka koja je iznimno histericna, moram rec, nabacala je u tu prtljagu sve I svasta, cak I kombinezon, kaze > sine Aljaska je to, ne znaas sta je tamo !? Tako da…sam na aerodromu
imao dodatnog nepotrebnog posla oko reduciranja tezine prtljage.
Mama, hvala.

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Moram reci da  nisam bio nesto narocito pogubljen ili ocaran velicinom broda.
Malo mi je ovo smijesno, ali imam tu manu, da se pravim pametan, kao na primjer, dosao sam na brod, tu sam par dana I ja sam odmah poceo da kuliram, ma j**** ovo, sta je ovo
za mene, znam ja sve, tamo vamo, poceli su me sefovi karat.

Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Zero points. Kabina je bila kao ZOO, madrac je bio prekriven cudnim tvarima I bojom koja podsjeca na nesto sto izlazi iz covjeka, fekalije I slicna sranja.
Sve sam morao sam da odgonetnem, sto mi se I svidjelo, jer sam individualac I volim da radim sam, ako je moguce.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Bio je tu Ilija, rodom iz Indjije. Pomogao mi je nevjerovarno, za 2 do 3 dana sve mi je objasnio, ali bas profesionalno.
j**** njega, ovdje mozes jesti, od njega mozes nabaviti to I to, cuvaj se ovog seronje, on je opasan, ne radi to, nemoj kasnit.
Eh, nemoj kasnit, ljudi, pazite na to. VEOMA BITNO.
Normal noo…

Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
No problem, cale I buraz su mi vojnici, tako da mi je apslolutno svejedno gdje obitavam.
Wherever I lay may head is home.

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Zaradom nisam bio zadovoljan, baksis je na Island princess bio nula, naprimjer radeci isti posao u rooom service moj drug na Caribbean princess je izlazio 250$ vise mjesecno.
Putnici, stipse nevjerovatno, bio je jedan lik koji je za 15 day cruise, potrosio nevjerovatnih 2 $ .

Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Promociju u Junior Waiter sam dobio za nepuna 2 mjeseca, tako DA, apsolutno, moguce je napredovati, ali iznimno je bitno, naravno, Vas odnos prema radu I Vas Supervisor, potraznja za kadrom.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Upoznao sam desetnine mornara koji su godinama na brodu I svi kazu da je Island Princess najdosadniji brod na svijetu, ponarocito zbog je****g
Panamskog kanala koji je teski smor, portovi nula, veoma vruce.

Mozda sa 21 godinu zvucim ogorcen, ali tako je. Zelim bolji zivot.
Moram reci da je brodsko iskustvo velika prekretnica u mom zivotu, do dolaska na brod, nisam konzumirao alkohol, nisam puno pusio, ali brate tamo, jedna za drugom.

Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Ljudi kao ljudi, nema ih ispod nokta, druzio sam se najvise sa jednim brazilcem, jer svim silama nastojim da se odvojim od balkana I svega sto prestavlja.
Bio je jedan covjek koji mi je toliko pomogao u zivotu da mu se ne mogu dovoljno zahvaliti. Nebojsa Antic, internet manager. Najinspirativnija osoba,pun optimizma,
open mind, covjek kome je nebo granica. Pre nego sam upoznao njega, nisam bio nesto siguran da cu nesto napraviti od zivota, sve mi je prestavljalo problem, sama pomisao da odem negdje vani je bila, wow, pa ne mogu ja to.
Sada sine, na nebo cu se popeti samo mi daj ljestve. Sem njega nisam upoznao nekoga pretjerano vrijednog spomena, naravno bilo je tu dobre raje iz Bg-a ,ali sve je to trivijalno I nelojalno. Nebo hvala ti .

  • Kako biste opisali putnike?
Najveci retardi koje sam sreo. Prosjek godina, 200, po 2 tone, hvale se na sve strane kako su spasili svijet, kako su spasili Bosnu, kako su oni miroljubivi.
Parlam, naravno, o Amerima, koji su me tokom cijelog ugovora provocirali, I vrijedjali na svim mogucim osnovama. Pitanje na dnevnoj bazi : “Ima li pitke vode u Bosni “ :”imate li dovoljno hrane “ : “ rat je i dalje tamo “ ? WTF
Ne, gospodine, imamo najvece zalihe pitke vode u Evropi. Ne cuje nista, frajer, nastavlja da pjeva americki hvalospjev. Hrane ima, gospdoine, samo me pogledajte, izgledam li neuhranjeno |!? Rat je davno stao, primati jedni.
Najvise su me oni nervirali, sto se odrazilo na moj finalni appraisal.

Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Nesto sitno, sat, sat I po, kada je “time off”, pet sati za izlazak vani.
Inace destinacije su ,moja majko. Alaska je bila fina, karibi katastrofa. Miami i Vancuver definitivno najbolji portovi. Imali smo zabranu izlaska u L.A.
Kasnije drzavljani BiH, Ukrajine, Indonezije, Indije, Moldavije, dobili su zabranu izlaska na Nikaragvu i Kostariku, sto su kasnije promijenili. Kao da bih pobjegao u je**** dzunglu, sta oni misle o nama !?

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Omiljeno mjesto mi je bio trotoar bilo gdje u Miamiju, tj Floridi, tj, Ft.Lauderdale.
Izadjem, zapalim cigaru, neki sok, I uzivam u zvucima V8.

Opišite dobre strane rada na kruzerima.
ISKUSTVO, koje se ne moze nicime platiti.
LJUDI, koje upoznas na hiljade, I iz svih tih poznanstava ti mozes samo da se upgradujes, i vuces ono najbolje iz tih ljudi.
Sve u svemu, toliko toga sam naucio za tih 6 mjeseci da je to nevjerovatno.
Have to try…

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Lose strane. Diskriminacija. Meni licno je najvise smetalo to sto, da bi na brodu uspio, moras biti mentalno poremecen, djubre, rumenta, cinkaraos, moras da se smijes na svaku glupost.
Za mene to nije normalno i nisam se prodao, za par dinara.
Razocarao sam se u ljude, vecina ih gleda samo da ti ga zavali, svi su namazani sa svim duginim bojama. Society ala kapitalizam preliven i***tizmom i manjkom ljudskosti.

Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
APSOLUTNO, mada sam sve svoje drugare, molio da odu, svo svoje bice sam im stavio na raspolaganje, ne samo njima nego svima zeljnim promjene, ali tu je ta balkanska rucna.
Kao sto sam rekao, nevjerovatno ISKUSTVO, mnostvo ljudi, I velika satisfakcija kada se vratis doma pa pricas sa rajom. Neka majica na tebi, Skagway, pitaju nako bezveze : “gdje si
je kupio ?” ,ma na Aljasci, gdje je ova slika, ma Miami. Dobra podloga za barenje riba.

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Samo sami sebi mozete pomoci !!!
Take a chance, be a man.

Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
SAMO POZITIVNO I NEBO JE GRANICA.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Mujka, Buffet Steward, Princess Cruises
« Reply #1 on: 26/March/2014 »
 :clapping:

potpis za samo nebo je granica  :D

"It always seems impossible until it's done"

Offline goddammit

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
  • str8 ballin'
    • View Profile
Re: Mujka, Buffet Steward, Princess Cruises
« Reply #2 on: 26/March/2014 »
koji si ti car !

volim pročitat tekst koji je vrlo slikovito napisan  :clapping:

puno sreće u karijeri  !
scared man cant win !

Offline Mujka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Re: Mujka, Buffet Steward, Princess Cruises
« Reply #3 on: 26/March/2014 »
Hvala,dobri moji dobri mornari  :plovim: .
Moram priznati da je jedini razlog zbog kojega sam otisao na brod,jeste prilika da ispunim ovaj upitnik  :yahoo:  ""]] .
Jos samo da djevojci objasnim sta je zaledje u fudalu i mogu na drugi svijet  :rofl: .
Da fak I am doinn" on this place ?