Author Topic: Planiram aplicirati za Sound Technician poziciju na Celebrity-ju  (Read 4807 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mr.Mojo

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Pozdrav svima, planiram uskoro aplicirati za Sound Technician poziciju na Celebrity-ju.
Koliko sam cuo, oni sad podpadaju pod "Stage Staff".

Moze li mi neko dati neke savete? Kakav je intervju, bilo kakvi detalji o poslu, ama bas bilo sta?
Hvala unapred  :wave:

Offline Mr.Mojo

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
UPDATE:

Prosao sam intervjue i sva ta cuda, stavljen sam u gap pool i cekam da se uskoro ukrcam na brod.
Ponudjen mi je brod koji plovi iz Engleske pa sad moram da vadim njihovu vizu koju je komplikovanije dobiti nego naci svet gral  :waiting:

Elem ako neko ima pitanja, sad sam vec u poziciji da mogu da dam neke odgovore.

I da, ukoliko jos nekom iz Srbije treba Engleska viza, detaljno uputstvo za dobijanje iste mozete naci na ovom linku.

http://www.ge2ru.tpcontact.co.uk/sites/all/themes/TLSConnect/documents/SHORT-HOW%20TO%20APPLY%20FOR%20A%20UK%20VISA%20updated%20June%202014-generic.pdf


Keywords: Engleska, UK, Velika Britanija, viza


Pozdrav

Offline Nowak1986

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Cao Mr.Mojo.
Upravo sam saznao da mi treba engleska viza tj "Visitor in Transit visa". Ukracavam se na Infinity 08. Septembra i mogu ti reci da si me dobro iscimao sa ovim cini mi se prvim postom kad si napisao da se puno ceka tj da je lakse naci sveti gral.
Post ti je od 14. Jula pa ako imas nekih update-ova posalji molim te da znam sta me ceka...  =""
Hvala ti unapred! :-)

Offline Mr.Mojo

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Druze ne znam sta bih ti rekao sem da sam aplicirao za vizu 17. jula i jos uvek cekam.

Slao sam mejlove da se zalim, isao licno u Visa Application Centar na NBGD i svuda isti odgovor - zao nam je, ne znamo nista, budite strpljivi... A to sto su mi jedan let vec morali pomerati i priblizava mi se termin za drugi let za Englesku a meni jos nema pasosa, to nikom nista.
Zali boze doplacenih 130 eura za priority protokol.

Inace ja takodje treba da idem na Infinity pa se mozda i sretnemo. Ono sto mi je cudno je sto sam bas danas pricao sa nasim likom koji je tamo sada i on uopste nije vadio vizu.

Offline Nowak1986

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Jbg tebra, zao mi je sto je tako.
Ja nisam nista doplacivao, "samo" 70e + vracanje pasosa 12 ili 15e tako nesto... Zakazao sam u Cet u 9 razgovor pa cu videti sta kazu.
Kazi mi samo jel ti radis vizu u srpski pasos ili u neki drugi (posto ja treba da uradim na bosanski pasos) i ako imas volje samo mi napisi sta si sve nosio od dokumenata sa sobom?
Ako Bog da da sve ispadne kako treba verovatno se vidimo na Infinity-u...  :D

Offline Mr.Mojo

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Vizu sam trazio na srpski pasos. Od dokumenata poneo, pored pasosa jel'te, otstampanu potvrdu onu koja je izadje na netu sa onim Visa Application Reference Number, otstampana aplikacija (onaj formular sa silnim pitanjima sto si popunjavao na netu) i potvrda da sam doplatio dodatno za priority sto u tvom slucaju je nebitno. To je to.
Na licu mesta su me slikali, uzeli mi otiske i rekli mi da se digitalno potpisem - kao kad sam vadio biometrijsku licnu kartu.

Nego reci mi druze sta je to 12/15e za vracanje pasosa? Ja to nisam platio... Jbt da mi mozda zbog toga ne vracaju pasos? Ja sam kontao da kad ti zavrse vizu, obaveste te da dodjes da ga pokupis?

Offline Nowak1986

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Pa jbt ti si postavio onaj link gde lepo korak po korak pise sta i kako da uradis kad hoces izvaditi vizu...  :tuctuc:
To ti je ona stavka 11. sa ovog tvog linka
http://www.ge2ru.tpcontact.co.uk/sites/all/themes/TLSConnect/documents/SHORT-HOW%20TO%20APPLY%20FOR%20A%20UK%20VISA%20updated%20June%202014-generic.pdf
gde lepo pise da moras da napravis account i da oni saradjuju sa engleskom ambasadom
(Teleperformance in Serbia
We are a commercial company that works with UK Visas and Immigration (UKVI) to provide services to people applying for visas for the United Kingdom.
You should visit GOV.UK to make your visa application, pay your fee and book your appointment for our visa application centre online.
You then need to register on this site after booking your appointment – otherwise you risk unnecessary delays).Napravis account,platis tih nekih 12-15e i onda si valjda zavrsio sa tim za*****ancijama   :hmm:
Bar sam ja tako uradio!

Offline Mr.Mojo

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
A, ok ok. Sad sam pogledao na sajtu Teleperformance-a, to nije obavezno.
Imas opciju da doplatis €12.84 i za te pare ti oni posalju pasos kuci kurirskom sluzbom umesto da ides da ga licno podizes na NBGD.

EDIT: Omg evo upravo mi stigao mejl da je viza gotova. Finally  :yahoo:

Offline Nowak1986

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Ne znam sta je obavezno a sta nije ali ja sam to platio bas zbog one zadnje recenice "otherwise you risk unnecessary delays".
Super!!! Iskreno se nadam da necu bas toliko cekati na odgovor i na pasos da mi posalju posto moram da radim i americku vizu takodje...  :facepalm:

Offline Mr.Mojo

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Prijatelju nista ne brini oko Americke vize. Koliko god da ih ne volimo mi Balkanci, barem su oko viza jako profesionalni i brzi. Ako ti treba neki savet ili nesto kazi, posto sam nju izvadio pre 2 godine.

Offline benjosoko

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
zanima me da li je neko raspolozen nama koji namjeravamo prvi put da krenemo na kruzer da napise neka svoja iskustva vezana za poziciju sound staff.unapred hvala

Offline Mr.Mojo

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
zanima me da li je neko raspolozen nama koji namjeravamo prvi put da krenemo na kruzer da napise neka svoja iskustva vezana za poziciju sound staff.unapred hvala

Pa evo mogu reci par stvari, nabacacu ih ovako pod tackama radi lakseg citanja  +U+

  • Prvo i osnovno, morate imate iskustvo u ovome. Dakle nije bas pozicija kao fotograf ili snack attendant gde moze upasti svako tek tako
  • Ako planirate aplicirati, najbolje da zaobidjete agencije i aplicirate direktno. Tehnicke pozicije su generalno trazene pa ce vas sigurno kontaktirati, a agencije ce vam samo uzeti pare
  • U vecini slucajeva, ako je menadzment normalan, necete imati toliko posla. Radi se u proseku 6 sati dnevno
  • Raspored nije npr sad odradi smenu u cugu nego iseckan. Tipa imas da pripremis bend za svirku, pa pauza, pa opet nesto pocinje za sat vremena, pa pauza 2 sata pa opet nesto i tako. Uvece se uvek vise radi.
  • Plate su ok. Ja sam na Celebritiju imao 1900$ mesecno, cujem da je na Carnivalu veca. Na Royalu mislim da je manja.
  • Kao neko generalno pravilo, ukoliko je brod dokiran i vecina gostiju je napolju, ni za tehnicare nema posla pa se moze otici napolje na plazu i slicno. Ovo opet zavisi od profila gostiju i menadzmenta, jer ja sam imao situacije da su gosti matore stipse koje mrzi da izlaze napolje i trose pare pa su ostajali na brodu, a i menadzment koji je stalno nesto izmisljao i pravio posao i za nas i za entertainer-e. Zavisi od broda do broda i od kompanije do kompanije.
  • Sound Tech je  staff pozicija sa svim beneficija koje uz staff pozicije idu. Generalno, tehnicare niko nesto ne dira na brodu, ako je brod ok, bices gospodin covek. Dodjes, odradis svoj posao, i odes nazad u crew bar na pljugu. Negde dele kabinu, negde imaju single kabinu, opet zavisi.
  • Posao (barem na Celebritiju, cujem da je na Carnivalu to podeljeno na 2 razlicite pozicije) se moze podeliti na lounges tj. pokretanje kojekavih dogadjaja po brodu kao sto su razni nastupi gitarista, pevaca, bendova, karaoke, trivia contest, i slicne stvari koje se desavaju po barovima, foajeima, lounge-ovima itd. Drugi deo bi bio rad u pozoristu gde se vec radi na ozbiljnim predstavama i production show-ovima pa je samim tim i ukljucen ceo tim naspram lounge-eva koje cete uglavnom raditi sami ili eventualno sa jos jednim kolegom
  • Sto se samog posla tice, stvari variraju od banalno prostih tipa pokreni projektor ili daj mikrofon i digni fejder na mikseti, do vec malo zahtevnijih poput setup-ovanja benda (obicno gitara, bas, klavijatura, bubnjevi, i pevaljka) ili celog orkestra u teatru (doduse to obicno radi ceo tim). U prvih nekoliko nedelja neko bi trebao da vam je uvek tu da radi sa vama i pokazuje vam. Meni su notes i olovka bili najbolji drugar  ;D

To je to cega sad mogu da se setim. Ako nekog zanima nesto specificno, pitajte  :wave:

Offline Dzon Fante

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
  • Country: montenegro
  • Company: Viking Cruises
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Lighting Tehnician
Pozdrav ljudi. Na razgovoru za Viking koji sam imao sad u Skoplju, apliciriao sam za Light tech, ali sam se konsultovao sa gospodjom iz HR koja je vodila razgovor i ona je preporucila da idem sa general staff pozicijom (koja je pozicija ispod sound i light tehniciana, i sa nje se moze aplicirati za jednu od ove dvije). Ocekuje me posljednji razgovor sa osobom koji ce biti tehnicki potkovan i ici sa detaljima. Ja imam neko osnovno znanje o stvarima. Ako neko moze da me uputi na link ili da napise ovdje...koje su stvati ili pitanja koja su najcesce pominjana u ovim situacijama, bio bih veoma zahvalan.