Author Topic: Završen glavni interview putem skajpa sa Ms Julliana Rabbi  (Read 5515 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline arnes_king

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Pozdrav raja,

evo napokon sam završio glavni interview putem skajpa sa Ms Julliana Rabbi, bilo je svakakvih pitanja od privatnih do poslovnih, odgovarao sam iskreno i onako kako sam u tom trenutku mogao najbolje da iskazem.

Par sitnica gdje sam zapeo fino sam se ispricao naglasio kako sam uzbudjen posto mi je ovo jedan od najbitnijih dana u zivotu i na stvarima koje nisam znao sam tako fino kulturno i rekao te da me uputi ka odgovoru.

Sve u svemu licno mislim da sam dobro odradio sve, trajalo je 11 minuta i 51 sekundu  :embarrased:

Na kraju mi se zahvalila na vremenu, rekla kako joj je drago sto me upoznala i da ukoliko budem imao bilo kakvih pitanja (posto sada nisam imao) da se obratim svojoj agenciji, a da ce mi oni u narednih par dana javiti kako sam prosao na interview-u. Normalno i ja sam se njoj zahvalio za vrijeme, rekao kako je prijatan razgovor bio te se zahvalio za priliku koju mi je pruzila i nakon toga smo se opet pozdravili i tu je bilo  :wave: i kraj.

Pa et ljudi, ima li nesto po cemu bih mogao znati jos da li je bilo pozitivno ili ne? I sta mislite koliko dugo se ceka info od agencije da li sam prosao ili ne?

Pratio sam sve savjete koje sam zadnjih mjeseci procitao i cuo, od toga kakve rijeci i fraze koristiti, banana smile , izbjegavanje kratkih da ili ne odgovora i sve ostalo cemu su nas obucili na pripremi...

I dalje sam jako uzbudjen, ali nakon zavrsetka razgovora mi je palo dosta tereta sa mene  :uzdravlje:


Bez obzira na to kako zavrsi jos jednom OGROMNA zahvala svima sa ovog foruma jer bez njega ne bih ni do ovdje stigao a ne kamoli danas bio ovako spreman za interview.

Offline konsuelo

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
 :clapping:

ja sam s njom imala intervju prije skoro dva mjeseca.u petak bio intervju, u ponedjeljak mi javili da sam prošla :) vjerujem da neces cekat više od nekoliko dana.
ako nisi zapeo na nekim bitnim pitanjima, onda ce sve biti okej. sretno!

Offline komsha89

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Ja sam posle 2 dana saznao da sam prosao, moja devojka je malo bila zapela na nekim pitanjima, ali je takodje prosla, dobila poziciju nize i to je to :) srecno, nadam se da si prosao  :uzdravlje:

Offline mala mica

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Mozete li mi molim vas reci o kojoj se kompaniji tu radi? Hvala!  :clapping:

Offline Sale Mostar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Mozete li mi molim vas reci o kojoj se kompaniji tu radi? Hvala!  :clapping:
Radi se o Royal Caribian i Celebrity kompanijama jer doticna gospodjica je njihov regruter.
Meni je odmah na interviju rekla da sam dobio posao(prije 2 mjeseca je to bilo),samo sto ja necu na brod prije 10-11 mjeseca jer cu da odradim sezonu u Dubrovniku.
Ajd Arnese nemas frke sve ce to biti dobro :)

Offline Wiwall

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Celebrity Cruises,Cunard
  • Recruitment Agency: EP,Online
  • Job Title: Bar Waiter
Držim fige  :clapping:

Ja sam nakon 3 dana saznao da sam dobio posao

Offline arnes_king

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Hvala vam puno na informacijama, onda se nadam dobrom :D :D

A jeste u pitanju je Royal Caribbean, javim ovdje kada dobijem info :)

Offline arnes_king

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Raja moze li mi neko reci da li agencija obavijesti o tome i u slucaju ako si "Odbijen" za posao?

Ja eto od utorka cekam, a ni traga ni glasa jos ni o kakvim informacijama :S

Offline kartar

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Raja moze li mi neko reci da li agencija obavijesti o tome i u slucaju ako si "Odbijen" za posao?

Ja eto od utorka cekam, a ni traga ni glasa jos ni o kakvim informacijama :S
pa nazovi ili posalji mail pa ces znati......

Offline arnes_king

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Hvala za savjet, evo nakon sto sam poslao mail agenciji ubrzo sam i dobio odgovor i to da sam dobio posao za SAC8 snack stwd i da je placa cca 1000 USD

Sada ponovo citanje o ovoj poziciji hahah

Nego moze neko ukratko reci da li je jako lose ili? :)

EDIT: I jos da pitam sta sada trebam, posto sam dobio samo informaciju da sam dobio posao za tu poziciju? :)

Hvala svima

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

Nego moze neko ukratko reci da li je jako lose ili? :)


Zašto bi bilo loše? $1.000? Koliko imaš sada, kod kuće?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline kartar

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Zašto bi bilo loše? $1.000? Koliko imaš sada, kod kuće?

big like.....

Offline arnes_king

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Nisam mislio lose zbog zarade, iako ne zarađujem puno manje ni sada a imam jednostavan posao, nego pitam za poziciju da li je loša pošto nisam najbolje shvatio tu poziciju a tražio sam.

Naravno da mi je i zarada bitna ali nije najbitnija, želim vidjeti i tsj život, a najviše se radujem putovanjima :)

Znaci sada samo cekati da mi agencija javi dalje korake?

Hvala i izvinjavam se na loše izraženom prošlom postu

Offline Sale Mostar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Nisam mislio lose zbog zarade, iako ne zarađujem puno manje ni sada a imam jednostavan posao, nego pitam za poziciju da li je loša pošto nisam najbolje shvatio tu poziciju a tražio sam.

Naravno da mi je i zarada bitna ali nije najbitnija, želim vidjeti i tsj život, a najviše se radujem putovanjima :)

Znaci sada samo cekati da mi agencija javi dalje korake?

Hvala i izvinjavam se na loše izraženom prošlom postu
Da,sad moras cekati da ti jave kada ti je ukrcaj,tada pocinjes da radis ljekarski,vadis vizu(kad ti daju LOE) itd.
Ako imas slicnu zaradu kuci za jednostavan posao,ako si osiguran i sve redovno uplacivano,moj savjet ti je da neides,nego da cekas drugi neki interviju za drugu poziciju.
Vjeruj mi buraz koliko god ti mislio da zarada nije bitna s vremenom ce ti ona postati najbitnija,kad vidis koliko radis i koliko te to sve iscrpi psihicki i fizicki.
Sto se tice putovanja,da putovat ces ali opet neces imati toliko slobodnog vremena da vidis sve sto bi ti zelio da vidis,jer jbg treba se covjek i odmoriti u slobodno vrijeme.Kad skontas ti poslje izlaska vani moras se vratiti na posao i odradit jos 5-6 sati promislit ces 2 puta prije nego izadjes.
Nemoj shvatiti ovaj moj post kao obeshrabrenje,jer nije mi to namjera,nego jednostavno da shvatis ti koji su ti prioriteti i sta zelis.

Offline arnes_king

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
@Sale Mostar

Hvala na savjetima, a imam predobar posao, radim od kuce (telefoniram preko PC), 5 dana sedmicno i zaradim u sedmici 150-250 KM (kako kad), samo eto nisam niti prijavljen niti osiguran tako da je to jedina i najveca mana.

A razocarao sam se malo sto se tice pozicije jer naravno da svi mi volimo sto vecu zaradu ali eto opet nije toliko lose, a cilj i zelja mi je odavno otici na brod pa vidjeti sta i kako, potrudit se dobro, mozda malo i napredujem, ali na kraju krajeva ne mora ni biti.

Nego mi zao sada da propustim ovu priliku i da "ganjam" i cekam jos da dodjem u ovu situaciju da mi je toliko blizu odlazak na brod tako da ne znam da li bih opet kroz to sve prolazio pokusavajuci da dobijem vecu poziciju :/

Zbog toga i pitam za ovu poziciju je li losa, mislim na to je li dovoljno dobra da odma pokupim priliku i idem raditi ili vrijedi da sacekam i "ganjam" bolju poziciju, meni iskreno se ide sto prije na brod samo normalno ako vidim da svi pisu da je bolje sacekati onda bih tako i ucinio :)