Author Topic: Rad na brodu bez srednje skole  (Read 9424 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline comi99

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Rad na brodu bez srednje skole
« on: 31/March/2014 »
Pozdrav svima na forumu.


Zanima me da li je bas bas neophodno imati diplomu srednje skole, ili je moguce da se sredi nesto sa kompanijom?

Poslao sam mail Kouzon kompaniji, i cekam odgovor, pa me zanima da li se nadam necemu ili ne.  oT

Hvala unapred.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Rad na brodu bez srednje skole
« Reply #1 on: 31/March/2014 »
Ne treba ti nikakva diploma.
Naravno, ne treba da ističeš da nemaš srednju, to prećuti i hvali svoje iskustvo, vrline i veštine.

Offline comi99

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: Rad na brodu bez srednje skole
« Reply #2 on: 31/March/2014 »
Hvala ti puno na odgovoru ulepsao si mi vece  :run:  :run:

Sto se tice iskustva, nemam bas nekog radnog iskustva, osim 4 godine u maloprodajnoj radnji, i odlicno znanje engleskog.

Iz tog razloga cu aplicirati za Assistant Cabin Steward, pa cu da vidim sta ce mi reci. A ako neko ima neki drugi predlog, moze slobodno da predlozi.  :wave:

Offline comi99

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: Rad na brodu bez srednje skole
« Reply #3 on: 31/March/2014 »
Zasto niko ne pise nista  -()- 

Kako da im precutim za skolu? Pitace me sigurno  :deda: ako im kazem da sam zavrsio mozda mi traze diplomu, a ja necu da ih lazem, da ne bih ispao neozbiljan, a ako im budem rekao da nisam zavrsio srednju, plasim se reakcije   :pop1:

Sta da radim? Odgovorili su mi vec danas, trazili su mi cv, ja sam poslao, rekli su mi sve je ok, zvacemo te na intervju kada bude bio, u pitanju je Kouzon.

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
Re: Rad na brodu bez srednje skole
« Reply #4 on: 31/March/2014 »
Zasto niko ne pise nista  -()- 

Kako da im precutim za skolu? Pitace me sigurno  :deda: ako im kazem da sam zavrsio mozda mi traze diplomu, a ja necu da ih lazem, da ne bih ispao neozbiljan, a ako im budem rekao da nisam zavrsio srednju, plasim se reakcije   :pop1:

Sta da radim? Odgovorili su mi vec danas, trazili su mi cv, ja sam poslao, rekli su mi sve je ok, zvacemo te na intervju kada bude bio, u pitanju je Kouzon.


Pa ako si im poslao CV sta sad? u njemu si valjda naveo obrazovanje koje posedujes i radno iskustvo.  :)
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."

Offline comi99

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: Rad na brodu bez srednje skole
« Reply #5 on: 01/April/2014 »
Pa jesam, ali sta ako mi traze diplomu? Imam samo svedocanstvo do trece godine  :deda:

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
Re: Rad na brodu bez srednje skole
« Reply #6 on: 01/April/2014 »
Vidi ja nisam isao preko Kouzon agencije vec preko E.P-a i nas su samo pitali koju skolu smo zavrsili i to je to, nisu nam posle trazili diplomu na uvid. Ne znam kako je kod drugih agencija i da li traze da im se donese diploma ili ne. Bolje da se ukljuci neko ko je isao preko njih i da kaze iskustvo iz prve ruke a ima takvih na forumu.
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."

Offline Dina8

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Princess Cruises
Re: Rad na brodu bez srednje skole
« Reply #7 on: 01/April/2014 »
meni su iz kouzona poslije preliminarnog trazili diplomu i prevod na engleski  ""]]


Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Rad na brodu bez srednje skole
« Reply #8 on: 01/April/2014 »
Safe Cruise trazi diplomu...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Rad na brodu bez srednje skole
« Reply #9 on: 01/April/2014 »
Znam za slučaj Slovenca koji je briljirao na intervjuu ali se izletio sa podatkom da nije završio srednju školu. Nije prošao. To je za SC.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline comi99

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: Rad na brodu bez srednje skole
« Reply #10 on: 01/April/2014 »
Nista onda, kada me budu pitali recicu im da nemam, pa sta bude, ne mogu da izmisljam toplu vodu....i boze pomozi  :pop1:  :)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Rad na brodu bez srednje skole
« Reply #11 on: 01/April/2014 »
..., ne mogu da izmisljam toplu vodu....

Aha. Ti misliš da su kompanije i cijela ta industrija oličenje poštenja? "Travel the World and get paid for it"?
Misliš da će netko od regrutera ići tražiti tvoju srednju školu i pitati profesore kakav si đak bio?
Izvini ako sam previše direktan, ali ... Marš na tečaj fotošopa! To ti je moj savjet i to bih ja napravio. Doduše, ja sam "one man show", meni ni tečaj ne treba, bar ne za takvu sitnicu.
Imaš ovdje priliku promijeniti život, konačno iskoristiti znanje stranog jezika, a zapeo si na komadu papira koji se traži samo forme radi.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline sirenaaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Rad na brodu bez srednje skole
« Reply #12 on: 01/April/2014 »
vidi, diplomu smo sami prevodili, za Kouzon... Kada sam je poslala, trazili su mi i original mejlom... Ne verujem da je iko to pogledao, nego eto cisto forne radi. Ne nosi se diploma na uvid ni agenciji ni kompaniji. Nisam sigurna, ali mislim da sam srela dva momka na Carnivalu bez srednje skole. Jednog su roditelji i poslalli na brod jer nije hteo da uci ni nadje posao. Prema tome... Snadji se.
Ko nije plovio, ko nije brodio, ko se od orkanskih talasa skrivao,
taj kao da se upola rodio,i kao da je upola živeo.

Offline comi99

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: Rad na brodu bez srednje skole
« Reply #13 on: 01/April/2014 »
Aha. Ti misliš da su kompanije i cijela ta industrija oličenje poštenja? "Travel the World and get paid for it"?
Misliš da će netko od regrutera ići tražiti tvoju srednju školu i pitati profesore kakav si đak bio?
Izvini ako sam previše direktan, ali ... Marš na tečaj fotošopa! To ti je moj savjet i to bih ja napravio. Doduše, ja sam "one man show", meni ni tečaj ne treba, bar ne za takvu sitnicu.
Imaš ovdje priliku promijeniti život, konačno iskoristiti znanje stranog jezika, a zapeo si na komadu papira koji se traži samo forme radi.

Ja ne znam kako na ovoj podrsi...mnogo mi znaci...drugar je zavrsio istu skolu, tako da cu samo promeniti ime u fotoshopu....   :uzdravlje:

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Rad na brodu bez srednje skole
« Reply #14 on: 01/April/2014 »
ako te pitaju za original, samo im reci da si upisao neku visu ili nesto i da je original kod njih a da ti imas samo kopiju i scan....
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced