Author Topic: Licna apoteka. Kakava je strogoca sa lekovima koje nosimo?  (Read 13190 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Olovni, da li je to nešto što se može otkriti pregledom? Da li se bolest ili tragovi lekova mogu otkriti analizom krvi / urina? Ako je odgovor "da", onda bolest nećeš moći sakriti na pregledu. Štaviše, i kad dođeš na brod imaš prvog dana proveru zdravstvenog stanja, gde ti vade krv.

Šta ćeš da radiš ako ti za nabavku lekova treba recept?

A ako isplaniraš da poneseš zalihu lekova za ceo ugovor, tj. nekoliko stotina tableta, tad već i na aerodromu možeš imati problem, to je prevelika količina. Opet bi morao da imaš neko dokumentovano pokriće zašto odjednom nosiš toliko lekova.

Offline olovni

  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Sta cu da radim... ?
Nemam pojma, trazim odgovore.
Bolest se ne moze otkriti preko krvi. Dosta je sanirana.
Ovde taj lijek za mjesec dana kosta 28e bez recepta, a sa receptom 4e.
Zato neznam sta da radim, da li da kupim 5-7 kutija ili mogu kupiti ih u lukama.
U pitanju je KRONOVA BOLEST, politika kompanija je da ne pustaju sa to mbolesti na brod, jer kad se to upali dobijes proliv itd...


Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re:
« Reply #17 on: 08/August/2014 »
da li prave problem na brodu ako npr. ponesem kutiju brufena protiv glavobolje, presinga protiv alergije ili npr. klometola za zeludac? onako cisto preventivno po kutiju

Već je odgovoreno na ovo & slična pitanja - nikakav problem nije da se nešto od "običnih" lekova ponese sa sobom, preventivno po kutiju. Sa druge strane, ti lekovi se besplatno mogu dobiti i na brodu, za neke čak ne mora ni da se ide u ambulantu, već postoje police ili automati gde se samostalno uzimaju po potrebi.

Offline konsuelo

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Najbolje bi bilo da provjeris malo na internetu ako se te tablete koje ti pijes mogu nabavljati u inozemstvu bez recepta. Lijekovi za period od 6 mjesebi bi ti mogli zauzeti pol kofera, jos pogotovo ako ih pijes vise na dan. Jesi se posavjetovao sa svojim lijecnikom? Ovdje u Hrvatskoj neke lijekove niti ne mozes kupiti vise kutija odjednom na recept.

Offline olovni

  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Jedan recept jedna kutija.
Mislio sam kupiti bez recepta 5 kutija, to je negdje oko 140e i ponijeti, zauzima prostor sirine 7cm duzine 15cm i visine 7cm.
Velicina nije zabrinjavajuca, ali me interesuju zakoni.
Tek idem na glavni intervju, pa ako ga prodjem icu kod doktora.
Zasto se vadi krv po dolasku, zar se ne vadi na kopnu?
Zna li neko koje parametre ispituju?

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Vadi se i na kopnu i na brodu. Na brodu je obavezna inicijalna provera zdravstvenog stanja, ni blizu detaljna kao na kopnu, ali svakako provere određene, njima značajne parametre.

Koje parametre u krvi ispituju... to verovatno samo medicinsko osoblje zna, teško da ćeš od nas ostalih dobiti precizan odgovor. Na Carnival-u znam sigurno da ispituju nivo šećera i od ove godine tuberkulozu, jer sam toliko primetio da je sestra upisivala, a šta još pored toga - ne znam. -()-

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
To je nešto novo.
Bilo je da kompanije nije briga za ničije zdravstveno stanje, sve dok imaš medical koji kaže da si zdrav.
Ja sam se žalio na bol u leđima pa su mi rekli da je možda bolje da ostanem kod kuće i ne vraćam se na brod.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Prince daj pojasni malo taj medical na brodu,taj kad se ukrcamo,koliko ja pratim forum o tome nije bilo reci do sad...nije da me brine al` prvi put cujem da ce da mi vade krv cim se ukrcam  :D
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Tako je na Carnival-u. A sećam se da su i drugi na forumu pominjali... doduše ne znam da li su pričali za druge kompanije.

Prvo jutro posle ukrcaja, pre doručka, obavezno se ide na tzv. "Crew Wellness Check".

Popuni se neki upitnik o opštem zdravstvenom stanju, izmere ti pritisak, uzmu krv iz prsta (za sada znamo da mere nivo šećera i testiraju na tuberkulozu), pogledaju grlo, pitaju da im pokažeš ožiljak/beleg od BCG vakcine...

Posle dan-dva se ide po rezultat testa na tuberkulozu.

Hmmm, čini mi se da je to sve.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Na Princessu nema tih pregleda, samo popunis formular kad dodjes na brod sa par pitanja o tome da li si bio na bolnickom lecenju za vreme odmora, da li si imao dijareju u prethodna 24h i to je to.
Sto se tice tableta mozes poneti par kutija i ja uvek ponesem, aspirin par kutija, strepsils par kutija i coldrex za prehladu isto par kutija. I do sada nigde nikakvih problema nisam imao da to unesem u zemlju ili na brod.

Jedini problem bi bio da ako ne daj boze ti se nesto desi i da hitno moras u infirmary pa da otkriju da imas neku bolest i da si svo vreme to sakrivao, to ti je momentalni otkaz i slanje kuci. Plus svi troskovi lecenja bi bili na tebi, a to je u Americi dosta skupo.

Offline olovni

  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Koliko sam shvatio to je samo za kompaniju Carnival, na ostalim nema.

Mislim da sam dovoljno to sanirao i da se nemoze otkriti tako lako.
Kada sam bio u najgorem stadijumu te bolesti (smrsao za mjesec 20 kila) trebalo im je mjesec i po da to otkriju.
Ako se nesto desi, nedo Bog, dajem otkaz i letim kuci. 

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
A što je za tabletama za smirenje i opustanje psihe, tkz benziodiazepam, koji djeluju smirujuće nakon stresnih situacija. Ja to nekada uzmem po potrebi, npr Xanax, ali nisam redovan konzument, i ne moze se dobiti bez recepta, barem ne u Hrvatskoj. Mogu ponijeti kutiju čisto da imam po potrebi, jer nekad znam biti toliko živčan i pod stresom da moram opalit koju tabletu, inaće prezirem te tablete, znaju djelovati nekad i uspavljujuće i imaš potrebu za dužim snom.

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re:
« Reply #28 on: 28/January/2016 »
Nekad ćeš imati situacija kada ti ni kutija tih tableta neće pomoći .

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Nekad ćeš imati situacija kada ti ni kutija tih tableta neće pomoći .

Ovo me nasmijalo. Ipak je rakija najbolja opcija.