Author Topic: Licna apoteka. Kakava je strogoca sa lekovima koje nosimo?  (Read 13100 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
https://en.wikipedia.org/wiki/Benzodiazepine

Pogađaj 3 puta jel dozvoljeno uzimati psiho-aktivne droge na kruzeru usred oceana.  :rasta:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Lu

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
  • Country: Croatia
Znači najvažnije je imat recept za propisani ljek?
Da li to provjeravaju na aerodromu i brodu prije ukrcaja?

Malo me zbunio rođak pomorac, on je časnik na nekom tankeru, kaže niko ništa ne provjerava i da neki njegovi nose vriće lijekova-za bolove, spavanje, smirenje, paracetamole.. za bolesti koje imaju pa piju, tlak, dijabetes.. Iako imaju improviziranu ljekarnu na brodu,opet nose sa sobom.

Kako je kod vas, na vašim brodovima?

Offline jorb0

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: RCL
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: pomorac
Ne smes nositi kafetin u USA, za sve sto ide na recept moras imati nalaz od doktora. Ibuprofen, paracetamol i sl. su dozvoljeni.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Ne smes nositi kafetin u USA, za sve sto ide na recept moras imati nalaz od doktora. Ibuprofen, paracetamol i sl. su dozvoljeni.

ne bih da duzim temu bezpotrebno,ali zasto ne kafetin? za sve ove godine vidjao sam dosta ljudi sa nasih prostora da su nosili kile kafetina i nista... odbro,imali su srece,ali zasto generalno ne sme?  hvala

Offline jorb0

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: RCL
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: pomorac
Zbog kodeina koji se u USA tretira kao droga.

Offline Lu

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
  • Country: Croatia
Nastavno na temu, nešto se ne smije, nešto smije, i to je ok.
Jel to znači da postoji provjera osobne brodske ljekarne od nekoga zaduženog na brodu?

Ako imaš recept i ljek, ne vidim problem.
Bilo je nedavno u Bellow deck nešto na tu temu.. Stjuardesa koristila anksiolitik i deportirali je.. Poslije kapetan govorio-sve bi bilo ok da je imala recept, ali nije..

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Na NCL nije postojala nikakva provera na regularnoj bazi, ali nekada postoji random cabin inspection i tu pregledaju sve lične stvari (ja sam imao i to ali nisu bas trazili recepte koliko se secam).
Po pravilima za sve treba imati recept. Meni za 4 godine niko nije pregledao lekove i vitamine koje sam poneo.

Pricali su ljudi da nije dozvoljeno ni fen nositi sa sobom, ali to nije istina.

I svaki lek koji se kupi napolju kada brod pristane treba prijaviti medical departmentu kada se udje na brod. Mislim da je to retko ko radio.

Ako se piju neki lekovi uvek je bolje to prijaviti da se ne bi došlo u nepriliku ako vas pozovu na random test na alkohol i drogu. Moze se desiti da budete na nesto pozitivni a da se ne drogirate već pijete svoju terapiju koja je dozvoljena.

Pre ukrcaja niko ne proverava da li imate recepte za lekove. Na brodu dobijete papir gde vas svasta pitaju, izmedju ostalog pitaju i da nabrojite koje lekove nosite sa sobom i zašto. Niko ne pita za recept. Doduše, ja nisam nosio lekove za spavanje, smirenje, protiv bolova već nešto što svakako ne izaziva sedaciju.
Ovo sto pisem se odnosi na NCL za 2016., 2017., 2018., 2019. i 2020.

Na aerodromu ne znam da li su to ikone trazili. Tako nesto jos nisam čuo.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Zbog kodeina koji se u USA tretira kao droga.

zahvaljujem

Offline sukimanijak

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Cao svima, pa evo i ja da se uključim. Sto se tiče lekova na oba broda sam nosio tonu lekova, sto Brufen, Bulardi, Probiotic, Panklav, preko 10x kutija Panadola, sve moguće antibiotike i probiotike. Nikada problem nisam imao, niti mi je ko to proveravao. Čak šta više znam da smo imali i situacije gde sam nosio Oficirima naše lekove jer ne žele da piju američke. Zato kupujte i nosite sve sto mislite, jer za to vam niko neće praviti problem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
da se nadovezem na prethodni post (iznad ovog), od 2016 kako sam gadno imao problema sa zdravljem odnosno sa dijarejom na brodu (ne nije zbog Norovirusa) vec zbog 7 dana pijenja antibiotika posle intervencije na zubu , od tog dana i dan danas nosim: brufen, probiotik ,FERVEX ili slicno njemu! ali obavezno!!! nema gore stvari,nego kada sami sebi na brodu ne mozete da pomognete,a znate da samo jedna tabletica ,recimo ,Brufena moze da vas spasi u roku od ODMAH, a hvala Bogu na brodu nije ni za onu stvar,sto se tice kvalitete ,plus nekad ga ni nema,niti mogu da vam daju tek tako na dobar dan...

Obavezno nositi tako neke lekove,vitamine i slicno, vredi!

Offline sukimanijak

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
da se nadovezem na prethodni post (iznad ovog), od 2016 kako sam gadno imao problema sa zdravljem odnosno sa dijarejom na brodu (ne nije zbog Norovirusa) vec zbog 7 dana pijenja antibiotika posle intervencije na zubu , od tog dana i dan danas nosim: brufen, probiotik ,FERVEX ili slicno njemu! ali obavezno!!! nema gore stvari,nego kada sami sebi na brodu ne mozete da pomognete,a znate da samo jedna tabletica ,recimo ,Brufena moze da vas spasi u roku od ODMAH, a hvala Bogu na brodu nije ni za onu stvar,sto se tice kvalitete ,plus nekad ga ni nema,niti mogu da vam daju tek tako na dobar dan...

Obavezno nositi tako neke lekove,vitamine i slicno, vredi!
Moraću i ja da se nadovežem na kolegin post. Sve sto je napisao je u pravu 100%. Pogotovo sto su još i njihovi lekovi teško smeće. To je išlo toliko daleko da sam ja lično oficirima davao naše lekove, Brufen, Panklav, Panadol itd itd. Jedina dobra stvar koju bih preporučio svima tamo je Counter Pain krema za oslobađanje od bolova.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
da ovaj zadnji ugovor nisam imao FERVEX, sam ne znam kako bi moja ,tadasnja, devojka prezivela (da kazem tako grubo) Coronu,koja ju je tresla 3 dana i to sa upotrebom dva fervexa dnevno.... Medical nije ni prstom mrdnuo osim sto ju je zatvorio u izolaciju na 14 dana, nikakv lek, nikakv paracetamol,nista. bila je prepustena Bogu i samom njenom imunitetu... da joj nisam davao Fervex, oduzilo bi se to na minimum 5-7 dana.

Od vitamina OBAVEZNO: C,D, Magnezijum i eventualno Zinck (Cink). od krema i slicno, nesto protiv upala bolova ponesite,iako tamo pa cak i na Amazonu moze da se poruci sta hoces! onda kremice za groznicu na usni/herpes (cold sore) OBAVEZNO, za to na brodu ,mogu da kazem, nisu ni culi da postoji! Pricam za moju kompaniju,pa uzmite ovo sa rezervom,mozda je na drugim kompanijama bolja/losija situacija...




Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Ali postoji pravilo da se svi lekovi moraju prijaviti kada se dodje na brod.
Meni za 4 godine niko nije proveravao lekove i recepte.

Nisam bas siguran da Fervex ubrzava tok bolesti i dovodi do brzeg ozdravljenja  ali svakako ublazava simptome i čini zivot ipak malo lakšim.

Slazem se da na brodu, mada i inace, treba uzimati dovoljne količine vitamina, ali izbalansirano sa zdravom prehranom. Ovo poslednje pomenuto moze biti problem na brodu.

Puno se radi, malo se spava, pogotovo oni sto vole da idu u crew bar i onda oslabi imuni sistem. Treba jesti voce kada je god moguće i piti vitamine.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
tako je :)  :)