Author Topic: Trabalhadores são resgatados em Salvador de escravidão em navio  (Read 2968 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia


Nijedan tekst sličnoga sadržaja ne može proći bez spominjanja robova i spašavanja iz robovlasništva.
Ništa im ne znači što svaki radnik može napustiti brod po želji, kad god mu se prohtije.  +U+
Par robova je čak odlučilo ostati robovi.  :facepalm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Trebalo bi sprovesti anketu medju radnicima na svim kruz kompanijama i kompanijama na kopnu i uporediti uslove, kompanije bi trebale biti tipa Hilton,Hyatt ili slicno i onda pisati clanke na tu temu.  :uzdravlje:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Robovi su bili uredno placeni. Mozda ta cifra nije zadovoljavajuca, ali to je ono sto im je obecano, ono sto su potpisali i na sta su pristali.

Moj otac radi u Novom Sadu u nekada jakoj firmi koja vec dve godine nije isplatila platu, vec im uplati ponekad neki dinar. Ima lepo radno vreme, cuvenih 8 sati dnevno...nije rob, to sigurno...samo sto radi za dzaba i zivi od toga sto mu ja dajem. Ostalo mu je jos jako malo do penzije, pa se ne isplati da trazi posao, al zar to nije gore od "robovanja" na brodu?

No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline GagiKv

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Evo i ja ,dok čekam da odem na svoj prvi ugovor,radim u jednoj mlekari u Kraljevu za 115 dinara po satu,u proseku 12-13 sati,i dnevno 10t baskije (poluproizvod kačkavalja) prebacim SAM preko svojih ruku,pa sad neka vide šta je robija,a šta je posao na kruzeru. Ne znam nisam bio,kažem da čekam ,ali verujem da imaju veću platu nego ja ,i što kaže Šef,uvek je mogao da kaže NE . Obrni ,okreni ,da se radi  mora,znali su gde idu i za koju platu rade,ali kako kaže naš narod " rđavom q.....  i dlake smetaju "  :rofl: