Author Topic: Regrutacija za ovu sezonu je zavrsena, mozete da aplicirate za sledecu. [2015]  (Read 7551 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Prijavio sam se na Vikingovom official site za jednu od otvorenih pozicija. Ubrzo sam dobio mail da se javim Feronu.
Ne znam onda čemu oopće ta priajva preko njihovog sitea, umejsto da ejdnsotavno stave kontakt podatke agencija s kojima surađuju, ali OK.

Iz Ferona dobijem slijedeći odgovor:

"Posaljite mail sa CV-jem na jobs.feron@gmail.com.  Regrutacija za ovu sezonu je zavrsena, ali mozete da aplicirate za sledecu."

Nije li malo neobično da već sad traže ljude za sljedeću sezonu a ova je tek počela.
I, ako već sada traže ljude za iduću sezonu, zašto ne oglase sve pozicije koje bi im mogle trebati? A i malo me bode u oči ovaj Feronov gmail.com.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Iako je sezona, kako kažeš, tek počela, razumno je za pretpostaviti da imaju sve radnike koje trebaju imati, + dovoljno njih na "stand by".
Viking mi ne djeluje kao neka kompanija koja juri zapošljavati tek onog trenutka kada im netko neočekivano da otkaz.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Prijavio sam se na Vikingovom official site za jednu od otvorenih pozicija. Ubrzo sam dobio mail da se javim Feronu.
Ne znam onda čemu oopće ta priajva preko njihovog sitea, umejsto da ejdnsotavno stave kontakt podatke agencija s kojima surađuju, ali OK.

Iz Ferona dobijem slijedeći odgovor:

"Posaljite mail sa CV-jem na jobs.feron@gmail.com.  Regrutacija za ovu sezonu je zavrsena, ali mozete da aplicirate za sledecu."

Nije li malo neobično da već sad traže ljude za sljedeću sezonu a ova je tek počela.
I, ako već sada traže ljude za iduću sezonu, zašto ne oglase sve pozicije koje bi im mogle trebati? A i malo me bode u oči ovaj Feronov gmail.com.


ista situacija, ali ja nisam jos uvijek kontaktirao Feron. Jesi li ih kontaktirao na taj gmail?
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile

ista situacija, ali ja nisam jos uvijek kontaktirao Feron. Jesi li ih kontaktirao na taj gmail?

Jesam i prošlo je bolje od očekivanog, tražili su da popričamo preko Skypea, trebao im je hitno netko s hrvatskom putovnicom. Međutim, ja sam nekih tjedan-dva prije toga doznao da sam prošao za jednu drugu kompaniju (za koju još uvijek čekam da mi jave kad je ukracaj, damn it!), pa sam im rekao da im stojim na raspoolaganju za interview čim se vratim doma s prvom ugovora, dok traje vacation. Odgovorili su mi da im se javim čim doznam kad je ukrcaj. U međuvremenu smo doznali da je Kouzon postao ovlašteni recruitment partner za Viking, pa sad nisam siguran kako bi bilo najboje postupiti. Pretpostavljam da bi se mogao uvaliti probleme ako apliciram za istu kompaniju preko obje agencije? 

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
u mejlu sto su meni poslali iz vikinga, kouzon se ne spominje nigdje.. jedino Feron...
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Kod mene se to događalo prije nego što je Kouzon ušao u igru, ali ako im je Kouzon postao ovlašteni partner, nameće se pitanje zašto još uvijek spominju samo Feron.

Offline srdjo

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Ja jos nisam nasao podatak da Kouzon radi sa Vikingom...poslednje sto su objavili na fejsbuku:

"Kouzon sa zadovoljstvom predstavlja novu brodsku kompaniju sa kojom je zapoceo saradnju ! Radimo rijecne brodove za koje je potrebno znanje njemackog jezika i okenaske za koje je potreban engleski jezik ."



Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
u mejlu sto su meni poslali iz vikinga, kouzon se ne spominje nigdje.. jedino Feron...

recimi, molim te, kada su ti poslali taj mail iz Vikinga? koji datum?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Ja jos nisam nasao podatak da Kouzon radi sa Vikingom...poslednje sto su objavili na fejsbuku:

"Kouzon sa zadovoljstvom predstavlja novu brodsku kompaniju sa kojom je zapoceo saradnju ! Radimo rijecne brodove za koje je potrebno znanje njemackog jezika i okenaske za koje je potreban engleski jezik ."




Ako zastupaju FleetPro, to je također novost.

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
recimi, molim te, kada su ti poslali taj mail iz Vikinga? koji datum?

Juce. A aplicirao sam prije 3-4 dana.
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
@Popay, možda malo zakeram, ali voilio bih da mi kopiraš taj email o redirekciji u Feron, može i u inbox.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline sofy

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Jel moze neko da mi pomogne posto sam nova. Kad pocinje nova sezona 2015.? Kako da se prijavim online,ili preko agencije,sta prvo trebam da uradim i kad je najbolje da se prijavim. Zvala sam agenciju kazu da se preko njihovog sajta prijavim,koliko je sigurno da ce me uzeti u obzir??? 

Offline Džošua

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Da li neko zna otprilike kada Viking održava intervju za sezonu 2015.?
Pozdrav

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Da li neko zna otprilike kada Viking održava intervju za sezonu 2015.?
Pozdrav

Već je održan. Kasniš 22 dana.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline nina_dub

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Ćao svima... Ja sam juce pustila mail preko vikinga gde je stajalo sajt ferona. Kontaktirala sam ih, rekla da mi je izasla njihova stranica, zena mi rekla da pošaljem formular na mail jer su oni agenti za njih. To sam i uradila ali nikakvo obaveštenje da je konkurs za 2015 godinu zavrsen ja nisam dobila... U mailu mi pise da se vrsi selekcija i da ce me obavestiti. Ps. Konkurisala sam za recepcionera posle godina u shopu na prekookeanskom