Author Topic: " Awarenes Security " Nauticki centar Zagreb  (Read 3178 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Sertifikat za "Awareness Security " koji je potreban za sve buduce radnike MSC kompanije (Vazi za kruz i kargo) treba da imaju ovaj sertifikata a mislim da i za sve buduce kolege i sadasnje i kolege koji apliciraju ili rade u engine dept je potreban. Traje jedan dan a izdavanje sertifikata je oko 10 dana mada kazu zakonski je do 30 dana. Za gradjane  Srbije kosta 180 evra (ko ima dvojno drzavljanstava ( HRV) je 154 evra ) a za gradjane Hrvatske je 154 evra ili u kunama po kursu u NB HRV.  Uspešno završen sertifikat, ko zeli jos informacija neka pita.  :uzdravlje:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: " Awarenes Security " Nauticki centar Zagreb
« Reply #1 on: 08/April/2014 »
Sertifikat za "Awareness Security " koji je potreban za sve buduce radnike MSC kompanije (Vazi za kruz i kargo) treba da imaju ovaj sertifikata a mislim da i za sve buduce kolege i sadasnje i kolege koji apliciraju ili rade u engine dept je potreban. Traje jedan dan a izdavanje sertifikata je oko 10 dana mada kazu zakonski je do 30 dana. Za gradjane  Srbije kosta 180 evra (ko ima dvojno drzavljanstava ( HRV) je 154 evra ) a za gradjane Hrvatske je 154 evra ili u kunama po kursu u NB HRV.  Uspešno završen sertifikat, ko zeli jos informacija neka pita.  :uzdravlje:

Ako netko ima 6 mjeseci na brodu prije 2012, kosta 90 kuna.

I koliko sam ja upoznat od 1.1.2014 mora ga imati svaki clan posade.
 

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Re: " Awarenes Security " Nauticki centar Zagreb
« Reply #2 on: 08/April/2014 »
Ljubazna gđa sa Pomorskog fakulteta Rijeka mi rece u telefonskom razgovoru da moze biti i 0 kuna ako se ima unazad 2.5 godina na moru tj dobija se po automatizmu. ne bi bilo lose nazvati i raspitati se pre nego platiti,vazi za starije kolege, ne po godinama nego po stazu da ne uvredi nekoga  :rofl:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: " Awarenes Security " Nauticki centar Zagreb
« Reply #3 on: 08/April/2014 »
Nije da mi treba da polazem, ali 154 Evra za to???? Oni nisu normalni, nemam lepe reci...
U Budimpesti je 100 Evra, sto je i dalje mnoooogo, al ajd.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Re: " Awarenes Security " Nauticki centar Zagreb
« Reply #4 on: 08/April/2014 »
Ovo treba da polazem ako prodjem drugi intervju, kao i neki mrtvi STCW. Pa sta je tu je. Cuo sam da je u Budimpesti mnooogo jeftinije a da je isto validno kao i onaj iz Nutickog u Zagrebu.
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Re: " Awarenes Security " Nauticki centar Zagreb
« Reply #5 on: 08/April/2014 »


Ako ides preko "Belgrade Shipping Agency" ili preko Kap.Šoškića skupe se ljudi pa ima organizovan prevoz.
A ako ideš sam u Zagreb možeš busom ili vozom/vlakom.,uglavnom možeš u Budimpešti uraditi isto sertifikat ali nazovi agenciju pa pitaj da li važi iz Madjarske.
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......