Author Topic: koje sve kompanije uzimaju kandidate za front office s podru?ja ex Juge?  (Read 2270 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Zanima me koje sve kompanije imaju običan uzimati kandidate za front office s područja ex Juge.

Koliko vidim, tu je sasvim očekivano Carnival na prvom mjestu, potom Royal i Princess (koji ponekad zna prebacti nekog na P&O Australia), a i nekoliko puta je spomenut i NCL, ali se ne radi o ikustvima iz prve ruke, pa se zaravo o tome jako malo zna u usporedbi s prethodno spomenutima.
Dakle, radi se sveukupno tek o 4 i pol kompanije, a mogao bi biti još netko s riječnih cruisera na forumu, iako nisam primjetio nekih iskustava iz prve ruke tu na forumu.
Ima li možda još neka kompanija da je se do sad regrutirala za takve pozicije a da mi je promaklo?

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Za svaku kompaniju mozes da apliciras za front desk. Ne postoji kompanija koja uslovljava kandidate za konkretno tu poziciju, da budu iz odredjenih zemalja...koliko je meni poznato.

Inace, kad spominjes iskustvo iz prve ruke, ja sam dobio posao za Princess ali su me poslali na P&O Australia tako da sam pre 2 meseca zavrsio prvi ugovor tamo na front desku.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Naravno, bar na papiru, ali očito su izbrljiviji kad je riječ o recepciji nego za crew pozicije. Recimo ovdje imamo stewarda i konobara koji su bili čak i na onim najboljim kompanijama kao što su recimo, Silversea, Seabourn, Crystal i slično. Što se recepcije tiče sve se uglavnom svodi na tih nekoliko kompanija koje sam spomenuo. Na Cunardu je bio samo jedan receptionist iz BiH (ne znam kako je tamo dospio), drugo sve zapadna Europa i latinska Amerika. Ima jedan zanimljiv slučaj o kojem sam čitao tu na forumu, cura je bila purser na Carnivalu neko vrijeme, ali nije prošla interview za Radisson Seven Seas, a za Viking je, ali je odbila i na kraju otišla kao shore-ex na Freda Olsena. Imam dojam da većina kompanija neće uzimati nekog tko već nema brodsko iskustvo na takvoj poziciji, osim tih nekoliko najmasovnijih kompanija.