Author Topic: kako se plata obracunava onima koji tek dodju na brod (prva plata)?  (Read 3347 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Evo jedno pitanje na koje `ja` nisam nasao konkretan odgovor a slucajno mi je palo na pamet.
Dakle plata se prima jednom mesecno,dva puta mesecno il` svaki kruz,mislim da je to svima jasno al` mene zanima kad i kako se ta plata obracunava.
S`obzirom da ljudi ulaze i izlaze sa broda svaki kruz,nekima se zavrsava a nekima pocinje ugovor,mene zanima kako se plata obracunava onima koji dodju na brod (prva plata)...Tipa ako je plata 1. i 15. u mesecu a ti se ukrcas 5.og kako i kada ti primas tu prvu platu,kako ti je obracunavaji?
Ako dodjes na brod dva-tri dana pred platu,dal ti placaju to kad i drugima il` ima neka druga varijanta....
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Plata
« Reply #1 on: 03/August/2014 »
Od dana kad se ukrcaš na brod i primiš svoju uniformu ti si na njihovom platnom spisku.Plata za tvoju poziciju je jednom ili na nekim brodovima dva put mesečno,ukrcao se bilo kog datuma,obračunaće ti dane i toliko ćeš dobiti.Ako si new joiner,najverovatnije ćeš prvu platu dobiti u kešu,dok ti se ne aktivira kartica koju ti onu otvore free of charge.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Re: Plata
« Reply #2 on: 03/August/2014 »
Od dana kad se ukrcaš na brod i primiš svoju uniformu ti si na njihovom platnom spisku.Plata za tvoju poziciju je jednom ili na nekim brodovima dva put mesečno,ukrcao se bilo kog datuma,obračunaće ti dane i toliko ćeš dobiti.Ako si new joiner,najverovatnije ćeš prvu platu dobiti u kešu,dok ti se ne aktivira kartica koju ti onu otvore free of charge.
Pretpostavio sam da je tako al` reko aj da pitam...kolega ako se nadjemo na istom brodu dodjem ti karton piva bez pdv-a  :rofl:
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline lajchi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: CCL
  • Job Title: ETM
Ako radis na Carnivalu u pravilu racunaj da ces prvu normalnu placu dobiti 3 tjedna nakon sto se ukrcas na brod.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ako radis na Carnivalu u pravilu racunaj da ces prvu normalnu placu dobiti 3 tjedna nakon sto se ukrcas na brod.

Mislim da na većini kompanija novima odobravaju "onboard credit", sad ne znam koliko ... neke su kompanije darežljive, a negdje dobiješ $50.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline lajchi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: CCL
  • Job Title: ETM
Na carnivalu toga nema. Uglavnom sve ovisi kako uletis na pay period. Placa se dobiva tjedan dana nakon sto je pay period gotov. Primjera radi, ako si radio od 3.8 do 17.8, placu za to razdobllje ces dobiti 24.8. Ako si uletio na sredinu izracunskog razdoblja, onda postoji mogucnost da nakon tjedan dana dobijes placu za cca 1 dan, a iznos ovisi o poziciji (mozda je to tih 50usd..?). U par ugovora koje sam prsao uvijek bi dobio normalnu placu nakon 3 tjedna.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Na DCL je bilo, čim dođeš na brod, dobiješ ID card, ona sa kojom otvaraš vrata, i sa kojoj isto možeš kupovati na brodu bilo šta do određenog iznosa, i onda platiš račun jednom mjesečno u crew office-u.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline iggac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Na RCCL je isto tako samo sto sa ID karticom ne otvaras vrata nego imas posebnu za to i placa se na 15 dana tj kad legne deo plate, i za crew pozicije imas mogucnost da odes 100$ u minus a za staff 500$