Author Topic: YASSINE MARINE SERVICES?  (Read 5883 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline zderavac

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
YASSINE MARINE SERVICES?
« on: 25/April/2014 »
Dobio sam pre dva dana mail od Operations Ocean Jobs da mi je ukrcavanje 1. Maja i da treba da polazem SCTW kod Yassine Marine Services.
Uputili su me na izvesnu Emnu i sa njom sam dogovorio polaganje za Ponedeljak.
Medjutim ona insistira da platim 350e za sertifikate najkasnije danas kako bi sve bilo gotovo pre prvog.
U banci su mi trazili fakturu firme kojoj treba da platim a od Emne sam dobio samo primer kako je neko njima nesto platio.
Meni je malo ovo sumnjivo.
Da li je neko saradjivao sa njima?
Inace mogu i preko kouzona da polazem SCTW ali ne toliko brzo.
I sta se desava ako ne zavrsim SCTW pre nego sto treba da se ukrcam?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: YASSINE MARINE SERVICES?
« Reply #1 on: 25/April/2014 »
Zašto su se oni tebi uopće javili?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline zderavac

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: YASSINE MARINE SERVICES?
« Reply #2 on: 25/April/2014 »
Imao sam skype intervju sa Francescom iz MSCa pre nedelju dana, oni su mi rekli rezultate.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: YASSINE MARINE SERVICES?
« Reply #3 on: 25/April/2014 »
Nije mi jasna ta frakcija; Yassine, Tunis ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline zderavac

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: YASSINE MARINE SERVICES?
« Reply #4 on: 25/April/2014 »
Pa nije ni meni, zato i pisem ovde. Oni rade online SCTW testiranje. Posto sam trazio od Operations Ocean Jobs da mi kazu gde bih mogao da obavim SCTW oni su me uputili na njih.

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Re: YASSINE MARINE SERVICES?
« Reply #5 on: 13/May/2014 »
Evo da javim kao sto sam i obecao shefu, ortak je preko njih odradio STCW preko skype-a. Poslali su mu na kucnu adresu preko DHL-a. Sve je uredno stiglo kako je i obecano bilo, on je trenutno na MSC Musica , sertifikati validni i sve ok.

Meni je sve to u pocetku bilo sumnjivo, jer je preko mene isao ortak pa reko da ga ne uvalim u go*na, ali eto ispostavilo se da je sve ok.

Kostalo ga je 350 eura. Uplacuje se na neki racun na malti, sve nesto dza bu ali radi.

Mene je u budimpesti (STCW) kostao 400 eura  + troskovi puta i hotelski smetaj sve oko 600 eura ukupno.
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: YASSINE MARINE SERVICES?
« Reply #6 on: 30/May/2014 »
I ja da potvrdim za STCW - prvo se uplati 370 evra pa se odradi test preko Skype-a. Skenove odmah šalju mejlom, a original stiže DHL-om na kućnu adresu posle par dana.

I, veliki pozdrav D.B.-u koji mi je razjasnio par nedoumica!

 :plovim:

Offline Dragance

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: YASSINE MARINE SERVICES?
« Reply #7 on: 29/March/2018 »
Da li neko ima email adresu za online polaganje STCW treninka preko Yassine marine services-a?

 Prosao sam intervju za shop MSC, pa mi ovo deluje vise neko jeftino.

 

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: YASSINE MARINE SERVICES?
« Reply #8 on: 30/March/2018 »
YMS agencija radi i obuku i izdaje STCW sertifikate. BST ili D2 kosta 350 evra, ispit je skype online u trajanju nekih 15 min. Emna je bila zenska sa kojom sam razgovarao na ispitu. Crowd Management sam isto tako morao refreshovati i ako se sjecam dobro mislim da kosta 100 evra. Ja sam radio refresh STCW 95 sertifikata za ciju sam obuku i ispit prvi put uradio u Brodarskoj skoli u Beogradu, a BG u medjuvremenu izgubio licencu. Elem, posto me sadasnja kompanija poslala na koordinaciju u jednu od regionalnih agencija, a ovi onda poslali na Tunizanski YMS da radim sertifikate posto nisam imao puno vremena. YMS mi nisu htjeli poslati racun za refresh seritifikata, vec su insisitirali da od te agencije trazim racun za sve. Malo mi je tu zanjufalo nesto, ali kako nisam imao puno vremena da cekam, trazio sam da mi sertifikate u pdfu posalju na email, i otisao do fotokopirnice u komsiluk i isprintao seritifikate na malo tvrdji i jaci papir, plasitificirao, i to je to. Isto kao "original". Sve me kostalo 5 evra u fotokopirnici, umjesto 50 evra za uslugu postarine sertifikata, koliko su mi trazili iz agencije. Na mojoj kompaniji ovi sertifikati vaze, ali iz iskustva bih prvo trazio savjet od crew koordinatora kompanije, ili listu licenciranih centara koji rade STCW obuku i ispite koje ce tvoja kompanija priznati. Svaka kompanija ima listu ambulanti za medical i listu licenciranih trening centara.
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline benjosoko

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: YASSINE MARINE SERVICES?
« Reply #9 on: 03/April/2018 »
Evo mala pomoć
SSM UNITED - SHIP MENAGEMENT
e-mail :ssm-director@ssm.t-com.hr
Phone +385 21 558 502, +385 21 558 507
www.ssm.hr,www.maritime-traning-centre.eu
www.ssm-mtc.com
Cijena oko 300 eura