Author Topic: Povratak nakon par godina... Šta mi vi predlažete?  (Read 2622 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pablo

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Ekipo, sve su prilike da ću se ponovo uhvatiti talasa; 2008/09. sam odradio ugovor od skoro 10 mjeseci za Image kao Senior Photographer (na Celebrity Galaxy, i to prije nego je prešla u TUI sa sve breakdown-om u San Juanu).
Došao kući i rješio da se posvetim fakultetu, kada su me zvali nakon mjesec i kusur nazad, lijepo i ljubazno sam ih obavijestio da nemam namjeru da se vraćam njima, na šta su oni meni ljubazno poslali deposit release i to je to.
Dok sam radio za njih, prošao sam kompetencije za AMS i AMP, i uz dobre preporuke od prethodnih menadžera velika je bila šansa da i dobijem AMS poziciju, ali opet sa njima se nikada ne zna.
10-ak mjeseci mi je plata bila oko 1000$, i to kao Senioru, a radno vrijeme je trajalo 14-16h dnevno.
Posljednjih par mjeseci više nisam ni čitao rasporede, znao sam kada ustajem za koji port, kada namještam studio, koliko sam u studiju - bukvalno sam bio na auto-pilotu.
Najviše vremena od tih 10 mjeseci sam proveo kao jedini Senior na brodu, tako da je bilo koji studio koji iole donosi prihode zavisio od mene.
Gangway me je zaobilazio jedino ako sam prethodnu noć printao fotke sa formala pa završio oko 6-7 ujutru.
Boss i AMS i AMP su bili sjajni momci, ali sa nedostatkom iskusne ekipe, na brodu pred zatvaranje a pod pritiskom i nerealnim targetima, kao i najvećim dijelom stalnim gostima (dešavalo mi se da su pojedini gosti bili na 3-4 kruza za mojih 10-ak mjeseci tamo), bilo je nemoguće ostvariti kakvu bolju zaradu. Čak i kada nas je bilo 10 u timu, radilo se istim tempom jer su slali neiskusne ljude koji su često više smetali nego doprinosili.
Bitno je da se i danas, nakon skoro 5 godina, i dalje smješkam kada god je to moguće i da me više malo šta može iznervirati.  :D

No, sada sam stariji i pametniji, imam univerzitetsku diplomu iz marketinga (4 godine, 240 ECTS), i voljan sam da pokušam ponovo.
Šta mi vi predlažete, odnosno za koje bih pozicije mogao proći sa ovim kvalifikacijama? Pretpostavljam da se dosta toga izmjenilo do danas...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Zašto bi išao dalje od fotografije? Tu ćeš se najbolje uklopiti.
Znaš i sam da diploma na brodu ne znači gotovo ništa.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Pablo

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Jer je sa novim pravilima (koliko sam upućen, odnosno koliko sam pričitao ovdje) zarada ravna nuli, a za pregolem posao. Pogotovu danas, kada je svaki telefon više nego sposobna kamera, a kamere su jeftine k'o krofne, mislim da su Image-u dani odbrojani. Samo portreti ne mogu pokriti troškove dugoročno.

Cilj mi je prije svega prikupiti kapitala za kasnije investicije koje bi bile samoodržive i ne bi zavisile od toga da moram da radim drugdje, već da se potpuno posvetim razvoju.