Author Topic: Ja trenutno "radim" za Park West. Da sam znala, nikada ne bi ostavila bar!!!!  (Read 4840 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline miri

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Evo malo da osvezim temu, ja trenutno "radim" za Park West,zao mi je sto ranije nisam napisala moje iskustvo, naime radila sam 3 ugovora u baru za carnival i 2 za park west galeriju...
prijavila sam se online na njihovom sajtu, tri kruga skype intervjua, posle cega su mi slali papire za lekarski, garantno pismo...
troskovi su: lekarski+ viza+ avionska karta+ bar 500$ dzeparca koji morate da imate, objasnicu kasnije zasto...
kupila sam kartu za Majami (obezbedjuju garantno pismo pa sam dobila i b1/b2 vizu na 10godina) stigla tamo po njihovom uputstvu uzela taxi i dosla do hotela u miami lakes-u,hotel i hranu placaju oni, tamo je bio 10-to dnevni trening, i pre treninga dok sam bila kuci poslali su mi skriptu iz koje ucim, trening je bio naporan, od 8-16h,pun testova,prezentacija,ucis na treningu pa dodjes u hotel i ponovo ucis...
bilo nas je oko 60 na treningu,neke su poslali kuci,sto zbog losih rezultata,sto zbog opijanja i previse zurki...
kad se trening zavrsio za nas 10(poslednjih 10 na listi,posto se sve boduje) nisu imali brod,pa su nas poslali kuci da cekamo...
nakon 2 meseca sam dobila brod carnival fantasy (kartu kuci i nazad na brod su platili oni,ali sve ostale troskove,taksi,hotel kad moras da prenocis negde placas sam, oni ti vrate pare kad dodjes na brod)...
ovako idu pozicije art preparator (on nosi slike,ne prodaje i nije isao na trening) obicno samo jedan, art associate (ja) dvoje ili troje, gallery director samo jedan, art auctioneer isto jedan...
art associate pomaze u postavljanju slika za aukciju,prodaje, posle postavlja galeriju, kad je port radi se oko 4-5 sati i to je nista uglavno se prave flajeri i reklamni materijal,ali zato na sea day dan pocinje u 7am-1am, ne salim se...bukvalno ceo dan sa po dve pauze od sat vremena, drugi brod mi je bio carnival imagination i sad nova fora im  je da salju art associate umesto art prep zato sto on moze i da nosi slike i da prodaje.
nas troje je bilo na imaginationu,jedan decko iz juznoafricke rep ,jedan rumun i ja, odvaljivali smo se od posla, direktor galerije i aukcioner ne fizikalisu,
uglavnom pritisak je ogroman,stalno sele ljude sa broda na brod, ako ne prodas nista nije do ljudi koji ne kupuju nego je do tebe i tako, aukcioner je placen samo provizijom i ako nema prodaje jako je besan,a inace u vecini slucaja su i***ti prepotentni naravno cast izuzetcima...
sto se para tice 1000$+provizija koja je jako mala, na kraju zavisi koliko se prodalo ali u proseku mesecno 1500-2000$, e sad tu dolazi onaj dzeparac od najmanje 500$, naime plata "kasni" dva meseca, tako da ako odradis april te pare ces dobiti 15-tog juna,sto znaci da dva meseca zivis bez para, ne pitajte haos i uvek je tako i drugi i treci...100 ugovor..inace aukcioner svake dve nedelje pravi evaluation gde pise da li napredujes, konstantno prete da ce da te posalju kuci ako ne prodas na sledecoj aukciji i sl...
ako neko ima neko pitanje neka pita slobodno, uglavno da sam znala nikada ne bi ostavila bar!!!! :yeah: zato sad zelim da se vratim... :D  
ono sto je stvarno lose su rotacije nikada ne znas kad ces kuci,ja sam bila na brodu tri meseca i sad sam kuci vec 2,jako puno ljudi su aposlili i ne znaju sta ce sa nama...
naravno ovo je moje iskustvo,nekom se verovatno i svidja, kad je bio glavni menadzer na brodu da nas poseti rekao je da je obrt ljudi 70% jer ljudi stalno daju otkaze i zato oni preve stalno te treninge i imaju previse ljudi,uglavnom najvise ima juznoafrikanaca,amerikanaca,kanadjana,malo rumuna i jos manje nas :)

Offline salsero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 186
    • View Profile
Dobro napisano i moram da prizam da nisam iznenadjen uopste, jer mnoge kompanije koje zaposljavaju na brodovima sa velikim nadahnucem te prihvate, a posle sutnu kao pseto. Mene zanima kada si razgovarala sa njima kakav ti engleski traze i koliko dobar moras biti?

Da li je to dobro sa manjim greskama ili ekselent bez trunke greske?

Svako dobro

Offline vincent

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Evo malo da osvezim temu, ja trenutno "radim" za Park West,zao mi je sto ranije nisam napisala moje iskustvo, naime radila sam 3 ugovora u baru za carnival i 2 za park west galeriju...
prijavila sam se online na njihovom sajtu, tri kruga skype intervjua, posle cega su mi slali papire za lekarski, garantno pismo...


Raditi za Park West Gallery nije za večinu...nego za manjinu. Nebi htel ispasti pretenciozno ali treba biti intelektualac,engeski jezik ti treba biti kao materinji, trebas biti sales orijentiran, business man/woman, biti zainteresiran za umjetnost,goal getter, achiever, uživati u onom kaj radiš. Ne kukati i kriviti druge...od gostiju/klijenata do Auctioneer-a i gallery director-a za svoj personalni neuspijeh. Isto tako početak može biti težak...i treba biti jer je ovo prestižan posao po svim kriterijima..opstat ces samo ako sam uvidiš da si sposoban za isti.
Činjenica da si bila u zadnjih 10 na seminarima i treningu govori mnogo +U+ :))) kao što rekoh..ovo definitivno nije posao 'za masu' ako želiš napredovat i izgradit karijeru u Park Westu moraš biti osoba za to ;)) Da te netko probudi recimo u 3 ujutro i veli ti da mu isprezentiraš i 'prodaš'...kaj ja znam..recimo Leroy Neiman-a ? ako ti to nebi predstavljalo nikakav problem na dobrom si putu ka uspijehu.
Ja sam radil za Park West i mogu reci da je to možda cak i najbolji posao koji sam imal. Nakon kaj sam rasturio 2 interview-a odletio sam u Miami. Trening je bio intenzivan ali zato stekneš fino znanje..naravno ako si 'u tome' i interesira te ..bil sam među prvih 10 'newbija' kolko se sjecam :yahoo:
Dobil sam brod za 2 dana...oplovio cijelu sjevernu Ameriku i Afriku i več na kraju prvog ugovora dobio promociju u Principal Auctioneer-a
Samo da velim...prvi Aukcioneer s kojim sam radio bio je opak i naradio sam se ko magarac prvih mjesec dana ali znao sam da se isplati...to je bit svega...kad je teško treba stisnut i bit jak i najvažnije pametan a ne tražit krivce ili kaj ja znam :))
3 ugovora sam odradil ali sam nažalost moral ostat na kopnu zbog nekih osobnih razloga nakon toga ://..al sada se možda čak i vratim :))
Kaj se tice novaca necu reci ništa drugo osim da sam kao Auctioneer u jednom mjesecu (to mi je bio rekord btw) dobio 17 tisuća dolara :))...a ima mnogo mnogo boljih i sposobnijih od mene...pa ti vidi :D

Pozdrav ljudi  :uzdravlje: