Author Topic: Ja to ho?u i ja to mogu :D  (Read 6241 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mr.Bombastic

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Ja to ho?u i ja to mogu :D
« on: 04/May/2014 »
Pozdrav svima :D
Kao što se vidi nemam postova, a registriran sam od prije. Kako i zašto ?
Pukla me volja davno prije da krenem na brod, ali vodio sam biznis s internet stranicama koji i sad još vodim, odnosno imam nekoliko stranica gdje zarađujem od oglašavanja, ali sve je to postalo meni monotono.
Imam uigranu ekipu i sve ide rutinski i nemam previše posla, a zarada kapa.
Zašto sam se odlučio vratiti?
Bio sam na nekoliko putovanja u međuvremenu, volim jako putovati, volim eksperimentirati, volim raditi, volim akciju, jako sam društvena osoba i ono najvažnije volim upoznavati granice ljudskog tijela, odnosno svog.
Od tih putovanja na kojima sam bio istaknuo bih obilazak Voyager of The Seas-a, gromade od broda, dok sam imao prilike krstariti na Majesty of the Seas-u, 2013 g. na kojem je radio moj brat koji već radi za RC 8-9 godina i tako to, uglavnom volim brodove volim putovanja, na tim putovanjima najrađe bi ja radio, a radnik neka odmara, volim jako raditi i svašta isprobavati.

Malo o sebi, imam 22. godine nalazim se u okolici Zagreba, kao što se dalo gore zaključiti bavim se internet zaradom i to profesionalno, bavim se programiranje i web dizajnom.
U slobodno vrijeme šerafim po Hondi Civic Coupe iz 98" :) (hobi)
Radio sam sve i svašta, a ono što bi htio raditi na brodu je konobarenje, jedan od članova familije mi vodi kafić i doslovno uživam kad mu uskočim pomoći kada ima party-e i gužve, naravno đabe, na kraju zapartijamo također đabe :)
Znalo se desiti da se radi kao i na brodu s par sati sna i potpuno mi je normalno to sjelo pošto i sam znam raditi nešto po stranicama leći u 6 probuditi se u 8 i cijeli dan dalje hodati i rješavati što trebam.
Tako da volim konobariti doduše, ne bi htio sjediti na brodu pred ekranom i tipkati pošto to radim već punih 5. godina koliko se bavim internet poslom, a od 1998. i od Pentium 2 kompa i igre Claw redovno zurim u ekran, pa kao bježim lagano od toga.

Ovim postom zahvalio bi svim veteranima foruma na odličnim tekstovima koje čitam, te ću možda nekog malo i smarati s pitanjima no stvarno želim ići raditi na brod, nešto zaraditi, koliko toliko vidjeti svijeta, proširiti poznanstva i istestirati sam sebe, odluka je pala, familija moja to zna, neki su sretni neki ne, poslovni suradnici također, moj primarni posao neće trpjeti pošto je sve uhodano, a mislim da ću mjesečno 2 puta naći vremena po 1-2h da sve provjerim dali šljaka i tako to.
Uglavnom, čitamo se još po forumu, forum je super, a i ovo je 7000. tema, jubilarna.  :run:
Ako sam što zaboravio napisati dodati ću, hvala na dobrodošlici unaprijed :P
And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
by: Ayrton Senna

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Ja to ho?u i ja to mogu :D
« Reply #1 on: 04/May/2014 »
Interesantno. :hmm:

Čitanjem foruma i upoznavanjem ljudi na brodu vidim koliko ima različitih priča, background-a, motiva, tipova ličnosti...

Nastavi da deliš svoje buduće pomorske dogodovštine i brodska iskustva sa nama (nadam se da će ih biti), pogled iz tvog ugla će biti zanimljiv.

:uzdravlje:

Offline Mr.Bombastic

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Ja to ho?u i ja to mogu :D
« Reply #2 on: 04/May/2014 »
Hoću naravno :)
Prikupio sam brojeve agencija u Hrvatskoj pa ću ih početkom sljedećeg tjedna kontaktirati, poznavajući Hrvatsku mislim da ću morati malo do susjeda Srba i Bosanaca ili čak Makedonaca ako želim to malo pogurati, no eto ni to me neće spriječiti pošto je to moja zadnja i konačna odluka.
Mislim da imam dobre predispozicije što se tiče konobarenja što mi je primaran posao i želja, pošto eto mogu lako dobiti odlične preporuke, jasno to mogu i dokazati, pohađao sam s tim članom familije tečajeve za koktele (bilo je đabe, pa zašto ne škola više), engleski mi je 7/10 govor, 6/10 pisanje, njemački nešto malo slabije, ali skroz razumljivo pošto radim dosta za frenda iz njemačke i njegove klijente, a španjolski jezik sam učio iz zezancije u osnovnoj i srednjoj jer mi je bio "fora"  :hmm: te ga mislim malo ponoviti pošto mi je cilj do kraja godine upasti lagano na neki brod mjesec dva + -.
Brat koji je krenuo kao "sobarica" :D kaže da imam super predispozicije za posao koji želim, ali ne vjerujem ja riječima već dijelima, pa ću vidjeti što će mi agencije reći sljedeći tjedan.
And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
by: Ayrton Senna

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ja to ho?u i ja to mogu :D
« Reply #3 on: 04/May/2014 »
 :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Re: Ja to ho?u i ja to mogu :D
« Reply #4 on: 05/May/2014 »
Svaka cast za odluku :).
Odlicna ideja s finansijske strane, jer pare koje zaradjujes kuci ostaju nepotrosene, nesto ces sigurno i doneti nazad, dakle nikako u minusu ne mozes biti :).

Offline Mr.Bombastic

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Ja to ho?u i ja to mogu :D
« Reply #5 on: 05/May/2014 »
Svaka cast za odluku .
Odlicna ideja s finansijske strane, jer pare koje zaradjujes kuci ostaju nepotrosene, nesto ces sigurno i doneti nazad, dakle nikako u minusu ne mozes biti .

Hvala :)
Pa da, nije sad da zarađujem brda i doline i da imam 3 mercedesa i 2 ferraria na putu, ali dovoljno da sam o svojem trošku pokrijem početne troškove i s 200$ odem u nepoznatom smjeru i dalje se snalazim jer je i to cilj svega, po prirodi sam snalažljiv, komunikativan tako da vjerujem u sebe i mislim da imam dobre predispozicije da upadnem u igru.
Nisam "raspikuća" pa ću sigurno nešto i uštedjeti, također nemam ženu,djecu,dugove,obaveze... pa mi sve to dopušta da odradim 2-3 ugovora i nakon toga se vratim u rodnu zemlju i vidim što ću dalje, a opet možda mi se svidi pa ostanem, teško je to ovako govoriti jer čudni su putevi gospodnji :)
Gledam brata, on je išao isto tako na godinu, dvije, tri, pa već radi devetu godinu i koliko sam shvatio ne razmišlja o povratku već o preseljenju (prošle godine je napunio 30. godina).

Meni je bitno da je odluka pala i da povratka nema, od sutra odnosno sad već danas po lokalnom vremenu krećem u "napad" na agencije pa ćemo vidjeti, još kakve lude sreće imam u životu možda me kroz kratko vrijeme ukrcaju negdje, no kao što sam rekao dao sam si za cilj da vam se do kraja godine ili početkom 2015. javim s nekom ludom slikom iz dalekog svijeta u "šarmantnom" odijelu s radnog mjesta :)  :pilot:

Hahaha, pošto volim i pisati da odmah spomenem u vezi mog španjolskog, danas tako pričam s mamom nešto dok sam bio kod nje i slažem joj nešto po maxtv-u pošto to čudo svako malo rikne i naiđem na neku španjolsku sapunicu i mogu reći da sam razumio 20-30% ono što su pričali u seriji pa sam dobio i želju da se dodatno pripremim za brod i još malo pronjuškam svoje znanje španjolskog jezika i utvrdim osnove komuniciranja. Mislim da mi to nikako ne može naškoditi već samo pomoći u budućnosti, doduše volim učiti jezike i mislim da osnove mogu jako brzo popamtiti, a kasnije se samo usavršava, tako je bilo i s engleskim, maltene sam ga sam naučio (satelitska u vrijeme zlatnog doba vive, mtv-a, cartoon networka itd.) pošto mi je u školi bio njemački glavni (do srednje škole gdje sam oba dva imao, pa sam eng. samo usavršio koliko toliko).

Ukoliko netko čita ove moje "romane" i odluči malo diskutirati samnom, neka usput kaže kakvo je njegovo stajalište i gledište na jezike koje bi bilo dobro znati na brodu osim engleskog. Hvalaaa  :party:
And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
by: Ayrton Senna

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Re: Ja to ho?u i ja to mogu :D
« Reply #6 on: 05/May/2014 »
Ne znam za ostale kompanije tacno, ali za Princess znam da osim engleskog ni jedan jezik nije od presudnog znacaja, pogotovo ne za konobarisanje. Mom cimeru (bar utility) su stvarno doooobrooo poznavanje spanskog uzeli kao olaksavajucu okonost pri internom transferu na recepciju, mada mislim da je mnogo kljucnije bilo to sto je sa svima iole vaznijima imao dobre odnose u pravo vreme :D.
Naravno, ne moze da skodi jer se cesto naleti na goste koji govore spanski ili nemacki (ili kineski, norveski i sta sve ne :D), te poznavanjem nekog jezika koji je njihov maternji mozes da kupis sebi poene za neki dodatni dolar baksisa ako se lepo ispricas s njima jer ume to da im bude simpaticno.

Opet, kolko znam RCCL i Celebtiy obicno traze nekakvo poznavanje drugog jezika kao uslov...

Offline salsero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 186
    • View Profile
Re: Ja to ho?u i ja to mogu :D
« Reply #7 on: 05/May/2014 »
Kao drugi jezik dosta ti je i Nemacki, ako hoces raditi na brodovima na kojima si putovao, a oba su iz RCCL-a mislim na Voyager i Majesty.

Ako si se za bar konobarisanje odlucio onda budi siguran da ces i duuugo da cekas,  a eventualnom brzem ukrcaju mozes se nadati kao konobar u restoranu...

Mada imas i brata na brodu, pa moze i on dosta topga da ti pomogne i kaze sta je najbolje za tebe... Medjutim, ukoliko si zaista dobar u programiranju i web disajnu, zasto ne probas za internet service ili kako god staff poziciju, gde ce ti zivot biti mnogo laksi i lepsi, pritom ne radis puno i imas dosta vremena da se posvetis i poslu kod kuce, a i zivotu na brodu...

Offline Mr.Bombastic

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Ja to ho?u i ja to mogu :D
« Reply #8 on: 05/May/2014 »
@mlw Tako sam i mislio  :pop1:

@salsero naime baš zbog toga se mičem od svog posla, što mi znači otići na brod i raditi isti posao kad se želim malo maknut od istog koliko god to ludo zvučalo, želim nešto puno akcije, nešto čega ću se cijeli život sjećati, nešto što će mi biti zanimljivo, a i volim konobarenje i mislim da mi je to drugi job za kojeg me je Bog stvorio poslije IT tehnologije. Čuo sam se ja s bratom, on je Retail Sales Manager i kaže da bi me mogao kroz neko vrijeme povući, no ja imam drugačiji mentalitet, sve što sam do sad stvorio, stvorio sam isključivo zahvaljujući sebi, naravno ne ubrajam roditelje oni su ipak za početak zaslužni, ali sve ostalo sam gradim i ne volim te neke veze, pa ovo pa ono, isto glupo zvuči no takav sam, želim sam do nečega dospjeti i sam uspjeti i na kraju balade reći sam sebi da sam još jednu stvar u životu sam uspio. Eto :D

Naime zvrcnuo sam ja danas 3 agencije idem redom:

1. Uspinjača posao - bok bok, koliko imate godina, iskustva, engleski, neljubazan je bio kad mi je rekao što se ja informiram po nekim forumima, kad sam mu rekao da sam tako došao do njih, da su oni certificirani veterani, naime bahato mi lik zvučao, mislim da se Tomislav zove. Nije mi dao nekih previše informacija pa ne mogu niti podijeliti, uglavnom mislim da neću ići preko ove agencije.

2. Kouzon Zagreb - tražim broj po forumu i nađem samo mail, kad budala nisam gledao da na slici piše  oT
    Zovem ja njih, javio se neki lik zaboravio sam ime i baš je bio simpatičan i ljubazan, pitao me sve što i ovi gore, odvojio je fino vrijeme i rekao kako oni rade, što im je cilj, što da znam prije nego dođem u agenciju, što da probam srediti, par hintova bacio kako napisat cv koji im šaljem, popričali o mom poslu, o njegovom, oko 10-tak minuta. Baš sam vodio fin razgovor i za sada su mi oni vjerojatno prvi kod kojih ću se prijaviti. Za sve nove kao što sam ja htio bih napomenuti da mi je rekao dotični da sljedeći tjedan imaju izbor ljudi za odlazak na brod, testove i sve ostalo, a sljedeći je u 7. mj., odnosno kako kaže svakih mjesec i pol do dva imaju izbore, kako sam ja to nazvao :)
I da sad se sjetih, rekao je čovjek da prvo imaju besplatno predavanje kako oni posluju, sve o njima, sve o brodu, o poslovima za koje aplicirate, što očekivati itd., a nakon toga za one koji se odluče da je to za njih dvodnevni trening i priprema za finalni ispit koji košta 800kn.

3. Employment Power - zaboravio sam ime lika koji se javio, no bio je isto ljubazan. Uglavnom sve isto kao i sa Kouzon Zagreb, samo što ovi imaju češće te izbore, a naravno nitko ne garantira kad bi se moglo ući na brod.

Eto, ako tko čita od novih nadam se da sam mu pomogao i napominjem da je ovo striktno moje mišljenje o agencijama te da svatko ima pravo na svoj izbor i mišljenje.
Pošto sam svakom od njih rekao da ne mislim ići odmah jer sam počeo reorganizirati svoj posao pa ne mogu odmah, jer kao što sam napomenuo kakve sam sreće mogao bi jako brzo zaploviti mislim da ću početkom 6. mj. početi lagano s odlaskom. Ne želim se žuriti jer mi nije stvarno hitno, već se želim pripremiti čim bolje, pošto mi je lik iz Kouzon agencije rekao kako je super da znam engleski i njemački i da španjolski "nabadam", jer agencije jako na to gledaju, tako da mislim iskoristiti ovih mjesec - mjesec i pol da malo ponovim njemački i španjolski, te naučim više informacija o samim stranim pićima koja nisu kod nas dostupna, te utvrdim gradivo iz pravljenja koktela, odnosno informacije. Jako sam zapeo za tog konobara i želim doći maksimalno spreman na razgovor, a još spremniji na sam brod, naravno s članom familije sam isto danas pričao i rekao sam mu da nek računa na mene da usavršim sve rutine konobarenja. Eto toliko od mene za sada, trenutno slijedi ovo što sam napisao, a onda slanje cv-a i početak procesa odlaska na brod.

Naime ukoliko će kouzon imati sljedeće izbore krajem 7.mj. mislim da ću preko EP-a ići, no malo je još prerano za odluku.
And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
by: Ayrton Senna

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ja to ho?u i ja to mogu :D
« Reply #9 on: 05/May/2014 »
Točke 1 i 3 su ti iste. Uspinjača Posao = Employment Power. Ne znam kako si ih uspio razdvojiti. Možda ti se prvo javio jedan, pa onda drugi, iz iste kancelarije.

..................
Quote
Uspinjača posao - bok bok, koliko imate godina, iskustva, engleski, neljubazan je bio kad mi je rekao što se ja informiram po nekim forumima, kad sam mu rekao da sam tako došao do njih, da su oni certificirani veterani, naime bahato mi lik zvučao, mislim da se Tomislav zove. Nije mi dao nekih previše informacija pa ne mogu niti podijeliti.

 :giggle: klasika

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mr.Bombastic

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Ja to ho?u i ja to mogu :D
« Reply #10 on: 05/May/2014 »
Točke 1 i 3 su ti iste. Uspinjača Posao = Employment Power. Ne znam kako si ih uspio razdvojiti. Možda ti se prvo javio jedan, pa onda drugi, iz iste kancelarije.

..................
 :giggle: klasika



hahaha, nisam fakat skužio niti povezivao, zapisao sam si brojeve i zvao, da tri su lika u uspinjači tako mi je ovaj neljubazan rekao.
Hvala, jedno iskustvo više, ziher onda idem preko Kouzona :)
Mislim njegov je posao da mi da informacije koje me interesiraju, a ne da jedva čeka da mi sklopi slušalicu.
Sad će biti fora jer sam i prvom iz uspinjače i vjerojatno njegovom kolegi iz iste firme drugog naziva rekao ime i od kud zovem, pa nek se poslije gledaju, svejedno ovaj zadnji je bio ljubazniji od prvog :D
And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
by: Ayrton Senna

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Re: Ja to ho?u i ja to mogu :D
« Reply #11 on: 05/May/2014 »
Prelistaj forum, imas Apriori u Rijeci i Safe Cruise u Beogradu.  :uzdravlje:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline Mr.Bombastic

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Ja to ho?u i ja to mogu :D
« Reply #12 on: 05/May/2014 »
Prelistaj forum, imas Apriori u Rijeci i Safe Cruise u Beogradu.  :uzdravlje:

Safe Cruise mi je ostao onako u poleđini "za svaki slučaj" pošto ukoliko ne moram u Beograd i mogu sve riješiti u Hrvatskoj, onda bi to tu riješio, ukoliko će naši filozofirat lako ja malo skoknem vidjeti ljepote Beograda i s ekipom pivo popiti :) A Priori sam kontaktirao danas putem mail-a, no još nisu odgovorili, za sada je Kouzon u igri, čuo se s par ljudi u inboxu i pohvalili ga, a meni ne igra ulogu dal je jedan 20-30 eura skuplji ili jeftiniji, pošto zbog te jedne dnevnice mogu čekat mjesecima duže ili biti uskraćen za znanje, što ja znam... Na takve stvari ne gledam :)
And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
by: Ayrton Senna

Offline comi99

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: Ja to ho?u i ja to mogu :D
« Reply #13 on: 06/May/2014 »
(satelitska u vrijeme zlatnog doba vive, mtv-a, cartoon networka itd.) pošto mi je u školi bio njemački glavni (do srednje škole gdje sam oba dva imao, pa sam eng. samo usavršio koliko toliko).

 ::yes::  :yeah:  :deda:

Offline Mr.Bombastic

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Ja to ho?u i ja to mogu :D
« Reply #14 on: 06/May/2014 »


Atomic Kitten, No Angels, Shagy, Scooter, Gorillazz, Daddy DJ, T.A.T.U, Eminem, Ice Cube, Pussycat Dolls, Nelly Furtado, System F, Afroman :rasta: ...

Mislim da ne trebam dalje nabrajati, onome tko je pratio ove gore programe u zlatno doba sve mu je jasno, počevši od toga koliko je tv dnevno radio :) Sve je jasno  :banana:  

I od naših bih samo izdvoji Dinu Dvornika, na toj mjuzi sam djetinjstvo proveo. :-))))'
And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
by: Ayrton Senna