Author Topic: Stojanovic & Associates, registrovani agent za migraciju (Australija i Novi Zel)  (Read 15969 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Jel ako za ovo kazem da je prevara i objasnim objasnim o cemu se radi, jel ce mi i za to biti obrisan post? Posto su mojoj drugarici uzeli pare nizasta, pa da se ljudi ne upecaju bezvez ?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Nece biti obrisan. Pricaj.  :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
E ovako, ljudi čuvajte se ove Danijele jer je u pitanju prevara.
Sistem je sledeći ona vama naplaćuje samo savetovanje, a prodaje vam se priča da će posao biti završen. Dakle za vaš novac nećete dobiti ništa više od onih informacija koje možete sami da pronađete na internetu.

Elem, drugarici je obećala da će joj srediti papire (radnu/boravišnu dozvolu) pošto su ona i suprug fakultetski obrazovani sa radnim iskustvom, ali nije htela da daje nikakve informacije dok ona i suprug ne plate po 200 i nešto dolara po osobi. Oboje su platili i dobili savetovanje koje nije pružilo ništa više od informacija do kojih se može doći na sajtu ambasade. Najjače je što im je objasnila da im neće pomoći oko pronalaženja posla već im je dala spisak sajtova za traženje posla. Ljudi nisu mogli da veruju jer i sami znaju da ukoliko pronađu poslodavca da je sređivanje papira formalnost. Ali je gospođica Danijela objasnila da im neće vratiti novac. A oni su shvatili koliko su ispali glupi.

Ova agencija jeste zaista registrovani agent, ciji je posao da vaša prijava bude uredno popunjena. Ukoliko niste u mogućnosti da sami popunite prijavu vala niste ni za to da idete u australiju - nz i zaslužujete da vam ovi uzmu keš nizašta. Informacije koje ćete dobiti na savetivanju možete sami pronaći na sajtu ambasade. Ono što se oni obavezuju je da ukoliko vaša prijava bude nezakonito odbačena oni će pokrenuti tužbu i da ćete proći. Šanse da se to dogodi su vrlo male.

Dakle drugari, naoružajte se strpljenjem, pročitajte sve informacije na sajtu ambasade. Proverite koliko se vaše zanimanje traži tamo, posao nećete naći od kuće preko online prijava (provereno), nego zahtev za turističku vizu, oidite tamo na mesec dana pa od vrata do vrata da tražite sponzora. Obratite pažnju po novom zakonu nije moguće turističku vizu prebaciti na radnu. Morate se vratiti kući i sačekati ceo proces.

Puneo sreće svima!!!

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
To za apliciranje za turističku vizu na Novu Zeland ne ide tako glatko (ne znam kako je za Hrvate, pretpostavljam lakše jer su u EU, ali za Srbe je to hod po mukama i hrpa papira, od kojih su neki uvredljivo temeljni i iscrpni, a neke je čak i nemoguće precizno popuniti). Na primer, pouzdano znam da ako apliciraš za Novi Zeland za turističku vizu, moraš popunjavati gomile papira sa pitanjima da li si i gde bio u ratu, u kojoj jedinici si služio, ko ti je bio komandant, da li si bio prisutan na mestima gde su držani ratni zarobljenici, da li si prisustvovao nekim zločinima ili mučenjima (what the fuck!?  ""]]) , pa zatim kod datuma si upisao a kog datuma završio škole koje si upisivao (baš se ja sećam tačnog datuma, to ne piše ni u mojoj školskoj knjižici ni u indeksu), pa onda ko te je izdržavao dok si se školovao i kojim poslovima si se bavio dok si studirao, pa onda da im pošalješ kompletan itinerary svoje turističke posete i još gomila, gomila neverovatno detaljnih pitanja za jednu je**** turističku vizu !!!  :deda:  Praktično, moj sud je da nam je međunarodna reputacija do te mere srozana da gledaju na nas kao na neke divljake ili teroriste čim nas toliko cimaju i jebu za najobičniju turističku vizu. Doduše, ne znam koji je procenat uspešnosti dobijanja vize, možda je visok, ali papirologija je svakako ogromna a neka pitanja su potpuno suluda. Bilo je tu još bisera, nego ne mogu se svega setiti...
"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Čovek je dobro odgovorio,ko ne zna popuniti formular,vala ne treba ni misliti o tome.
Ista je procedura i za najobičniju C1/D vizu,ja mislim 30+ morbidnih pitanja tipa: Da li podržavate terorističke akcije?Da li je neko u vašoj porodici terorista?Da li ste bili član paravojne formacije,itd.
Ljudi ne idu tamo jer su u kinti,nego im je to verovatno bila zadnja opcija.Nekako skupili nešto novca (tipa prodali nekretninu,kola,neko digao kredit),da se konačno dočepaju normalnijeg života i boljeg sutra.
I onda se pojavi jedna ovakva klasična GLUPERDA koja bi naplaćivala popunjavanje aplikacije,slična fora kao `90ih sa naftnim platformama,samo na drugom nivou.A opšte poznato je da dok je ovaca,biće i vunenih dzempera i neko uvek nasedne.
U suštini,nije problem ni platiti ako je to garantovano i 100% sigurno,a ovako za čije babe zdravlje trošiti vreme,trud i novac?
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Čovek je dobro odgovorio,ko ne zna popuniti formular,vala ne treba ni misliti o tome.
Ista je procedura i za najobičniju C1/D vizu

Ovo nije tačno, nema šanse da su ovakva pitanja za C1/D vizu...Baš skoro sam je vadio i nije bilo traga tim pitanjima o vojnim dejstvima, paravojnim formacijama i sličnim ludostima. Ali slažem se sa i sa tobom i sa reneom - ko nema strpljenja i gram inteligencije da popuni sve obrasce biće plen ovih lopova kao što su Stojanović & Associates...
"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
... ovih lopova kao što su Stojanović & Associates...

 :pop:

Zašto sad "lopovi"? Jasno su se deklarirali na prvoj stranici da pružaju usluge informiranja. (vidi sliku)
Ko njima može zabraniti da konzultiraju ljude za $600 ili $800 po satu?
Jel to možda ovdje ima gospode koja misli da bi im dotični iz naslova trebali osigurati preseljenje, posao i ljepšu budućnost za $200? Ko su ovdje ovce?
Možda je nekome jeftinije platiti informaciju pa znati da li im se uopće isplati aplicirati ili čak i razmišljati o migraciji u bijeli svijet, nego da krenu trošiti na sve strane pa dobiju nogu u guzicu.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Ovo nije tačno, nema šanse da su ovakva pitanja za C1/D vizu...
Ja kad sam popunjavao za C1/D,dobro se sećam da su pitanja bila kao što sam gore naveo:
Da li podržavate terorističke akcije?Da li je neko u vašoj porodici terorista?Da li ste bili član paravojne formacije,itd.
I sad kako ti možeš tvrditi da nije tačno?Kad sam lično popunjavao formular sa odgovorima Yes or NO.
Uostalom to nemam nikakve veze sa ovom temom,samo hoću da se ogradim od tvoje rečenice da to nije tačno.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Ovo nije tačno, nema šanse da su ovakva pitanja za C1/D vizu...Baš skoro sam je vadio i nije bilo traga tim pitanjima o vojnim dejstvima, paravojnim formacijama i sličnim ludostima.

Nije tacno? Ma stvarno?! Ne znam gde si je vadio i ko ti je popunjavao DS-160, ali ne prozivaj ljude po Forumu bez cinjenica...  evo sad sam napravio prijavu za US vizu cisto da uradim printscreen:



No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Oprostićemo mu,oštro je krenuo u raspravu ali sad može da uvidi da ne treba da talasa za dzabe.
U Bosni bi rekli Šošon klasičan,mada i klipan je odgovarajući pojam.
To da budem malo bezobrazan,na neosnovane prozivke.
Srdačan pozdrav  :uzdravlje:
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Ja se izvinjavam, pogrešio sam, ali u isto vreme ne dozvoljavam da me bilo ko vređa. Ja nikoga nisam nazivao pogrdnim imenima, samo sam se raspravljao na temu vize. Kad sam ja vadio vizu agenti su radili jedan deo pitanja a mi iz grupe smo radili drugi deo. Zato sam se i neoprezno zaleteo sa izjavom, očito da su agenti odradili ta kontroverzna pitanja a nisu nam ih ni pokazali.
"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Ko nema strpljenja i gram inteligencije da popuni sve obrasce biće plen ovih lopova kao što su Stojanović & Associates...
Kad sam ja vadio vizu agenti su radili jedan deo pitanja a mi iz grupe smo radili drugi deo. Zato sam se i neoprezno zaleteo sa izjavom, očito da su agenti odradili ta kontroverzna pitanja a nisu nam ih ni pokazali.
A da se prvo malo ne zaletimo previše,tj.da se malo dogovorimo sami sa sobom a možda bolje i predsobljem?
Ja tebe nisam vređao nego izneo konstantaciju,normalno je da ti samog sebe ne smatraš klipanom ali moraš poštovati tuđa mišljenja,jer tome nas uči Demokratija i sloboda govora.Znači tvoj ego smatra da ti nisi klipan,što je sasvim normalno i za pohvalu,ali ja tebe smatram klipanom i ti tu ne možeš ništa,jedino da se žališ upravi vodovoda.
Srdačan pozdrav
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Ja uvažavam tuđe mišljenje i izvinio sam se (wolfns me je odmah demantovao i tu nema spora), dobio sam C1/D vizu bez problema kao i 200 kandidata iz moje grupe. Da je agencija insistirala, popunio bih sam bez problema. Ja sam svojevremeno sam vadio vize za razne zemlje EU (u vreme kad nije bilo vizne liberalizacije prema Srbiji). Ali  sve ovo što pišem ne menja činjenicu da si ti čovek koji je u komunikaciji jedan zlonamerni nekulturni debil koji je uz to i polupismen (nauči da posle zareza ide razmak, to se uči u nižim razredima osnovne škole).
"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić