Author Topic: Mogucnost za bezanje na kopno  (Read 6616 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline moreplovac001

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: Mogucnost za bezanje na kopno
« Reply #15 on: 29/January/2015 »
Kakve su šanse za naći djevojku u nekom portu te tako otići negdje, npr. ostati u kontaktu sa određenom djevojkom koju smo upoznali i poslije ugovora vjenčati se i tako ostati u USA ili nekoj drugoj državi...

Offline NemkeGari

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: ex Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Accomm.attend.
Re: Mogucnost za bezanje na kopno
« Reply #16 on: 29/January/2015 »

 Ovo mi je vec jako tesko da poverujem...


Ti si veteran ovde, sa dosta iskustva na brodskim kompanijama i sigurno znaš bolje od mene. Ja to nisam izmislio već mi čovek kaže nedavno (parče prepiske sa FB, šefe ne zameri) :

Ja : kako ti prolaziš tamo ? Da li mnogo radiš ? Kakve su plate otprilike ?
On : ja imam 1800
a kamiondzije oko 4000-5000
ja nemam papire pa ne mogu da polazem za kamion
Ja : kontam
znači bez položenog za kamion ni da ne mislim
On : pa od prilike

Da bi se držali bar labavo teme koja se tiče ostanka u Americi, spomenuo sam to kao nečije TUĐE iskustvo.

Vidi, možda čovek i laže, možda mu ostaje 1800$, a možda je tako za ljude koji rade na crno moleraj. Ne znam puno ljudi u toj situaciji (u stvari nikoga drugog), znam druge koji zarađuju oko 4-5000 legalno, znači imaju boravišnu, radnu kako li se zove već dozvolu. Da li je to "zelena karta" ili Social Security Number nije sada mnogo važno. Amerikanac, crnac (po naški), fizikalac koji radi u portu u Miami-ju (zapravo Fort Lauderdale) ima malo manju SATNICU od moje ACAT-ovske DNEVNICE, izlazi mesečno na preko 4500$, rekao mi lično, pre 4-5 meseci. Obojica radimo za Američke firme, ali on je državljanin, iako drema za vreme ubacivanja luggage-a pored Shell Door-a. :-) Car
 Zato sam spomenuo i naše ljude koji su "ostali" na St. Martinu. Oni sigurno imaju daleko više od spomenutih 1800$, pogotovo što je u pitanju bar u turističkom mestu. Naravno da bih voleo da čujem i druga iskustva, i to iz prve ruke, ovde ili u novoj temi.

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re:
« Reply #17 on: 29/January/2015 »
Dajte ljudi manite se toga. Jel treba da par pojedinaca zatvore vrata stotinama ljudi? Ionako je situacija zategnuta, od zabrana do usporenih ukrcaja...

Offline NemkeGari

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: ex Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Accomm.attend.
Re: Mogucnost za bezanje na kopno
« Reply #18 on: 29/January/2015 »
Kakve su šanse za naći djevojku u nekom portu te tako otići negdje, npr. ostati u kontaktu sa određenom djevojkom koju smo upoznali i poslije ugovora vjenčati se i tako ostati u USA ili nekoj drugoj državi...

Po mom mišljenju veoma male. Svakako srećno ti bilo i okači fotke sa svadbe, molim te :-)

Mada ako nisu USA u pitanju, nego neka druga zemlja i ako si na takvoj poziciji (npr. noćna smena) da imaš dosta vremena da izađeš napolje - paa, nikad se ne zna (moj moto) :-)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Mogucnost za bezanje na kopno
« Reply #19 on: 30/January/2015 »
Quote
fizikalac koji radi u portu u Miami-ju (zapravo Fort Lauderdale) ima malo manju SATNICU od moje ACAT-ovske DNEVNICE, izlazi mesečno na preko 4500$

ovo uzmi sa velikom rezervom, pogotovo ako se radi o onim šljakerima koji razvoze ili skeniraju prtljagu putnika. Prvo zato jer oni sklapaju ugovore na godišnjem nivou i potrebno je malo žešće računanje u glavi kako doći do mjesečnog iznosa, a drugo, oni jako vole lagati i praviti se superiornim, iako su im starci vjerovatno došli sa Jamajke ili Barbadosa u US.
Ajde reci koji je radnik bio pa ću ti naći na internetu kolika mu je stvarna plaća.

I još, ne zaboravi da ti ne radiš u američkoj firmi, nego ti je firma registrirana na Bermudima.
http://en.wikipedia.org/wiki/Regal_Princess_%282014%29
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)