Author Topic: Dobar dan želim  (Read 4377 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Dobar dan želim
« on: 13/May/2014 »
Dobar dan svim članovima foruma.

Odlučio da apliciram za posao na kruzeru i kontaktirao sam agenciju Kouzon u Banjaluci.
Bio sam na prezentaciji i moram reći da je makedonac Borče Risteski tu prezentaciju odradio profesionalno.

Prvo sam mislio da apliciram za gift shop (jer zadnjih deset godina radim u trgovini), ali za shop nema tolike potražnje, čeka se dugo.
Engleski moraš da znaš tečno, a poželjno je znati i još neki jezik.

Onda sam odlučio da apliciram za fotografa, iako nemam iskustva.
Ali vidim da je masa naroda otišlo na kruzer bez ikakvog iskustva za poziciju za koju su se prijavili pa neću ni ja biti prvi.
Bitno je da se dobro pripremim do finalnog intervjua.

Nekad u junu će biti jednodnevna obuka za fotografa u Banjaluci.
U međuvremenu moram da usavršim engleski jezik koji inako znam vrlo dobro.

Kouzon zapošljava fotografe za MSC i za Princess, rekoše mi da je lakše proći na MSC nego za Princess.
Jedan momak je okinuo na finalnom testu za Princess, ali je prošao za MSC i sad radi nagdje na Mediteranu.

Ovaj forum mi je dosta pomogao, ima pregršt korisnih informacija.
Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Offline Mr.Bombastic

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Dobar dan želim
« Reply #1 on: 13/May/2014 »
Dobro došao i sretno ! :)
 :uzdravlje:
And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
by: Ayrton Senna

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Dobar dan želim
« Reply #2 on: 13/May/2014 »
welcome... :uzdravlje:

"It always seems impossible until it's done"

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Dobar dan želim
« Reply #3 on: 13/May/2014 »
 :uzdravlje:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Dobar dan želim
« Reply #4 on: 14/May/2014 »
S' tom razlikom sto u MSC imas dobre sanse da te posalju kuci nakon nedelju dve dana (o njihovom trosku) ako nisi fotograf (tj nemas dobrog fotografksog iskustva.) Jer niko ne zeli da prima manju platu jer ti ne donosis kolicinu kvalitetnih fotografija od cega zavise necije plate i profit.

Kouzonu je u interesu da posalje sto vise ljudi na brod (zbog provizije koju dobija) i zato laziraju CV-je i "obucavaju" fotografe i ostale radnike. Razlog takvog rada je da su izgubili priliku da salju ljude na Royal, Celebrity, Azamara etc...

Srecno u svakom slucaju!  :wave:

Offline Baron Tiosav

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 86
  • ~tu fui, ego eris ~
    • View Profile
Re: ???: Dobar dan želim
« Reply #5 on: 14/May/2014 »
@renee  mislis da su zbog toga izgubili royal i celebrity?

Послато са PAP3540DUO уз помоћ Тапатока

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Dobar dan želim
« Reply #6 on: 14/May/2014 »
S' tom razlikom sto u MSC imas dobre sanse da te posalju kuci nakon nedelju dve dana (o njihovom trosku) ako nisi fotograf (tj nemas dobrog fotografksog iskustva.) Jer niko ne zeli da prima manju platu jer ti ne donosis kolicinu kvalitetnih fotografija od cega zavise necije plate i profit.

Kouzonu je u interesu da posalje sto vise ljudi na brod (zbog provizije koju dobija) i zato laziraju CV-je i "obucavaju" fotografe i ostale radnike. Razlog takvog rada je da su izgubili priliku da salju ljude na Royal, Celebrity, Azamara etc...


Šta bulazniš? Kojoj je to agenciji u interesu da šalje na brod ljude koji se vraćaju za dve nedelje?

Dokad ćeš da kmečiš samo protiv Kouzona? (ovo je bilo retoričko pitanje)
Odgovor je; ovo je zadnji put. Ubuduće ti brišem profil.

Jel to možda Implojment Paver ukinuo "tečaj fotografije"?
Ili možda više ne naplaćuju €400 provizije zabašureno u avionsku kartu?
Ili su ukinuli tečaj od €500 gdje te za tri dana nauče da budeš sommelier?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Dobar dan želim
« Reply #7 on: 14/May/2014 »
Šta bulazniš? Kojoj je to agenciji u interesu da šalje na brod ljude koji se vraćaju za dve nedelje?

Dokad ćeš da kmečiš samo protiv Kouzona? (ovo je bilo retoričko pitanje)
Odgovor je; ovo je zadnji put. Ubuduće ti brišem profil.

Jel to možda Implojment Paver ukinuo "tečaj fotografije"?
Ili možda više ne naplaćuju €400 provizije zabašureno u avionsku kartu?
Ili su ukinuli tečaj od €500 gdje te za tri dana nauče da budeš sommelier?

Nemoj da se ljutis, ali ja nemam nista konkretno protiv Kouzona. Vec protiv nacina rada agencija na Balkanu.
Sto se tice EP-a i Tomislava mogu reci isto kao i za Kouzon. Kao i sto sam znas agenciji je u cilju da ljude posalje na bilo koji nacin i u sto vecem broju. To da li ce njih vratiti kuci nije njihov problem, sve dok oni uzmu proviziju i od kandidata i od kompanije, ugrade se u slanje ljudi na STCW, izmisle neki kurs preko kog od kuvara naprave instant fotografa i sl.

Ja sam coveku objasnio dobronamerno sta moze da se desi, jer na tom kursu on nece postati fotograf, dace pare agenciji i sutra ce ga vratiti sa broda. I to odgovorno tvrdim! Zasto?!
Image-u nije problem da na brodovima drzi ljude koji nisu fotografi jer oni ne traze veliku platu. Vremenom vecina nauci posao. Dok je kod kompanija koje nisu koncesionari drugacije. Oni daju vecu platu i zaposljavaju ljude koji vec imaju fotografskog iskustva na brodu. (Pogledajte na forumu koliko je ljudi iz Image-a preslo recimo na Princess). Sa druge strane kompanije koje imaju svoje photo departmente traze ljude koji ce da prave novac ako su ti ljudi lagali i neznaju posao, vise im se isplati da ga posalju kuci i dovedu coveka koji zna posao i da mu daju dobru platu, jer raspolazu vecim obrtnim kapitalom od koncesionara.

Bolje mu je da ode za Image jer mu tamo ne treba zaista nikakvo iskustvo, nece nista zaraditi, a posle 1-2 ugovora ce moci bez problema da radi i da napreduje u normalnim kompanijama tipa Princess, MSC ili slicno.

Neznam zato imas problem samnom kada imam pravo da izrazim svoje misljenje, a cilj mi je da pomognem ljudima na ovom forumu.

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Re: Dobar dan želim
« Reply #8 on: 14/May/2014 »
To da li ce njih vratiti kuci nije njihov problem, sve dok oni uzmu proviziju i od kandidata i od kompanije, ugrade se u slanje ljudi na STCW, izmisle neki kurs preko kog od kuvara naprave instant fotografa i sl.


Ovde silno gresis.Agenciji je u interesu da ti svoj ugovor odradis regularno do kraja,svih 6 meseci,jer oni tek nakon toga dobijaju pare od kompanije.Ne znam sta se desava ako neko odustane ranije i dali agencija dobija bilo sta u tom slucaju.
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Dobar dan želim
« Reply #9 on: 14/May/2014 »
Ne znam sta se desava ako neko odustane ranije i dali agencija dobija bilo sta u tom slucaju.

Dobiva po tamburi, eto šta dobiva.
Da li bi ti zapošljavao preko agencije koja protažira kandidate sa rokom trajanja od 2-3 tjedna? Jasno da ne bi.

Zato gornja tvrdnja nema nikakvog smisla.

A što se tiče "nacina rada agencija na Balkanu", ovaj dio trabunjanja oko agencija ću odrezati i poslati u pod-forum: Plačem a ništa ne poduzimam.
Prijavite nepravilnosti, pa neka institucije pravne države odrade svoj posao.  :rolleyes:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Re: Dobar dan želim
« Reply #10 on: 14/May/2014 »
Dobar dan svim članovima foruma.

Imam 30 godina, godine mi prolaze, a ja više ne vidim perspektivu za sebe u ovom poslu koji trenutno obavljam.
Prelivanje iz šupljeg u prazno traje već godinama i meni je to sve već odavno dopizidilo.

Zato sam odlučio da apliciram za posao na kruzeru i kontaktirao sam agenciju Kouzon u Banjaluci.
Bio sam na prezentaciji i moram reći da je makedonac Borče Risteski tu prezentaciju odradio profesionalno.

Prvo sam mislio da apliciram za gift shop (jer zadnjih deset godina radim u trgovini), ali za shop nema tolike potražnje, čeka se dugo.
Engleski moraš da znaš tečno, a poželjno je znati i još neki jezik.

Onda sam odlučio da apliciram za fotografa, iako nemam iskustva.
Ali vidim da je masa naroda otišlo na kruzer bez ikakvog iskustva za poziciju za koju su se prijavili pa neću ni ja biti prvi.
Bitno je da se dobro pripremim do finalnog intervjua.

Nekad u junu će biti jednodnevna obuka za fotografa u Banjaluci.
U međuvremenu moram da usavršim engleski jezik koji inako znam vrlo dobro.

Kouzon zapošljava fotografe za MSC i za Princess, rekoše mi da je lakše proći na MSC nego za Princess.
Jedan momak je okinuo na finalnom testu za Princess, ali je prošao za MSC i sad radi nagdje na Mediteranu.

Ovaj forum mi je dosta pomogao, ima pregršt korisnih informacija.




Doticni momak sto je "okinuo" je prosao finalni za Princess i tek posle 2 meseca mu je javljeno iz LA da nije zadovoljio kao sto je bio i slucaj sa momkom iz iste grupe takodje prosao za Princess,uradio vizu i cekao 5 meseci za ukrcaj,oba su aplicirali za fotografe i oba preko Kouzon-Banja Luka. Prvi momak je posle toga uz posredstvo agencije otisao na MSC jer trenutno MSC trazi fotografe sto nije bio bas slucaj pre 6 meseci. Inace, MSC ce imati dva broda na vezu dok traje svetsko prvenstvo u Brazilu pa ce im trebati fotografi tamo. Srecno  :uzdravlje:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Re: Dobar dan želim
« Reply #11 on: 18/May/2014 »
[yt=425,350]https://www.youtube.com/watch?v=TFd9gX4_t24[/yt]

Zanimljivi su.   
I oni pričaju protiv Image!
Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Dobar dan želim
« Reply #12 on: 18/May/2014 »
Ma sve je bolje samo da se odavde ode.