Author Topic: Bio jednom jedan grad,po imenu Kruzer (?etvrti deo)  (Read 5646 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
   Kao sto sam rekla, pocinjem ja sada njega da nerviram,a to je zato sto on ima bolesnu zelju da nastavi jos neko vreme da me maltretira,ali s obzirom da su tu u mojoj blizini,assistant meterdi i meterdi,koji posmatraju moj rad,a oni su ujedno i jedini koji se i pitaju za prelazak ljudi sa jednog radnog mesta na drugo.

Oni su u gradu Kruzeru ,kao predsednik i podpredsednik. A supervizor je tu da da predlog,da kaze da je neko dobar ili nije,za neko bolje radno mesto,jer ako ste u crew messu ,predsednici ne mogu mnogo da imaju pojma o vasem poslu...A moj "dragi" Portugalac je verovatno i pricao protiv mene,a njih dvojica su me bas zgotivila brzo,uvek bi se ispricali samnom kada dodju da jedu.

  Inace ,sto se mog drustva tice,to su bile cetiri drugarice iz Srbije,jedna je dosla pre mene,a ostale posle mene,i 3 druga,svi smo se zajedno druzili,naravno i sa mnogim drugima,bilo je bas puno nasih,i sa ostalima smo sedeli u crew baru i isli napolje,ali nekako smo se mi medjusobno najvise druzili,poveravali,i kad ne odemo u crew bar,svi sedimo zajedno u necijoj kabini,lepa su ta prijateljstva sa broda,nesto kao ona iz vojske,kako kazu ,takva traju vecno.
Svi smo bili ista pozicija,i uglavnom smo imali iste rasporede,pa smo uvek mogli da se vidjamo.
Vidjala sam se i sa onim paisanosom,on je druga pozicija,i svaki drugi dan bih otisla s njim posle posla da se vidim,al to vise nije licilo na samo druzenje,bilo je jasno kuda vodi .Jako lep decko,mozda najlepsi tada na celom brodu,ali taj decko je imao devojku,isto iz Srbije,a ona je imala jakooo dobru poziciju.

Ja sam uvek nekako imala utisak da je s njom iz neke koristi,ne znam,tako je delovalo,jer ona je billa uticajna prilicno,retkost je to za ljude iz Srbije,uglavnom su svi na najgorim pozicijama,kao sto je restoran i slicno. I smuvali smo seeeee,on mi je postao jako bitan na brodu,svidjao mi se,ali na stranu to.
Bio mi je velika podrska,uvek je znao sta da mi kaze da mi bude lakse i da ostanem i istrajem. Morate na brodu da imate nekog,ja ne znam dal bih mogla da budem solo ceo ugovor ,jer od jakooooo velike vaznosti je ,prvo zato sto ako imate neku vezu,vreme vam tako brzo prolazi,da i ne razmisljate kada cete kuci,zapravo vam je toliko lepo da zelite da produzite ugovor .A to je zato sto je veza na brodu nesto sto sigurno niste imali,jako specificna prica,s tom osobom radite,zivite,spavate u istoj kabini,prolazite zajedno kroz mnoge stvari,zajedno ste odseceni od sveta sa njim .
Jako brzo se vezete ,logicno jer dosta vremena provodite sa tom osobom.Uzivacete ,verujte mi,kazem takvu vezu niste imali,potpuno drugacije nesto.

Inace,moglo bi se reci da decka nisam prevarila,jer bio je to mozda sedmi dan kako se nismo culi.A iskreno vise na njega nisam ni mislila,postalo mi je jasno koliko sam mu bitna.Tek posle par dana se on meni javio,i rekao kako nije isto nista,kako sam se ja promenila i kako sam ja ta koja mu slabo salje poruke,i kao i kad posaljem vidi se da sam drugacija,bez one topline od ranije .To nije bilo tacno,ali je bilo tacno da vec par dana ne mislim na njega,a on je za to kriv.
Mozete vi odrzavati vezu ako ste vi na brodu,a decko/devojka u Srbiji,ili gde god da zivite,ali potrebna je velika ljubav,i razumevanje,naravno i ogrooomno poverenje,a kod nas to nije bio slucaj.
Tu je nekako sve i stalo,mislim da smo bas tad i prestali da se cujemo,a mesec dana kasnije nasao je devojku ,s kojom sad ima dete .
A mene povremeno zove jer zeli da me vidi,eh koja sam ja srecnica ustvari,sto sam raskinula s njim.Ta devojka je toliko na*ebala sa njim,ustvari uzeli su se samo zbog deteta i to je zatrudnela posle dva meseca veze,zivi u losim uslovima,napustila je fax zbog njega,on radi neki bezveze posao,a malo malo pa ga vidim u kladionici ,i sa kesama s pivom. Bas nezreo,neozbiljni klinac,spasila sam se....
A mozda mislite da su ljubavi na brodu lazne i nerealne,zato sto su u vestackim uslovima zivota,kao da ste recimo u velikom bratu,ali mislim da bas nije tako,ipak jako puno vremena provodite zajedno i jako brzo se upoznate,sto mozda na kopnu ne bi ni posle dve godine veze.

   Nastavila sam da se vidjam sa njim,naravno krisom,zbog devojke .Zapravo ne znam ni kad se i vidjao s njom,kada je stizao .
A govorio mi je da nece da je ostavi,jer ona iovako ide uskoro ,a nekako mu je glupo da joj kaze,pa mu je kao lakse ovako,da ode i da tu zavrse.
Ali ispostavilo se da i on ide uskoro,za dve nedelje,obavestili su ga da su mu skratili ugovor za mesec dana,a tih mesec dana je znacilo skoro pola mog ugovora,i bila sam sigurna da cu ostati sve dok je on tu.
Sada vec vise nista nisam znala,osecala sam se takooo tuzno ,to je ustvari najgora stvar na brodu,zapamtite to.
Bude vam zao kad bilo ko ,s kim ste mozda cak i jednom pricali,kad ide kuci,a kamoli neko s kim ste se bas druzili ili bili u vezi,to je uzasan osecaj,a svakog kruza bar neko ode,i bar neko nov dodje.Ali bio je nekih 70 % siguran da mu je sledeca rotacija isti taj brod,tako da eto videcemo se ponovo za nekih mesec dana,kad dodje sa odmora. U njegovoj poziciji je drugacije nego u restoranu i tu se stvarno nikad ne zna, masu puta ljudma promene rotaciju,a to saznaju tek kad odu kuci.

Bilo je u fazonu,cekam ga,vidjali smo se sve dok nije otisao.Inace dalje od poljupca nismo nijednom isli,da je ostao duze verovatno bismo,ali i bolje...
Jedno vece ostavio mi je svoj mobilni zbog alarma,jer je meni crkla baterija,pa dok ne izadjem negde u Turskoj da kupim novu.
A trebao mi je alarm na mobilnom,jer onaj s telefona iz kabine mi nije dovoljan.A posto sam ja jakoo radoznala,naravno,udjem u njegove primljene poruke na telefonu .Bilo je to nekoliko devojaka iz Srbije koje su ga pitale kada se vraca,a on im je pisao o zivotu na brodu i tome sta mu se desava.
Njih mozda dve su neke koje ga ocigledno muvaju a mozda i jesu u nekoj slobodnoj vezi,ali u normalnoj vezi sigurno nisu,vidi se iz poruka.
A treca je drugarica,kojoj se poverio kako ga bas briga za ljubav,kako su na brodu to samo avanture i kombinacije,kako su zene uglavnom da brodu dosta promiskuitetne,i kako brod jednostavno nije mesto za neku pravu vezu,cak ni svoju zvanicnu devojku oficirku nije pomenuo.
Opet razocarenje,plac ,ali samo tu noc,u mojim ocima potpuno je pao.
Donela sam odluku da nastavim da se vidjam sa njim sve dok ne ode,i da mu ama bas nista ne kazem,niti da raskinem s njim,nego samo da ode i tu da se zavrsi,bas kao sto je on nameravao sa tom navodnom devojkom.
Sve su bili samo ne par,samnom je provodio svaki dan,mnogi su poceli da sumnjaju,ma svi .

Rekla sam vam na pocetku,brod je malo selo gde svi sve znaju,i svi jako vole da zabadaju nos u tudje stvari.
Mislila sam,ako se vrati na isti brod,kako cu da mu se osvetim na neki nacin .Nazalost to se nije desilo,kasnije sam cula od paisanosa,dobio je manji brod,jer da se vratio na rubi,morao bi da ceka duze,vise od dva meseca,tako da bi mi bilo isto kao i da nije dosao,jer bih ja brzo posle toga isla kuci.
Mada volela bih da je dosao makar i dva dana pred kraj mog ugovora. Inace mnogim devojkama se svidjao on,mnoge su me mrzele i bile ljubomorne zbog njega,i to ne na njegovu oficirku ,vec na mene,uveliko se suskalo za nas dvoje,a ona je vec i otisla kuci.
Poslednje vece ,sedim s njim ispred crew bara na open decku.koja romantika jbt,bas sam se zaljubila,jako .Uprkos onim porukama,poslednje vece njegovo,na brodu,mnogo sam bila tuzna,i bilo je dosta emotivno . I on i ja smo plakali,i rekao mi je ,da ukoliko se desi da se ne vrati,da cemo sigurno nastaviti da se cujemo i obavezno vidimo u Srbiji,i da sam mu se jako svidela,jer sam drugacija od mnogih,i da nisam neka za jedno vece.
Da se zaljubio u mene,i vezao za mene,i da bi stvari bile mnooogo drugacije da smo na kopnu ili da smo jos koji mesec zajedno na brodu,i da se vracamo negde u isto vreme kucama.  Pozelela sam da spavam s njim,ali ipak ne,nije cak ni pokusavao puno.
Otisao je,sutradan je bio jedan od mojih najgorih dana na brodu,pored toliko ljudi i drustva,osecala sam se tako prazno i tuzno,usamljeno.
Mnogo mi je falio,plakala sam puno,kad prodjem pored njegove kabine,i vidim njegovo ime koje i dalje stoji tu,bude mi uzasno.
Mnogo je tesko kad ode neko s kim ste bili bliski,znaci poslusajte me jer cete patiti,kada odete na brod i muvate se s nekim,prvo pitajte kada ide kuci pa tek onda odlucite dal cete stupiti u vezu.
Inace bio je on upravu dosta za to sto je rekao drugarici u poruci,da su devojke na brodu promiskuitetne, mene doduse nije ni pomenuo,i nisam se ni smatrala u tom košu,a znala sam da nije ni on mislio na mene pod tim.Ali ne sve naravno,eto mozda 50:50 ,odnos devojaka na brodu koje su takve i koje nisu,ali kad pricam o Balkanu,kada govorim o Ukrajinkama,to je onda 100% ,verujte da je tako,sve do jedne su bas dno dna.
A muskarci su naravno u skladu sa situacijom koju vide ,a i u skladu sa onim sto su culi pre broda,jednostavno tu na brodu ,raspolozeni samo za avanture i nista drugo.Naravno ne svi,a pisacu kasnije i o tim muskarcima,tim sto vas lose procene ,pa pokusavaju da vas odvedu u krevet,a vi ste mozda samo popili pice s njim,i niste cak ni zeleli vise od prijateljstva .Ali tako vam je kada ste sami na brodu,nezasticeni u moru ajkula....

Kako dan za danom prolazi,ne mogu vise da patim i da se ne krecem medju ljude,da provodim vreme u kabini,na internetu ,gledajuci njegov fejs.
Dopisivali smo se,ali znala sam da je sigurno vec sada sa nekom tamo .Pocela sam ponovo da idem u crew bar,i dalje sam radila u staff messu ,a povremeno su me slali u bell box na ispomoc,i tamo je bila ladovina.
Inace,posle nedelja spavanja po 4-5 sati ,vi postajete kao zombi. Budite se automatski,postajete kao masina,jedete mehanicki,znate onaj osecaj u telu kad preterano rano ustanete pa se osecate bas kao zombi,e tamo je tako svaki Boziji dan .Podocnjake i da ne pominjem,a noge su vec prestale da bole,utrnule. Supervizori sa horajzonta dolazili su u staff mess da jedu,i malo malo pa me pitaju kada cu da predjem u horajzont,vec je bilo naznaka da cu uskoro .
Jedva sam cekala,svaka promena dodje super,pogotovo sto je rad u putnickom delu druga prica.
Sve dok sam radila u crew i stuff messu,ja se nisam osecala kao da sam na brodu. Ustvari osecala sam kao da je brod samo ono sto ja vidim,a to je deck 4 i 5,i da je to sve,da ne postoje putnici. Samo sam slusala price od kolega kako je u horajzontu i dinnig roomu,ali meni se to cinilo kao nestvarnost,da je to sve na tom istom brodu.Mnogi su mi govorili kao uzivaj dok si tu,gore je tek pakao,ne jedan,vec 4-5 supervizora,velili pritisak .
Ma rekla sam kako god da je ,hocu tamo.Tek kada sam isla u belbox na ispomoc i videla putnike na hodnicima ispred njihovih kabina,pomislila sam kako zapravo tu ipak ima putnika,wow. Radila sam jos koji kruz u stuff messu,a naravno supervizor me nije ni tamo stedeo.
U staff messu rucak je do nekih pola 3 pa ste onda slobodni do pola 6.A kada je u staff-u nesto pre pauze,sve bilo gotovo,smrad je mene poslao kao na ispomoc u crew mess,jer je neki kolega bio bolestan,i to bas mene da posalje,a cuo je kako planiram da izadjem napolje u Napulj.
A kao ispomoc nisam pomagala do svoje pauze ,vec do njihove koja je bila pola sata kasnije,i hteo je i vise da me zadrzi,a naravno da se vratim po onoj smeni u staffu,znaci uzeo mi je od moje pauze.
To inace ne mozete da upiste u ILO,to je dokument gde svako vece belezite satove rada. Ne bi smeo da predje 13h.
Spasilo me je to sto je konj otisao na pauzu a dosao waiter in charge i poslao me odmah na pauzu,bilo mu je zao,video je kako me maltretira.
A na toj ispomoci,konj mi je rekao da ocistim sve podove u crew messu,a crew mess se sastoji od tri velike prostorije.
To je nagori moguci posao koji mozete da radite,ciscenje glupih podova,treba vam dobih sat vremena. A moj waiter in charge ,kad je u smeni, on mi da da sednem i dopunjavam so i biber,i tako neki lagani posao,gde mogu sa njim da pricam,bio je divan bas. Ali recimo ostali iz stuffa i crew messa ga nisu bas mnogo voleli,ustvari onaj izgubljeni lik ga nije voleo,jer ga je ovaj terao da radi,za razliku od supervizora ,koji ga je stedeo. A mene je napadao kako me waiter stedi jer je kao zaljubljen u mene,ma daa. Otisla sam u kabinu da prespavam pauzu,sta drugo kad mi je majmun uzeo od pauze...  

 Prespavala sam pauzu i vratila se na posao,sve je proteklo po nekom ustaljenom toku. Inace ,3 meseca pre broda ja sam prestala da pusim,i ponovo pocela kad sam dosla na brod.A mnogi su i poceli da puse na brodu,dobijete pauzu za jelo i kad jedete sta drugo nego da otrcite na cigaru,ili uvece posle smene,ispusite maltene pola pakle,da nadoknadite sto ste ceo dan mozda jednu-dve i da malo predahnete i smirite zivce. Tada je jos uvek bilo dozvoljeno pusenje u kabini,a kasnije su i zabranili,negde na polovini mog ugovora .Mada i tada su pusili svi,samo u wc-u ,dalje od alarma koji dim aktivira,a nalazi se na plafonu kabine.A moja cimerka Filipinka me zamolila da pusim u toaletu ,kako joj ne bih usmrdela odecu koja je visila na vratima...Koje su to picajzle...
   Dobra stvar,kada radite u stuff messu,officer messu,diningu i horajzontu je to sto mozete da ukradete bolju hranu,koje nema u crew messu,osim kada ostane iz dinninga posle vecere, pa se uvece donese u crew mess.Kad sam presla na open deck ispred horajzonta,jela sam pizzu svaki dan,ona i hamburgeri su free za putnike,a moji prijatelji mi uvek daju,pa prosvercujem ispod uniforme.Ne daj Boze da vas neko uhvati...To mi nikada nece biti jasno,jer hrana je ionako free,ima je na pretek,kada biste videli koliko se hrane samo baci,pa oni jadni Etiopljani bi se ugojili posle pet dana,kada bi ta hrana  njima isla,a i mogla bi,sto da ne.U stuff messu je inace hrana bolja nego u crew messu,lepse je meso,povrce i kolaci.A plus stuff radnici mogu da poruce uvek nesto iz dinninga,i mogu da piju esspreso sa aparata koji se nalazi u prostoriji izmedju stuff i officer messa.Ja sam uvece narucila uvek nesto i sebi za veceru,pa sam krila u vitrini.I konobari iz dinniga su to radili,ali opet kazem ,ne sme niko da vas vidi,uzimali su bifteke,lososa,sushi...A jos jedna stvar,bas smatram da je kompanija jako alava i lose proracunata.Evo pojasnicu,prvo ,sto ako ste bolesni ili iate neku povredu,jako tesko cete dobiti i jedan slobodan dan,osim ako bas ne umirete.Ako povracate ,ne smete da radite zbog kros kontaminacije,jer radite sa hranom.Ali ako se povredite,brodski lekar ce znatno da umanji dijagnozu,a to ih je vise puta skupo kostalo,jer posle kad popiju tuzbu moraju da daju grdne milione,ali mnogi nazalost ne znaju svoja prava,narocito ljudi iz slabo razvijenih zemalja.I sve te milione moraju da plate,umesto da su ljude poslali u luku da lece povredu ili im dali neki day off da se oporave.A plus to sto izrabljuju radnike,rade po 13 sati i naravno mnogi ne izdrze ni ceo ugovor,i 70% se vise nikada ne vrati,Evropljana.Azijati naravno da,zivote  provedu tamo,jer sta ce drugo u onakvim zemljama.E sad,Evropljani su jedni od najlepsih i najpametnijih ljudi,za razliku od Azijata koji nisu toliko prijatnog izgleda,inteligencije i ponasanja.A tu su da privuku goste ,i pospese prodaju pica.Mi to mnogo dobro znamo da radimo,i kada bi smanjili radno vreme na 8 sati,ja mislim da bi se skoro svi vratili bar jos koji ugovor,eto ja bih prva.Radili bi odmorniji i puni elana i motivacije,i samim tim bi povecali prodaju,i kompanija bi bila u velikom dobitku.Ali ne razmisljaju oni tako,steta.

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
A zasto ovo nebi uslo u price veceterana kao `Sunce Tuđeg Neba` , `Ugovor` , `Priča Jednog Bartendera`  :uzdravlje:
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
 :clapping: :clapping:
jako lijepo opisan ljubavni život na brodu...
a i cijelo vrijeme čekam neki happy end a ono frajer na kraju otišao na manji brod...  oT

"It always seems impossible until it's done"

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Hvala na prici ali do sada je samo "ljubav" bila tema bar ja to vidim izmedju redova a mozda i gresim .  :uzdravlje:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Pisala sam i o poslu i sefovima,a i tek cu da pisem o poslu,idem dogadjaj po dogadjaj.Tek ima desavanja da se pisu

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Poslužite se ..  :pop:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Baron Tiosav

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 86
  • ~tu fui, ego eris ~
    • View Profile
Re:
« Reply #6 on: 14/May/2014 »
e pa meni se bas i svidja sto je i ljubav ubacena u pricu mozda malo vise nego kod drugih. ipak nije bas sve u dolarima.  p.s. da nema ukrajinki na brodu momci bi mnogo trosili lovu na one "dame" u portovima. :D

Послато са PAP3540DUO уз помоћ Тапатока

Offline tali

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
"jer sam drugacija od mnogih,i da nisam neka za jedno vece."
Ah, muškarci koji misle da je vređanje drugih žena kompliment :D A "čistoća" merilo kvaliteta, ko da kupuju parče leba a ne ženu. :D

",verujte da je tako,sve do jedne su bas dno dna. "
Zašto je nečiji karakter "dno dna" ako spava sa više ljudi ""]]

"A muskarci su naravno u skladu sa situacijom koju vide ,a i u skladu sa onim sto su culi pre broda,jednostavno tu na brodu ,raspolozeni samo za avanture i nista drugo."
Naravno, muškarcima je u prirodi, ali žene su drolje. :nokti:

Osim toga, fino se zagrejava atmosfera ovde *krade kokice od šefa*

 p.s. da nema ukrajinki na brodu momci bi mnogo trosili lovu na one "dame" u portovima. :D

Послато са PAP3540DUO уз помоћ Тапатока

Iz priča druga koji je bio na 2 ugovora... Mnogi to i rade. I to im je doživljaj, čini se.

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Evo kako ja na to gledam .To sto neko spava za 20 muskaraca govori dosta o njemu.Sex ,po meni nema nikakve veze sa moralom i postenjem ali i te kako ima sa dostojanstvom.Ne mozes mi reci da neko drzi do sebe,a na kraju i postuje sebe,svoju licnost pa i svoje telo,a evo primera i nase devojke ,koja je kod kuce bila fina mamina i tatina devojcica,a potom otisla na brod i spavala s kim je stigla.Ne mozes mi reci da devojka koja na brodu promeni 20 muskaraca ima visoko misljenje o sebi,i da je spavala s njima iz ciste ljubavi .Moje misljenje,to je dno dna.naravno postujem tudje misljenje.

Offline tali

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Ako ti je dno dna muškarac koji spava sa 20 žena, to je onda u redu. Ali ovako neproporcionalno stanje je... veoma neproporcionalno, jel. :embarrased:

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Ko kaze da nije,i muskarac koji menja devojke svaki cas je dno dna,Nije vredno nesto sto svako moze da ima,ali nije poenta biti nedostizan da bi podigao sebi cenu,vec da si zaista takav.

Offline Zliigac

  • Registered
  • *
  • Posts: 109
    • View Profile
Nije isto....muskarci je to u prirodi i u genima da ima sto vise zena i da sto vise rasiri te iste svoje gene...A i nije isto ni kad muskarac prevari devojku i obratno....jer muskarac moze da prevari curu sa nekom cisto radi exa da mu se ta osoba uopste i ne svidja, a zeni mora da se zasvidja taj muskarac i to radi srcem...   :D :pop1: