Author Topic: Bio jednom jedan grad,po imenu Kruzer (peti deo)  (Read 13762 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
 E sada krece moja druga ljubavna prica koja mi je obelezila ceo ugovor.

Jos uvek sam bila u staff messu,mozda jos koju nedelju.A on je bio kuvar,latino,mnogo simpatican i naucili su ga po malo Srpski,kao i mnoge na brodu,bar su svi znali da psuju.
I stalno tako nesto dobaci kad dodje da jede,ali meni je bio vise smesan i simpatican nego sto mi se svidjao.A i on je tada imao devojku na brodu,druzili smo se u pocetku samo.
Isli u crew bar,izlazili napolje,svi su se druzili s njim.Oni uvece (kuvari) zavrse oko 20h,i to je bilo super,a ja sam radila do 22h,i to nije bilo tako lose.
Par puta mi je pisao neke ceduljice na Srpskom,i to mi je bilo bas smesno,i to na cirilici.Drugarski smo se vidjali,provodili,bas mi je znacilo njegovo drustvo,i jos je isao kuci samo dva kruza pre mene.
Njihovi ugovori su 8 meseci,a Azijatima izmedju 10 i 11.
Imala sam tri dobra prijatelja koji su radili u dish washu,jedan iz Filipina,drugia dva iz Indije.Mnogo mi ih je bilo zao,to je najgori posao na brodu,a radili su za samo 500 dolara,mozda cak i vise sati od nas,a posao je bas tezak,depresivan,prljav...Nekoliko Indijaca se ubilo skocivsi sa broda,jednom je bas bio plakat u cast jednog od njih,to je bilo na nekom drugom brodu,mislim da je Emerald,nisam sigurna,bas strasno i tuzno,a ne vidim razlog,ko da je problem dati sign off,ali mozda im se kod kuce desilo nesto strasno,jer ako je posao razlog,e onda do mojega.

   A pricali su mi ,kako posle jednog ugovora kupe dobar auto u Indiji i sagrade kucu.Uvek mi je bila zelja da vidim Nju Delhi,i celu Indiju.
Generalno nisu Indijci tako losi,mislim vecina nije,a i Filipinci,ali ima nekih bas mnogo zlih,i nekako su im face ko ubicama.
U horajzontu su dish washeri katastrofa,stalno se nesto deru kad u zurbi ne sortiramo djubre kako bi lakse oprali.
Ima jedno mesto koje se zove Incinerator,i nalazi se na decku 4 ,malo pre crew offica.Tu ide svo djubre i mora sve da bude sortirano.
Postoje kante  svuda na brodu gde se posebno baca papir,plastika i lim,konzerve,cepovi i ostalo.I sve koske moraju da budu bacene ,jer ako dish washer baci to u odvod ,moze da se zapusi i onda nastaje problem.
A ovaj smlaceni iz crew messa kolega,je bacio koske,i to je otislo u dish wash,pa su ga poslali u incinerator,da iz kese sa djubretom koju je bacio,svu hranu lepo isceprka i da odvoji neku kosku ako nadje,ovo vam je ravno ceprkanju po kanalizaciji,sva ta hrana tako pomesana,fujj.Sreca pa se znalo ko je,jer ga je odrukao dish washer ,inace bi mene supervizor jedva docekao da to uradim umesto njega.
A supervizor ga je gotivio jer je ovaj bio glup i poslusan,mogao je da manipulise sa njim,a i davao mu je extra pauze.
Opet je zakazao sastanak u 23,do tad rade ovi iz crew messa,a mi iz stuffa do 22h,pa smo morali da se vratimo posle na sastanak,zamislite taj uzas.
A svi mi sto radimo u messu ,bilo kom,smo kao jedna ekipa i imamo tog jednog supervizora.

   I tako posle jedne zurke,(a zurke su svakih par dana i obavezno kada se zbog vremenske zone pri prelasku u drugu drzavu sat pomera unazad,tad su najbolje zurke.)
Imali smo zurku na open decku,deck 12,gde je horajzont,pod vedrim nebom,tako nesto treba doziveti,nesto fantasticno,fenomenalno,kako bih opet samo na tu jednu zurku.
Imali smo i jednu u skywalkeru,to je putnicki klub na decku 15,i  nekako deluje kao da je prikacen,evo slika .



   A pice u crew baru i tako po zurkama je bas jeftino,za nas,oko dolar je pivo,casa vina,kokteli su oko 3 ja mislim,flasa vina i to dobrog je izmedju 12 i 20$.
Imate i kambusu,to filipinci rade,prodaju vodu i pice,mozete od njih da uzmete viski,vino,paket piva,vode ili soka.
Moj savet je da uzmete paket vode i s njom ispirate bar poslednje ispiranje kad perete kosu,mnogoo opada,jer je voda puna hlora,bas mnogo opada,i muskarcima.
   Otisli smo prvo kod njega,tog ludog kuvara u kabinu na neko pice ,pre pocetka zurke a onda otisli na zurku na open decku.
Svi su dosli ja mislim,ceo brod,bilo je prelepo,svi skockani,muzika tresti ,na sred okeana,ah,kada se setim samo...

 Zurka se zavrsila ,i mi smo je nastavili u crew baru ,jos sat vremena.Neko od nasih je imao rakiju koju smo pili.
Taj kuvar je vec bio pripit i ja sam krenula da ga odpratim do kabine.Ako vas uhvate pijanog ,letite sa broda,a uvek moze neko iz nocne smene da vas vidi ili neko iz obezbedjenja.
Njegova kabina bila je na mid shipu a moja na forwardu.Ispratila sam ga tako pijanog do kabine,i video nas je neko iz obezbedjenja ko ga poznaje,pa nije prijavio ,ali je rekao da ga hitno odvedem u kabinu dok neko nije naisao.
A ovaj ludak nije hteo da udje u kabinu,nije bilo sile da ga ubacim, i tako ljuta sam krenula nazad u svoju kabinu a on zamnom,bila sam besna i posto je bilo dosta kasno ,morala sam da odem na spavanje.
Ne znam kako se vratio u kabinu,njegov cimer je radio nocnu pa nije mogao da mi pomogne,a on je radio od 5 ujutru.

Sutradan sam cula price kako je kasnio 2 sata na posao,da ga je pozvao Maestro u kabinu da ga budi,i da je dobio otkaz i da ide kuci.
I da je posle ta dva sata jos uvek bio pijan i da su mu radili alko test.O ne ,opet ponovno razocarenje i plac.sto je on i video,a bas mi je bio drag kao prijatelj.
Medjutim,posle dva dana ,pozvao me je da dodjem u njegovu kabinu da mu pomognem da se spakuje,sto sam ja odbila,ali me je ubedio rekavsi da ima nesto vazno da mi kaze .
Otisla sam,i njegov kofer bio je prazan,kapetan mu je progledao kroz prste jer je bio najbolji radnik,imao je brdo napismenih pohvala od putnika,on je radio sa putnicima u Piazzi i u Pizzeriji,nije bio u kuhinji,dobio je najbolja mesta za rad.
Kako sam samo bila srecna,a kasnije sam saznala da je urgirao nas zajednicki prijatelj,i tada decko od drugarice nase,koji je bio sef svih kuvara,a on je inace jaaaako bitan i uticajan,on je isto kao i Meterdi u nasem departmentu.
Saznala sam da je ustvari on urgirao da mu se oprosti i da ostane .
A to vece sam bila sumnjicava i trazila mu laminex da bude kod mene jedan dan,kao dokaz da sutra ne ide kuci.
Otisla sam u svoju kabinu,i sutra kad sam ga videla na pauzi da jede u uniformi, nisam bila srecnija do tad.A mnogi su likovali da on ode,jer su prizeljkivali njegovo radno mesto,aliii joook.
Napravili smo mu zurku od srece,a ja sam bila zaduzena da mu ne dam da pije,ili bar da ne pretera.
To vece sam ponovo otisla kod njega u kabinu i tada mi je rekao da je raskinuo sa devojkom zbog mene,poljubio me je i od tada se vise nismo razdvajali,postali smo najpoznatiji par na brodu....

 A sad sam se setila kako je pocelo nase druzenje posle ,samo vidjanja i usputne neobavezne price.
Ja sam se prvo vidjala sa njegovim prvim cimerom,kuvarom Italijanom,samo sam neobavezno otisla dvaput s njim na pice. A kako niko nije znao mnogo o njemu,rekli su mi da pitam njega,ludog kuvara,i on ga je napljuvao i rekao kako je jako cudan i kako ga je zatekao u njegovim papucama i kako je koristio njegov peskir. A i tako mi se nije ni dopadao Italijan,bio je nabedjeni opasan krimi lik ,iz krimi grada Napulja.
Naravno ovaj je verovatno i dodao nesto,uglavnom tih dana ga je i zamenio za cimera ,naseg kuvara ,s kojim je ostao do kraja ugovora,bas su se gotivili.

Offline Pezo$

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Bio jednom jedan grad,po imenu Kruzer (peti deo)
« Reply #1 on: 14/May/2014 »
naravno decko koji je ostao u srbiji je za sve kriv....presto sam kod tog dela da citam jer sam se iznervirao....on je kriv jer si ti nasla nekog lepotana na brodu...da da opravdavaj sama sebe tako.

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Bio jednom jedan grad,po imenu Kruzer (peti deo)
« Reply #2 on: 14/May/2014 »
Da kriv je jer je na moje kilometarske poruke odgovarao  sa dve reci,i po fejsu sam gledala njegove slike sa ludih proovoda,i svasta nesto,dogovorimo se da se cujemo uvece a ja kad zovem mama kaze kako je izasao.Necu da se pravdam,uostalom i nije neka ljubav bila,tri i po meseca smo bili zajedno.A obecao je da ce me cekati,da ce sve ostati isto,a posle mesec dana je nasao devojku koju je i upoznao na tim provodima.
Prvo je pricao kako 6 meseci brzo prodje a posle je rekao kako to ipak nije malo,sta sam mu sve nakupovala u Istanbulu..

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Bio jednom jedan grad,po imenu Kruzer (peti deo)
« Reply #3 on: 14/May/2014 »
Rekla si čekaj,čekaj me,cekaj i Ja ću doći hahahaha  :rofl: :rofl:
Nego šta nego je kriv,sram ga bilo đubre jedno  :D :D
Najgore mi je a to sam viđao na brodu,kad se naše devojke uhvate Indijaca(ne odnosi se na tebe),poštujem jedino ljude iz Indijske države Goa,jer imaju stil i ponašanje kao i mi.Ostalo su `pacovi` koji uglavnom jedu rukama i opšta kultura im je 0.Naravno da svuda ima dobrih i loših ljudi,eto meni je na prvom ugovoru najviše pomogao jedan Hrvat,doduše u početku je mislio da sam payzano zbog mog imena  :D,mada to nije ni bitno,poenta je da su Fikusi i Indusi u globalu podli ljudi i gledaju kako da ti uvale,dok prema devojkama su totalno drugačiji jer im je životna želja da provedu noć sa belkinjom,i to nekim našim kokoškama imponira.Jedan je skočio sa broda zbog jedne naše nesrećnice,jednom su se dvojica Indijaca potukla zbog neke naše od 120kg,meni je falilo još 2 piva da da ih istučem svo troje,ima raznih slučajeva.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Ovaj moj nije Indijac,a znam devojke nase koje su bile sa Filipincima i Indijcima i svi su je od nasih bojkotovali.Inace ovaj latino je poreklom Spanac,a zivi u Meksiku,deklarise se kao Srbin,obozava nas,zna Srpski malo,i svi su ga obozavali i prihvatili kao naseg,jeo je samo za nasim stolom i druzio se najvise sa nama...Nadam se da ce doci uskoro,cim prikupi pare za kartu,cela Srbija sa broda ce ga docekati rasirenih ruku...Na njegovo prezime dodali smo nastavak Ic,i tako smo ga zvali..Cak i izgleda kao Srbin,ima cak neke daaaaleeke rodjake u Nisu.

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Bio jednom jedan grad,po imenu Kruzer (peti deo)
« Reply #5 on: 14/May/2014 »
.Ako vas uhvate pijanog ,letite sa broda,a uvek moze neko iz nocne smene da vas vidi ili neko iz obezbedjenja.
Evo Šef može da potvrdi da ovo ne pije vodu.Ako praviš sranja pijan onda ideš kući,ali ako piješ i ideš da spavaš niko ti ništa neće reći.SECO je jedne noći doneo novi dreger u crew bar i nije bio siguran u ispravnost,došao je do nas EXYU u ćošak i rekao ajde da vidimo ko je više popio,i mi tu napravimo za*****anciju sa njim.
Ps Šefe možda poznaješ bivšeg kolegu Šejna,Shane O'Mahony tačnije.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Evo Šef može da potvrdi da ovo ne pije vodu.Ako praviš sranja pijan onda ideš kući,ali ako piješ i ideš da spavaš niko ti ništa neće reći.

Nemoj podcijeniti Indijce, security patrolman-e, kojima je cinkanje oprobani recept za promociju.
Ako previše ljudi čuje za nekoga pijanca kojega seco možda želi zaštititi, onda mora uraditi testiranje kako bi se osigurao.
Da ne bi ujutro išao na raport Staff Captain-u.

Ps Šefe možda poznaješ bivšeg kolegu Šejna,Shane O'Mahony tačnije.

mislim da sam čuo za njega ali ga nisam upoznao
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Smes da pijes do neke mere,ne smeju da te vide ocito pijanog na hodniku,znaci ocito pijanog znaci da ne znas gde je levo,a on je bio tako pijan.Jednog Ukrajinca su poslali kuci,nasli su ga u tus kabini kako lezi,mislili su da je mrtav,a njegov debil cimer je zvao Meterdija da dodje u kabinu... :tuctuc:

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Imka raznih slučajeva,ne sporim to.
Nego da li je bila još koja internacionalna ljubav posle latinosa? To mene zanima?  :D
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Ne nije,ovo sa njim je bila prava i meni jedna od najvecih ljubavi u zivotu,posle njega volela sam jos jednom i bila na korak da se udam,mada ko zna ,jos uvek se cujem s tim deckom i mirise mi na pomirenje.U kontaktu sam sa kuvarom,rekla sam mu da pisem i da cu mu poslati prevedeno na Engleski,rekao je da mu posaljem i na Srpskom,i da izdam knjigu o nama,pa ce da nas zovu po emisijama i da cemo biti poznati,aa ako prodam nasu knjigu,kako kaze novel,od tih para mu saljem pare za kartu da dodje,hehehe.S njim sam ostala ceo ugovor,i zivela kod njega,jer mu je cimer radio nocnu...Bice svega tu ,citaces... Neki ljudi samo prodju kroz brod ,uzmu pare i odu,nikada ne osete brodski zivot,a ja sam ga i te kako zivela,lepo iskustvo u zivotu zar ne?zbog te ljubavi nisam htela kuci,hteli smo oboje da produzimo ugovore,a kasnije smo podneli zahtev za potseti me kako se zove ono da spojis ugovore pa da dobijete istu rotaciju...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

Nego da li je bila još koja internacionalna ljubav posle latinosa? To mene zanima?  :D

Pa daj dogovori se sam sa sobom, maloprije su ti neki stranci bili pacovi, sada već hoćeš slušati o drugim strancima ... ne znam više koji ti pašu, možda Jamajčani, Kanađani ...?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
E Jamajcani su meni bili bas odbojni,prenapadni i prepotentni,muzikanti.

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Pa daj dogovori se sam sa sobom, maloprije su ti neki stranci bili pacovi, sada već hoćeš slušati o drugim strancima ... ne znam više koji ti pašu, možda Jamajčani, Kanađani ...?
Šefe,ko pita ne skita  :D

E Jamajcani su meni bili bas odbojni,prenapadni i prepotentni,muzikanti.
Iz moje perspektive Jamajčani su ok ljudi,najsličniji Srbima.Oni bili robovi mi bili pod Turcima,oseća se taj temperament.I nisi odgovorila na pitanje  :D
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
I nisi odgovorila na pitanje  :D
[/quote]

 :rofl:
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Da dodam,onaj decko pre broda,i osecanja prema njemu u odnosu na ovog sa broda su bila nula,nula velika.Mislim da sam tad prvi put iskreno volela,vratila bh se ponovo u taj period,on je pravi muskarac,tako me je podrzavao,gurao,branio od nekih...Bio je moja veelika ljubav,mnogo sam ja srecna zbog iskustva sa brodom,ugovor bez decka je nista..nepodnosljiv...A foto albumi tek,pa slike iz Dubrovnika,a on ide Splitom i Dubrovnikom i proziva ljude kao gde si ustaso,msm bez da se neko uvredi,on je kao Srbin hehehe,on to pricao u Splitu radi fore,umalo da ga biju.Ja imam tetku u Splitu...isli smo i kod nje

gogo_ca ,ko nije odgovorio?ako mislis na mene,citaj iznad odgovore