Author Topic: Bio jednom jedan grad,po imenu Kruzer (sedmi deo)  (Read 3459 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
 Posle skoro jedne trecine mog ugovora,pocela sam da se osecam kao kod svoje kuce,svaki delic broda znala sam napamet.

Sve ljude sam znala,i svi se uvek jave kad vas vide na hodniku.Uvek primetite kad dodje neko nov,jer kao sto rekoh sve ljude vec znate.
Ah ,ti Filipinci i Indijci, meni i jos nekim nasim devojkama stalno su slali cvece iz cvecare koja se nalazila na decku 4 ,kod crew offica.
Njihov san kao i kod Roma,bila je bela zena.
Indonezani su ipak nesto drugacija prica,imaju tu neku kulturu i manire,vecina ih je zavrsilo fakultete ili je studiralo,bili su jako fini i jako dobri prijatelji.
Imala sam par kolega Indonezana u messu,a kasnije i na horajzontu.
Kasnije sam na horajzontu stekla jos jednog dobrog prijatelja Indonezana,koji je radio kao kamerman,i cesto sam s njm isla napolje.
Razumeo se dosta u tehniku,pa sam ga vodila kada sam u Sent. Martinu na Karibima isla da kupim laptop.To je inace tamo najbolje mesto za shoping.
Jednom sam izasla s njim u Grand Turku i gledala neki parfem koji sam obozavala ,i rekla kako je prilicno skup i kako cu ga kupiti u gift shopu,tamo imamo i nekih 20% popusta.
Tog istog dana,dosao je na horajzont i doneo mi kesu sa tim istim parfemom,zamislite !
Kako sam se odusevila,ali bilo mi je neprijatno,mada znala sam da mi je on pravi prijatelj,kasnije sam ja njemu kupila nesto,da se oduzim.
Ti ljudi imaju kulturu,slicnu onoj koju imaju Japanci,jako su vredni i dobri radnici,cak previse poslusni i malo mi je bilo zao,jer su ih supervizori koristili dosta,i davali nekad i teske poslove.
Ti ljudi ce vam uvek pomoci i izaci u susret,i oni su se najvise druzili sa nasima,bila je to neka ekipica,sacinjena od  nasih,latinosa,i Indonezana,kojima je svaka druga rec bila brate,ili sistro :) .
A ovaj jedan ludak,kad nauci neku rec, odmah dotrci do mene da mi kaze,i pada u nesvest od smeha, nesto tipa "imas dobro d***",i slicno.
Inace brodski naziv za budalu je babalu,a za zensku budalu babalina. I to cete cuti jako cesto. Obecala sam im da cu jednom doci na Bali da ih vidim,i hocu sigurno,jednog dana.
  
 O horajzontu nesto vise kasnije, sada sam jos u staff messu,jos koji dan.
Dolazio je jedan supervizor iz horajzonta,Bugarin ,koji je jako lepo pricao Srpski,i stalno me je pitao kada cu vise da dodjem gore,tako su govorili kad misle na horajzont.
A onda sam cula da do kraja kruza prelazim tamo.
Sa deckom je bilo sve u najboljem redu,inace spavala sam kod njega jer je njegov cimer radio nocnu,i ustajali smo zajedno,posto sam pocinjala sat kasnije,onda odem do svoje kabine da se lepo sredim.
A moja cimerka je jedva docekala to da svako vece moze da bude sama sa deckom,svima lepo !
Inace ,telefonski broj od svake kabine,je isti kao i broj od kabine koji stoji na vratima,na primer 3305 ,i ocekujte da vas na pocetku zivkaju dosadni Filipinci,kao pogresili su broj ili vas zovu na zurku.
A kad stanete s njima na zurci u crew baru,oni kao neki dosadni stubovi,samo stoje pored i gledaju vas...

Jedva sam cekala prelazak na horajzont,prvo jer imaju bolje smene,postoje dva rasporeda .
Jedan je ,da pocinjete u 11h,znaci konacno da se naspavate,i spavate duze od 4 sata,i onda radite do nekih 3-4 ,sa pauzama od pola sata za jelo,pa oko 4 imate pauzu od sat,da promenite uniformu ,i onda se vracate sve do pola1- 1h nocu,sa jos dve pauze za jelo.
Drugi raspored koji su imali srecnici,a kasnije i ja,je da pocnete oko 6 i 30,odete na open deck,pa imate pauzu za dorucak oko 8,i onda radite do 11,a potom uzimate pauzu od 3-4 sata,dovoljno vremena za izlazak napolje,i onda se vracate i radite do nekih 22 i 30 ili 23h,savrsen raspored.
Slican raspored imali su i oni iz dinning rooma,uglavnom su bili u suport timu pre podne na horajzontu,pa onda rucak i vecera u dinning roomu.

   Pre konacnog prelaska na horajzont,odveli su me jedno popodne gore,da odradim veceru i vide kako cu se snaci.
Moj "dragi" supervizor me je odveo i molio Boga da se ne snadjem.A usput u liftu drobio za mobilni telefon koji mi je virio iz dzepa od uniforme,i usput odveo u Sabatini ,to je jedan divan restoran,gde takodje rade buffet stjuarti sa waiterom,a postoji i Crown grill,i tu isto mi radimo.
Mozete da odete tamo i na veceru,u svojoj odeci,sa name tagom,a veceru placate 20 dolara,isla sam u oba restorana po jednom.
Supervizor je hteo da mi pokaze Sabatini i rekao je da samo srecnici tu rade ,i kao malo da parim oci,ma sihter mislim se.
Otisla sam tamo,i konacno ugledala svetlost dana,putnikeee wooow,i moje paisanose.
To su dva buffea,jedan je Horizon Court,a drugi je Caffee Caribic,u oba se na sredini nalazi veliki svedski sto,sa raznim djakonijama,a sa strane brdo stolova,jedan deo broda je port side,a drugi starbord side, (ovu podelu morate da znate naravno,jer dobijete svoju stanicu na toj i toj strani i imate stanicu 1,2,3,4, i 5,tako podele restoran da svako ima svoju stanicu od nekih 10ak stolova.)
Tu me je docekao  i onaj supervizor Bugarin,i sve mi je lepo objasnio,sluzila sam pica,radila set up stolova i cistila stolove.
Super sam se snasla,i potpuno drugi utisak o brodu dobila,jbt pa ja radim na brodu sa putnicima!!
Od poda do plafona bili su prozori ,gde se prostire pogled na more ili luku u kojoj ste.
U centru restorana rade i kuvari,koji donose hranu iz kuhinje sa sprata ispod,i tu je radio u vecernjim satima i moj decko,a prepodne u Piazzi ili Piceriji.

Horizont se nalazi na decku 12,deck 13 ne postoji ni na jednom brodu,kao jer je to baksuzni broj.
Inace ,onaj smlaceni kolega iz crew messa,za koga su svi prognozirali da nikad nece otici u horajzont i da ce do kraja ugovora ostati u crew messu,je otisao i tamo kad je dosao nov assistant meterdi,al mozda zadnja 3 kruza svog ugovora,i nikada nije naucio gde je koja strana,i uvek kad mu neko poruci pice on mene zove da preuzmem porudzbinu,glupan.
Uvece sam sisla u crew mess da veceram,i otisla da pogledam raspored za sutra ,koji je stajao u officer messu,a mog imena nije bilo!!!
Sto je znacilo da sam od sutra na horajzontu, posle su mi doneli paisanosi sa horajzonta raspored,pocinjala sam sa njima sutra u 11h,jeeeeeeeee,koja sreca,naravno posle pravac zurka,jer sutra se spavalo duze...

Zurka do nekih 3 ujutru,a posle pravac kabina kod my love,samo sto je on ustajao u 5,ja ostala da spavam do nekih 10,pa onda u svoju kabinu da se kupam i malo sredim.
I onda pravac moje novo radno mesto,safari uniforma,nema kosulja ,kravata i prsluka,carapa i cipela,smucile su mi se vise .Zelena havaji kosulja,bez sorc i bele patike,milina. U 11h sastanak svih nas koji rade sa supervizorom in charge,a ima ih oko petoro,ali nisu svi uvek tu.A ja pojma nemam ni gde je ice cream bar,ustvari pojma nemam ni da on postoji.Ja otisla u Horizont,tamo gde sam radila predhodno vece,i oni su me uputili do Ice cream bara.
A ispred Horajzonta,nalazi se open deck,sa dva bazena i sa jos po dva djakuzija sa strane.Odmah kad izadjete na open deck ,ide prvo Calypso bar,i veliki video bim iznad bazena ,i gomila lezaljki.
Tu se uvece pustaju filmovi,prave se kokice,i dele se cookies ,za takozvani Movies under the stars! Svi se poredjaju ,pokriju cebetom i uzivaju.A odmah kad prodjete Calypso,odmah ide Mrmade,i tu je veliki bazen i odmah na pocetku je icecream bar i pizzeria,to je kao spojeno,pa onda bazen,jos jedan bar,i Trident Grill,iliti burger bar,eh reko ovde cu da jedem od sada.Inace gospoda stafovci cak i tu mogu da jedu ,kao i u horajzontu,osim kada je bas velika brata,ili ti guzva,a bilo ih je i tada,Zamislite samo koliko su bezobrazni,u sred najvece brate oni te cimaju da im doneses pice,ej,! A putnici su naravno prioritet i oni nemaju prava to da rade,plus naprave svinjac i jedu i vise nego oni debeli Ameri....
A iza horajzonta ,kao sto sam rekla ide Caffe Caribic,koji izgleda isto kao i Horajzont,i tu ima jedan izlaz na otvoreno,i taj bar se zove Outriger,i mi tu radimo ,takodje.Nesto manji bazen je to,to je zadnji deo broda,a iznad na spratu ima djakuzija,i iznad Outrigera,sprat iznad ,se nalazi Sabatini,i njegova terasa,deck 14,jer 13 ne postoji.
     A inace ,jednom je bio gej kruz,da i to sam prosla,prodali su se hektolitri pica,a oni su se svi kupali u tom gore pomenutom djakuziju,a ja sam isla da im sluzim pice,naravno nece sigurno da posalju nekog muskarca.
Nesto detaljnije o tome ,kasnije.
    U svakom slucaju ,vise sam nego odusevljena novim radnim mestom,sve ljude tu i znam,supervizor taj na sastanku manje vise izgledao je ok,Rumun naravno,pored njega bilo ih je jos 3 Rumuna,na horajzontu,plus Bugarin,Filipinac,i mali malecni,Italijan.Da li ste pomislili da ne postoji gori supervizor od onog iz crew messa?Da ,dragi moji,postoji,kasnije cu o svemu tome.
    A u pantriju od icecream bara ,moj decko je drzao slusalicu,zvao je moju kabinu jer se uplasio da cu da kasnim,a bilo je lepo da ostanem tu i da radimo zajedno,kad me je video da sam dosla,laknulo mu je...

Offline Mancha-Maser

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Hocemo jos,hocemo jos,hocemo jos  :clapping: :clapping: :clapping:

Offline BorG

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Bio jednom jedan grad,po imenu Kruzer (sedmi deo)
« Reply #2 on: 30/August/2014 »
Legenda si...majke mi :)