Author Topic: Robija medj' 4 zida (treci deo)  (Read 3745 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pspman

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Robija medj' 4 zida (treci deo)
« on: 15/May/2014 »
Nastavljamo u dobrom ritmu i jos boljem raspolozenju, iako ova kisa ubija u pojam  :run:  :plovim:

Kao sto rekoh, krecemo sa Novom Godinom i sa sledeca tri meseca rabote...

Januar mesec poceo, ja i dalje srecan,radim kao i do sada,pardon, ne radim,jer zaista nista nismo radili. Uzivali smo, od 12h rada efektivno smo radili 3 sata...
Ostale sate smo provodili u prici i uporedjivanju nasih zemalja,ko je odakle,kakvi su zakoni tamo,sta radi ovaj ili onaj. I tako neke uobicajne teme.

Pre nego sto nastavim, osvrnucu se na onaj deo sa drustvenim zivotom.
Mislio sam da sto nasi stari kazu: Ukrainke, Ruskinje i ceo istocni blok ,devojke tacnije, su velike radodajke. Mislio sam se,da to nije istina,da je to samo neka frazica onako,ali na brodu sam se i uverio.
Jos dok sam radio u main galley,jedno vece oko 2 ujutru izlazim iz kabine naseg paesana posle rodjendanske pijanke,koji je Internet manager,oficirska kabina,deck 10,sve samo glavonje oko njega.
Preko puta njega,kabina Asst metardija. WOW!  :neee:
A ispred vrata ,smenjivale su se Ukrainke kao na pokretnoj traci, jedna za drugom, polugole trcale naokolo. Tu shvatih da je to istina.
Da ne pricam sta rade sa oficirima,Italijanima,inzenjerima (isto Italijanima), INDIJCIMA!! AAAAAA ne verujem da su mogle da budu sa Indusima,pa to je odvratno, prvo sto jako smrde ,drugo,covece kako ti nije gadno da furas sa nekim ko ne zna sta je cista voda,ko ne zna sta je sampon,neko ko smrdi ko smrt,covece.... To mi nikako nije bilo jasno.
Nije mi bilo jasno,kako je moguce da nisu htele da se hvataju sa nama belima? Shvatio sam da nije ni do fizickog izgleda,ni do ne znam cega, jednostavno nisu htele.
Moooozda je bilo nekih par koje su isle sa belima,mozda... Bilo je par nasih,koji su perfektno gradjeni,koji su ih kao muvali,ali one ne ne ne... Show.

Da, nisam spomenuo da sam od kraja Decembra opet promenio kabinu. Sa naseg sam presao na Ukrainca.
Kabina veca sto puta, sami svoj WC imamo,ne delimo, kabina bonbona, On uvek radi do 01h tako da nismo smetali jedan drugom,a lik je bio kraljina.
Non stop kao na nekim drogama,pravi drug covece.  oT

U medju vrremenu sam kupio jos nekih brdo stvari,aparat, upoznao neke nove ljude itd...
-----------------------------------------------------------------=>

Januar se blizio kraju. I dobro pamtim taj 28 januar! Dan kada mi se opet smucio posao na brodu. Sta je sad? Pitate se....
Paesano odlazi 28 januara kuci, nema ko da ga menja,jer taj koji je trebao da dodje,nije se pojavio,odustao je i koga ce ,ako ne mene?
Kaze Fabricio: moras ti,papa mama, ajde ajde..
I ja sta cu,mora se...

Nova pozicija: deck 14 hladna kuhinja,priprema dorucka i postavljanje rucka za horajzont -.- mislim se,sta?!
Ok, radno vreme: od 8 do 12, pauza od 12 do 14:30 , i onda od 15 do 17 je TEA Time, pravim sendvice za gospodu putnike,ludiram se,a sto je najbolje svi me prepoznaju sa grilla i dele samo pozitivne komentare.
Rumu onaj iz prve price,prolazi i slusa i ne moze da veruje da sam to ja,da sam ja taj o kome putnici kada prodju pored njega pohvale mene i moje lepo ponasanje i rad i ljubaznost.
Ja se mislim: pa covece ti bi mene da ubijes,a vidis koliko vredim!
Zatim skidamo tea time, i oko 18h,odlazim u kambusu da pokupim konzervisano voce i sve to naseckam i spremim po bajama i keramikama. Hahaha keramikama...
Secate se da sam vam pisao da sam morao da naucim kako se kradu baje ,lame itd? E pa to iskustvo mi je pomoglo da se i ovde postavim na pravi nacin.
Dorucak se sastoji od tri vrste voca: kajsije,kruske i suve sljive, sve to puta 3 keramike, znaci ukupno 9 keramika mi treba i to velikih. Za vreme tea time-a sam vatao krivine skupljajuci te keramike i sakrivao.

Sakrijem ja tako svaki put,napunim,napisem deklaracije itd, i kaze meni kapo: Idi slobodan si. Molim,kazem ja.
"Sta molis,idi gotov si sa poslom,nema vise."
Ja u neverici rekoh: pa 20:30 je (znam da moj bivsi cimer koji tu radi na toplom delu tek u pola 10,10 zavrsava,kao i jedna nasa sto aranzira sireve,salate pravi itd..) kako sad.? Kapo: idi gotov si,sutra opet u 8 pocinjes i tako...
Ja reko ok, ali neobcino mi je jako da zavrsim oko pola 9,9,jer nasi svi zavrsavaju u 22h i onda se svi okupljamo u crew mess,veceramo i posle spremanje za crew bar,zurke itd...
I tako ti ja zavrsim u pola 9,svako vece, veceram,odem do kabine,odremam do 22h,odem u teretanu, i dalje...

Krajem januara su dosli oni Utilitiji sto sam vec pomenuo, tek sam tu shvatio i upustio se u pricu,odnosno u provode lude, zezanje, jer osecao sam se rastereceno,srecno,poletno....

Idemo dalje, posle 8 dana nove pozicije,Chef Leo dolazi i kaze: "od sledeceg TD ides na novu poziciju - Bellbox!"
Ja poludeo,kakva sad opet nova pozicija covece,nemojte me vise setati,ako me setate dajte mi i vecu platu,ovo sto radite nije humano1!!
Odem ja na dvodnevnu obuku kod paesana,koji radi u Bellboxu vec tri meseca,samo nocne,a inace on je taj koji za dva dana ide kuci.
Kaze on: "nocna je bleya,nocna je super" . Da super je kada ne ocekujete USPH (o tome kasnije).

Predjm ti ja tako u Bellbox , i naravno prvo u dnevnu da izucim zanat. Kazu,dnevna je "teza" od nocne jer se u dnevnoj radi ,a u nocnoj spava.
Mana dnevne smene je: nemate pauzuuuu!! Ne mozete da izadjete napolje,ne mozete da ,odete u WC u sred guzve ili uopste,ma nista. Ja reko ok, imam jos mesec dana malo jace do kraja, ne zeli mda se nerviram vise...
Upadnem ja u taj sistem bellboxa,przenja jaja,tone i tone jaja, spremanja namirnica unapred,bukvalno sam posao COOK IN CHARGE! nema shefa da te smara,niko te ne proverava,sve sto treba sam trazis,niko te ne pita kako i zasto, ma milina, radno vreme od 9:30 do 21:30, gde ces bolje!?
U dnevnoj smeni radi jedan nas, jedna Meksikanka,Ukrainka,Peruanka i Argentinka. Prava mala latino-americka serija... hahah, tu ja udjem u stos,i sa njima i sa svima,krenu price,blejanje, hvatanje zjala itd...
Zaboravis kako je lepo biti na otvorenom,izgubis pojam o vremenu i prostoru,ali zato odmoris dusu i mozak od pritiska,stresa i budala....

Drugi kuvar koji je radio je bio naravno Fikus, jedan omanji covek, 35 godina otprilike, jako nizak i primitivan, taj je za pocetak radio nocnu smenu dok sam ja bio u dnevnoj.
Dogovor je bio: dve nedelje nocnu dve nedelje dnevnu.
Prosle te dve nedelje,moje vreme za nocnu, najzad cu moci da odem na sledeca mesta,koja nisam uspeo da obidjem ni na slikama ,jer naravno pauza od 1h30min nije nista (pricamo o periodu u prva tri meseca).
Prvi put nocna,prvi izlazak u 11h ujutru pa do 16h, a onda spavanje do 21h. Barbados i cuvena plaza Boatyard! za 10$ imate prevoz do-od broda/plaze, ulazak na plazu i besplatno pice po izboru.
Najzad i ja uzivam u plazama i odmoru,kao recimo gospoda iz staff pozicija: denseri,shopovi,fotografi, i ostali neradnici :D
Sutradan, St Thomas, Emerald beach - isto bahanalisanje, pa onda St Kitts,pa ostala mesta koja sam do tada posecivao samo preko wifi signala,sedeci u kaficu prilikom izlaska sa broda.

Ulazak u drugu nedelju nocne smene,rezultira, ponovnim heba/em u mozak od strane 4 chefa,pa vi vidite + maestro... I Naravno cuvena priprema za USPH...

U sledecem delu

Offline Mr.Bombastic

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Robija medj' 4 zida (trecii deo)
« Reply #1 on: 15/May/2014 »
Svaka čast na tekstovima !!  :uzdravlje: :uzdravlje:
And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
by: Ayrton Senna

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: Robija medj' 4 zida (trecii deo)
« Reply #2 on: 15/May/2014 »
Tako je,kazi im za Ukrajinke,a ne posle ja preuvelicavam.Na mom brodu jedna mala i smesna Ukrajinka bila je sa Indijcem,on je bio oficir sa kolko oces strajpova,bas neko veliko mu.do.a mali smesan,crn ko guma.

A kazi mi ,ta Peruanka iz belboxa,da nije udata za Madjara,ima kovrdzavu tamnu kosu,zaboravila sam ime.

Offline pspman

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Robija medj' 4 zida (trecii deo)
« Reply #3 on: 15/May/2014 »
nije, ova se zove Vanessa... Onako ima neku kockastu facu...

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: Robija medj' 4 zida (trecii deo)
« Reply #4 on: 15/May/2014 »
Ne znam je,mislila sam da je ova,jer je ova odradila oko 5 ugovora,sa muzem head waiterom Madjarom,i na svakom brodu pravo je isla u belbox i samo tamo je radila.A inace ,dobro su zaradjivali oboje,a uniformu su sami prali i peglali u onom londriju gde se pere obican ves,nisu hteli da daju 2,5,  dolara Fikusima  :yeah:

Offline pspman

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Robija medj' 4 zida (trecii deo)
« Reply #5 on: 15/May/2014 »
ovoj je ovo drugi ugovor :D Ah ti Madjari,pun ih je brod