Author Topic: Robija medj' 4 zida (cetvrti deo)  (Read 9005 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pspman

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Robija medj' 4 zida (cetvrti deo)
« on: 15/May/2014 »
Nastavljamo,nadam se poslednji deo,ako ne onda ce biti i jos jedan

Rekoh da smo usli u drugu nedelju moje nocne smene: smene u kojoj nema crew bara, u kojoj ima malo sna i u kojoj je jako dosadno.
Nocna smena Bellboxa za kuvare,je cista priprema dorucka za putnike. Dobijate ukupan broj dorucaka i koliko ce jaja i muffina biti,toliko i pravite, plus jos malo da se nadje.
Jaja sam tada jeo ko lud,odem gore na horajzont u 5 ujutru,kad se priprema dorucak, pokupim salsu (sitno seckan chili,zelena babura,crvena,zuta,paradajz i pecurke), sa sve Heinz kecapom to ubacim u umucena jaja,napravim omlet sebi i waiteru (koji je naravno Rumun),ali jaaaako dobar covek i za*****ant. I tako mi svako jutro,malo pilece belo,malo jaja itd..

Nego... Jos u januaru ,mozda se neko seca, izbila kakrela na Caribbean Princessu, evakuisani putnici,zarazeno njih par stotina, padali su USPH 3 puta u tih mesec dana itd...
Pricalo se da ce se u prvoj luci naci USPH i sve nas izribati,iako smo imali prvi USPH jos u oktobru 2013. svega par dana posle mog dolaska na brod.
Svakodnevna obilazenja od strane Maestra,koji mi ni jednu jedinu zamerku nije nasao,sve je po PSu bilo i jos dodje pa se ogrebe za lazanje i td...
Sat vremena posle toga, ulazi nadrogirani Executive,koji je u medjuvremenu zamenio onog Italijana koji me je obradovao prelaskom na novo mesto, ulazi sav unezveren i vice: sto nisi oprao otvarac za konzerve (to samo konobari koriste), sto nisi ovo sto nisi ono, ovo ne sme da stoji tu, zasto stoji? Pa sefe to stoji jos kad sa.... NE ZANIMA ME! zasto ovo zasto ono! ja u soku,ne znam koji mu,ako je Maestro rekao da je sve ok i da nema problema.
U tom trenutku Executive zove, Executive Sous chefa, sous chefa i nocnog sefa, i svi oni u isti glas ,drvlje i kamenje po meni.Rekoh sebi,gotovo je,salju me kuci,nagrabusio sam....
Sutradan ja promenim smenu,jer nisam vise mogao da slusam sve to i da dozivljavam ,samo mesec dana pred kraj.
Predjem u dnevnu opet, kazem sebi: sve sam video,sve sam obisao,ne zanima me vise ni jedan jedini cm sunca ni izlaska,nemam cemu da zalim.
Dosla USPH iznenada,pregledali,prosli smo sa 97%,ali opet sam ja na tapeti. Sta je sad? Fikus iz nocne ,je upisao moje ime na temperaturnom logu, gde temperatura ne sme da predje 65*F. sto znaci da cim je preko 65 ili 70 pineapple in ass!  :tuctuc:
Ja reko : o cemu vi to pricate.
Oni: prvo jel stoji tvoje ime Alex? tvoj potpis,tvoje sve. JA pogledam i pocnem da se smejem,oni zaprepasceno me gledaju  i pitaju: sta je smesno?
Ja odgovaram: kao prvo: moje ime nije Alex nego Aleksandar, kao drugo ja ne koristim crnu debelu olovku nego plavu tanku i potpisujem se cirilicom Aleksandar! BAM! kadar neverica u njihovim ocima!
Ja reko: ako ne verujete,dodjite da vam pokazem moje logove: i zaista je tako bilo kako sam i rekao...
Oni : pa ko je to pisao: ja velim pa Steven,Filipinac i z nocne,njega ribajte...
Kad su to culi,momentalno su ga zvali u kabinu da dodje do Bellboxa na raport, i naravno sta mislite sta je bilo: izvini Alex necu nikad vise,poceo tamo da dozivljava napade epilepsije da se trese,jer njima ovaj posao znaci sve.. Od tog dana pa do kraja ugovora mi nije pisnuo ni jednu jedinu rec, jedina komunikacija sa njim je bila: treba toliko i toliko mesa,jaja,hleba,povrca... ae zdravo...

Prodjosmo mi taj USPH ponovo i svi su odahnuli. Maestro vise nije dolazio,chef nije ni pomislio da mi dodje,ma milina...
A meni su se dani sve vise i vise smanjivali,a tenzija i zelja da odem se povecavala..
Setio sam se reci jednog naseg Asst Waitera: Sale,najgore ce ti biti poslednjih 10 dana... I tako dodje i taj 9 mart!. Tacno 10 dana pre mog okoncanja ove robije.
Dani su prolazili,drustva je bilo sve manje i manje,jer su svi uglavnom otisli u februaru. Dolazili su neki novi-stari paesani ali, tesko se mozes sa njima usemiti za par dana pre tvog odlaska,a nisam se ni trudio nesto.
U medju vremenu smo imali i zurke za St.Patricks, pa jos neke Bingo vecere itd, ja sam se bas ludo zabavljao po baru,sa ovih par nasih koji su tu bili tek dva meseca, pare nisam trosio jer sam prethodno dosta potrosio itd..  :money:

I dosao je taj 18 mart, sve je spremno,potpisano,kofer spakovan (sa jednog na dva), pice ceka u crew baru,ladi se ko zmija.... 19 mart, ustajem i totalno rasterecen odlazim u crew mess na poslednji dorucak i smejem se ko i***t jer je najzad sve gotovo.
Sedim i ne verujem,a znam da vise ,bar za naredna tri meseca,ovakvih stvari nece biti!, kupim poslednje stvari sa stola, masem kolegi koji je dosao na pauzu,odlazim u Crew Bar (tamo je bila predaja pasosa) i sa trojicom nasih sa kojima sam i dosao u septembru,pijem poslednju Coca Colu,igram xBOX i cekam svoj pasos.
Izlazak sa broda sa koferima koji nas cekaju ispred terminala, okrenem se i kazem: "a vala i ovo se zavrsi vise... cao do nekog novog puta"!
Uzimaju se kuferi,pakuje se u autobus i pravac Miami Intl. Airport, bam u avionu sam idem kuci!
-----------------------=>

Pa to bi bilo to,rekao sam sve ono glavno ono realno, onako kako je stvarno bilo i sta bi otprilike mogao neko da ocekuje...
Neke situacije sa Ukrainkama i ostalo,ostavljam vama da istrazite i da dozivite (slikate se sa njima a one okrenu golu guzici,stoje iznad vas,vi u bazenu,ne vidite sta se desava iza,a kad pogledate sliku,padnete od soka :D ) ili skicanje tih istih kad u sred noci dok spavate cimer uleti sa nekom od njih pa dozivljava svsta :D  i tako

Zakljucak za kraj:
Posao u kuhinji je jako tezak i samo ako volite to i zelite da se afirmisete u tom poslu i da se time bavite narednih 5 godina,onda idite,ovako, mnogo rada i stresa za malo para...
Ja nazalost idem i na drugi ugovor jer imam za cilj da promenim department u fotografe,drugu ljubav ,ljubav prema fotografiji i poslu u kojem cu uzivati svim srcem!
Prvo Princess,ako ne onda Image,pa onda opet Princess da se proba.
Na brodu ce vam se zateci i dobre i lose stvari,ali vi gurajte,ne dajte se,vucite napred,jer kad na kraju tih 6 meseci dodjete kuci sa 2.3.4 hiljade necega,bice vam mnogo lakse...
Sto je jedan moj drug rekao: "Bolje da ti se ovo lose i napeto sad na pocetku izdesavalo da znas gde si,nego kroz par godina kada budes mislio da je sve super i bajno,a onda te ovo saceka i satre!

Nadam se da ce ovo nekom pomoci, ako treba nesto pitajte,pisite,pokusacu da se setim ...

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: Robija medj' 4 zida (cetvrti deo)
« Reply #1 on: 15/May/2014 »
Kada i gde ides opet?Sad se ide i meniii  :rofl: .Srecno sa promenom departmenta,uzivaces kao fotograf.Ja imam sve uslove za gift shop,al tesko da bi me primili na Princessu jer sam dala otkaz,mada agenti kazu da mogu da im pustim mejl pa da odluce.Imam grdne pohvale od putnika koje su slali u L.A.,a i ostale kompanije su povezane ,sto se tice baze radnika,i bas ne vole ove sto su dali otkaz,Inace bas nemam potrebu da idem sto se para tice,al imam neku zelju zbog svih onih lepih stvari,a one lose bih zaobisla radeci na dobroj poziciji kao sto je gift shop.

Offline pspman

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Robija medj' 4 zida (cetvrti deo)
« Reply #2 on: 15/May/2014 »
pa opet Emerald 19 jun Venecija... Imam sv sto treba za fotografa, diploma,prevod diplome,preporuku i par fotografija cu jos nabaviti... Kako mi je rekao jedan Makedonac koji 5 godina radi kao neki ass cruise director. kaze sve to nabavi,daj im sto vise dokaza, i odmah menjaju. tako je on psle prvog ugovora presao iz buffeta u te zabavljace i sad vec 5 godina ako ne i vise,uziva!

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: Robija medj' 4 zida (cetvrti deo)
« Reply #3 on: 15/May/2014 »
Da,znam bufeta koji se drugi ugovor vratio kao bufet i dobio promenu za kamermana.Pisao je i ovde,upisan je kao Chova.

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Robija medj' 4 zida (cetvrti deo)
« Reply #4 on: 16/May/2014 »
Kada i gde ides opet?Sad se ide i meniii  :rofl: .Srecno sa promenom departmenta,uzivaces kao fotograf.Ja imam sve uslove za gift shop,al tesko da bi me primili na Princessu jer sam dala otkaz,mada agenti kazu da mogu da im pustim mejl pa da odluce.Imam grdne pohvale od putnika koje su slali u L.A.,a i ostale kompanije su povezane ,sto se tice baze radnika,i bas ne vole ove sto su dali otkaz,Inace bas nemam potrebu da idem sto se para tice,al imam neku zelju zbog svih onih lepih stvari,a one lose bih zaobisla radeci na dobroj poziciji kao sto je gift shop.

sve se meni ćini da bi ti nazad jer ti fali još neki latino kuhar hahah... :D

"It always seems impossible until it's done"

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: Robija medj' 4 zida (cetvrti deo)
« Reply #5 on: 16/May/2014 »
Pa nije bas u tome fora,mislim ovaj je bio jedinstven  :D .Nego,jutros sam ustala u 5 i 30,imala sam neke obaveze ,a legla sam jako kasno.I nije mi dobro,mislim uprkos tome sto necu raditi do 12-1 veceras kao na brodu,a tako je tamo svaki dan.Otisla bih ali samo kao stuf,ili ti neradnik  :D
Inace ,da ne bude zabune,nisam dala otkaz na prvom ugovoru,vec na drugom posle 10ak dana..

Offline Que Pasa

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Robija medj' 4 zida (cetvrti deo)
« Reply #6 on: 16/May/2014 »
E ovako se pisu tekstovi.. :)

Svaka cast i sve najbolje u prelasku na poziciju fotografa

Offline pspman

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Robija medj' 4 zida (cetvrti deo)
« Reply #7 on: 16/May/2014 »
hvala  :pilot:

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: Robija medj' 4 zida (cetvrti deo)
« Reply #8 on: 17/May/2014 »
Napisi jos malo,napisi jos neki duhoviti deo.Napisi jos jedan deo,gde ces da obuhvatis sva smesna i zanimljiva desavanja, tokom celog ugovora,sa Fikusima iliti neandertalcima.Ajde ajde,pusti masti na volju,mozes ti to... :run: ::yes::

Offline pspman

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Robija medj' 4 zida (cetvrti deo)
« Reply #9 on: 17/May/2014 »
a ima par,znam za jedne,za ostale moram da se setim... Secam se detalja sa jednim chefom Englezom, iz Mancestera, veceg rasistu od njega video nisam,jako gotivan lik

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Re: Robija medj' 4 zida (cetvrti deo)
« Reply #10 on: 17/May/2014 »
Bravo Sale, ja stvarno nemam pravo ni najmanje da se zalim kad procitam sta si ti prosao :D.
@Jovana, znas i sama da par sati spavanja kuci i na brodu nije isto :D. Ja ovde ne radim nista, spavam 6 sati i umoran sam. Tamo radim ceo dan, spavam 6 sati i ko nov sam :D

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: Robija medj' 4 zida (cetvrti deo)
« Reply #11 on: 17/May/2014 »
Pa to jeste ,na brodu se kada spavas 6 sati,odvalis od spavanja,a to je zato sto ti organizam postaje masina.Meni je ovde mera ,izmedju 7 i 12 sati :D ,dobro obicno spavam oko 8-9,zavisi.

Ma daaaj,setices se ,pa na brodu se svaki dan nesto desava,ne mora licno tebi da se sve desavalo,a i jos malo mozes da iskarikiras najpoznatije aktere avanture zvane brod  ,cekamo taj deo... :party:

Offline pspman

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Robija medj' 4 zida (cetvrti deo)
« Reply #12 on: 17/May/2014 »
Hvala Branko!

Offline Brooks

  • Registered
  • *
  • Posts: 71
    • View Profile
Re: Robija medj' 4 zida (cetvrti deo)
« Reply #13 on: 19/June/2014 »
Wow, konacno da je neko pisao iz te perspektive. Odlican tekst, najezio sam se dok sam citao i pronasao sebe, imao sam skoro istu pricu na emeraldu.

Offline pspman

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Robija medj' 4 zida (cetvrti deo)
« Reply #14 on: 24/June/2014 »
Hvala, pozdra  sa Emeralda