Author Topic: Bio jednom jedan grad,po imenu Kruzer (deveti deo)  (Read 13686 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
E sada da se bacim malo na opis ovih "diivnih" kolega.

Ta dvojica koja su bila jako vickasta su Flipinci.E sad,nisu svi oni takvi,bilo je i bas dobrih,bio je jedan waiter Filipinac,jako kulturan,cak i lepog izgleda.
Ali ovi ostali ,ipak vecina izgleda ovako : Oci ,usi ,usta i nos lice na one od nasih dalekih predaka,majmuna,ili meni cak nesto vise,(jer su tu prvu fazu evolucije,ipak ruku na srce prosli),vise lice na kromanjonce i neandertalce.
Pricaju ovako :My priend (friend) give me that pork (fork) ,a ako ne znate oticicete u kuhinju po neko svinjsko meso,jer ipak su oni Pilipinci.
Jedu sa kasikama i viljuskama,a neki i rukama,imaju neprijatan miris koze,i prilicno su niske inteligencije (ne svi ) ,ali ono sto je kontradiktorno,je da ne koriste tolet papir,vec se peru posle nuzde,a to urade sa isecenom flasom na pola,u koju sipaju vodu.
Ovo orudje za pranje posle nuzde ,vidjacete u skoro svakom wc-u,i ovim javnim koji se nalaze u delu gde oni rade. Eto to su oni,vase buduce kolege.
Inace nisam ni nacista,ni rasista ,nikada bila,a nisam ni postala,ovo je samo realan opis.
A mislila sam da su mnogi Srbi rasisti,ali nisu uopste,svi Srbi su se trudili da ih prihvate ,i dali im sansu,ali oni samo znaju da vam zabodu noz u ledja.

Dacu primer. Ti ljudi,zive na nekom od ostrva,drzave Filipina,i svako ostrvo ima neki svoj jezik,i obicaj,to su da kazem kao plemena.I od toga iz kog su dela,dosta zavisi njihovo ponasanje.
E sad,oni zive u kartonskim kucama,isto kao i braca Romi iz karton sitija sa Novog Beograda,a nasi Romi su dobili i montazne prikolice za komotniji zivot,ali oni su navikli na nesto primitivnije,i njima komotnije.
S obzirom da Filipinci zive u takvim kucama,u jako nerazvijenim i primitivnim zemljama,i vise je nego normalno to sto svi do jednog hrle na brod da rade,cak sta vise presrecni su istim.
To vam je kao recimo,da se vama pruzi prilika da odete da radite na Bahame,kao recimo neko ko se bavi ispitivanjem kvaliteta plaze,udobnosti lezaljki,i kvalitetom koktela,recimo,posao iz snova.
Taj posao koji je vama robija,i nesto nepodnosljivo,njima je raj,i taj brod njima postaje dom.
Oni na njemu rade po godinu dana skoro,toliko im traju ugovori,cak kupuju mini frizidere na brodu,jer tu fakticki zive.Pa onda odu na odmor u svoje pleme,i budu glaavne baje .
Vracaju se naravno na brod do kraja svog zivota.
Iz svega ovog navedenog,dalje implicira da ce na sve nacine nastojati da zadrze svoj posao,i uraditi sve kako bi ostali tu.
Sto znaci da ce vas vrlo rado odrukati kod supervizora,ako kasnite sa pauze,ako ste se sinoc napili,ako jedete krisom putnicku hranu,itd,itd.Kako bi im se naravno uvukli u nesto.
Oni su u ocima supervizora,naravno samo roboti koji odlicno rade pod komandom i prenose sva desavanja...

Oni su za supervizore ,nisko inteligentna bica,s kojima vrlo dobro znaju da manipulisu. Evo sta su meni radili prvih dana na horajzontu,pored one naravno "pomoci" sa karticom od putnice.Posto nisam znala sve odmah a niko se nije ni trudo da mi pokaze,sve su mi govorili pogresno,ali na njihovu nesrecu ,ja umem da ukljucim mozak i zdravu logiku,i da saberem dva i dva,pa bilo bi smesno da me tako neko nasanka.Pipti pajv (fifti five) ,to je moja jedina asocijacija na njih....
    Kako se samo slade kada neko dobije ronzatu,a inace menadzment uvek gura belce na bolja mesta,a njih cuva ,za onda kad bas zafale ljudi. Kao sto ste mogli da zakljucite,na brodu uvek morate da birate izmedju spavanja i crew bara,ili spavanja i izlazaka napolje.Nikada ne mozete da spojite oba,da se ne zavaravate pricama o zurkama i uzivanju,da odete na zurku pa posle ceo dan radite kao zombi,sa 55 popijenih instant kafa koje nisu nizasta.
  Ostatak supervizora je bio ovakav:Dva Rumuna,oba mlada,jedan ozenjen i zena mu je na brodu,a drugi lep i mlad (naravno da me nije zanimao niko osim mog decka) ali pisacu i razne situacije s tim Rumunom koje je on izazivao.Jos jedan cool Filipinac,mali Italijan,i jos jedan Rumun.

.........
e ljudi nastavicu kasnije,javljaju da ce nestati struje,ovo je haos,
(Vi iz ex Yu ,citajte na netu,Srbija je poplavljena,u Sapcu je stanje kao ratno, branimo Sabac od poplave) a izgleda nam se ne pise bolja situacija u skorije vreme )

Sad vidim da je i kod vas slicna situacija.....
................

Filipinac supervizor bio je car,bas duhovit,ma njega samo kad pogledam ,crknem od smeha.Al eto recimo,njega su muskarci mrzeli,ko zene sto su onog malenog Italijana,a meni je Filipinac bio extra,davao mi je extra pauze,i najlaksi posao ,uvece kada se vecera zavrsi.I on je bio s nama uvece,ali ovaj kepec bio je kao glavniji.A tog Filipinca nisam gotivila dok sam ga vidjala u crew messu,on je inace jedan od retkih supervizora koji je jeo u crew messu,ali to je zbog sabaa i pirinca. A stalno je voleo da se grebe za cigare,inace malo Filipinaca pusi.
 Jos par dana je ostalo do kraja kruza,svaki dan je prolazio slicno,na horajzontu vreme prolazi brzo,sto je najvaznija stvar na brodu.Ali onaj mali Italijan,drzao nam je sastanke do 1 nocu.Moram da se ispravim samo,pricala sam da se do 1 radi ako pocnete u 11h,ustvari radno vreme je po rasporedu bilo do 12 i 30,kasnije do 12 kada je dosao nov assistant meterdi,ali ovaj nam je drzao sastanke svako vece,bez izuzetka,svako vece.Tako da smo do 1 i ostajali uvek.Ja sam uvek mislila da je on ljubomoran i pakostan sto radi nocnu ,pa ne moze da ide u crew bar,osim na nekoj pauzici .Pice u crew baru mozete da kupite do 1h,tacnije sam bar radio je do 1h ,ali mogli ste da sedite u njemu dokle hocete .Tako da ne bi stizali da kupimo pice,ali naravno snadjemo se pa zamolimo nekog da nam kupi,ili kupimo kod kambusera pa nosimo u crew bar. Na horajzontu buffe je otvoren do 23 h,i onda ostajete da cistite ,sve stolove,podove,dopunjujete secer ,to isto radite i pre vecere.Da je ovaj bio normalan,mi bismo isli cim sve ocistimo,a bas smo radili timski,u 23h kao da je neko puko prstom,samo se razjurimo da sve sto pre zavrsimo,nekada,ali retko retko bi nas pustio ranije,ako zavrsimo,ali to je bas retko.A mi se uvek ponadamo.Pa nam nadje kao mrve sa stolica da cistimo,i onu drvenariju sa stolica da brisemo...Inace,posao konobara cini se vrlo jednostavnim zar ne?Tako i jeste,tezak jeste,ali jednostavan u smislu samog posla,u smilslu da vam mozak za to nije ni potreban odprilike.Tada bas i ne,ali kasnije ,kompanija je tako srozala kriterijume,da je svaki debil mogao da ide,ko je hteoo mogao je ,a to kasnije mislim na poslednjih godinu dana...Ali ,vi cete se ipak osecati kao da radite ,recimo u nuklearnoj laboratoriji,ili ste upravo specijalizovali hirurgiju ,i pred vama se nalazi pacijent kojeg treba da operisete. 
     A to ce vam tako delovati,jer na upravo tim sastancima,vi slusate o takvim glupostima i nebulozama da vas postane sramota sto tu sedite.O tome,kako i s kojom rukom drzite bokal sa vodom,koliko leda stavljate u isti,koji nudkate putnicima svaki cas,i dosipavate kad vidite da je 1/3 case popijena,sve dok vas ne oteraju u tri lepe.Water is must have,o Boze.Ne sme da prodje neko bitan iz menadzmenta i da vidi kako putnici nemaju vodu u casi.I tako neka gomila gluposti o kojoj cu kasnije.Tako supervizori podizu vrednost svojoj poziciji,kao to je veliko umece biti konobar,to su i sami bili.Za dobrog konobara potrebno je godiiina iskustva,potreban je mozak i umece,za glupog konobara,po njima bilo je potrebno sve to.Kazem glupog jer taj isti posao,radio je covek sa svojim IQ izmedju 80 i 90.
 A jos jedna od tih stvari je i popunjavanje ILO-a ,to je dokument u koji upisujete sate rade,to je tabela  sa kockicama,gde sate pauze oznacavate sa x,a sate rada ostavljate prazne.A onda sabirate i morate dobiti ukupan broj sata 24h ,naravno,odnos je bio oko 12 ,5 sata odmora,i 11,5 sati rada.Naravno to je bila cista laz...I uglavnom vi tako smoreni i umorni,normalno nekada i pogresite,jos kad se zablenete tako umorni i iscrpljeni u one kockice,a ujedno i jedva cekate da nestanete sa tog mesta ,i lansirate se ako je moguce u crew bar ili u krevet.I onda vam ,kada pogresite,svima drze sastanke i drobe o tome 50 godina,i govore vam kako smatraju da ste svi zavrsili osnovnu skolu i da bi trebalo da znate da brojite.Aaaaaaaaa,sta reci,sta reci.....
 
  Kada pogresite,daju vam novi pa ispocetka,ne dao Bog da pogresite pred kraj meseca,pa onda svih 30 dana popunjavaj ispocetka.tako odmoran i svez ,u 1 nocu...

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
ja sam gotivio Fikusa ,Chef of Butcher :D taj je sve njegove carao u mozak,a nas bele gotivio... Fikusi iz mesare su me mrzeli bas zbog toga,jer kad mi treba nesto,ja samo pitam Chefa tog Fikusa, on podvikne njegovima i svi sa smorenim facama rade bez imalo komentara..

o ILOu necu da pricam :D 10 puta sam isao kod Executiva da mu objasnim zasto mi ilo pise 14 sati umesto 12 :D

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Pa mi neki,od kojih sam vrlo rado uvek bila i ja,smo  mu terali inat pa i ta pola sata sastanka upisivali u ILO,a ovi ostali nisu smeli...
Ma da,ovaj  Filipinac je mene obozavao,kad sam otisla ,pricao je mojoj koleginici svaki dan o meni ,i kako je pusto od kad sam otisla.A kad kaze ,briiiing mi one brown boooox,a to box kad izgovori onako smesno kako oni pricaju ja puknem u smeh,a on kao ozbiljan okrene glavu da ne vidim da se smeje,i kao Why do you laughing to me again  :rofl: .

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
baks :D to se mora cuti,ne moze ovako da se opise :D pipit pajv (pajp) je i meni asocijacija na njih... Bio je jedan Italijan,prvi ugovor kuvar,iz Napulja,naravno odmah je dobio prvog kuvara, na svakom drillu ih je prozivao, bio je nesto tipa rasista-nacista,znaci zestoko je mrzeo sve te obojene. Sa nama Srbima je bio ko rodjeni brat,kad god me vidi i nekog nase kaze: brate, white power!

ahahah
show....
i taj Italijan svaki dril: por hadriD porti por, to mu je bio Blue Card Number :D

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Hahaha,eto vidis,sve te rasiste i ostale,stavi u taj zavrsni deo,i opisi do detalja .A da ,bukvalno baaaakss,a imao je obrascice,bas je bio sladak kad to kaze hahahahaha,i naravno buljave oke :D

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Paaaareeee paaareeee. Putangina xD

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
I Puta madre...A njihove zurke i karaoke,to kad vidim kad udjem u bar samo bude rikverc kabina,bezte noge  :run: :run:

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Phillipino party= karaoke. Za nekog ko ne zna, to su takve borbe medju njima,da je San Remo beba za njih. A da ne pricamo o pederskim pesmama koje pevaju. I svi se isto oblace, jaje jajetu.  Obavezan je baseball hat onaj siroki i japanke naravno.

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Pa vecina i jesu gej...Ovo nije tema,al ne mogu da ne kazem,i ti Amerikanci,citajte o HAARP-u,oni su krivi za ovu katastrofu koja nam se desava .A inace na Pacifiku rade isprobavanje svega i svacega,zato je Filipincima ovako ko nama sad,maltene stalno..

Offline manjina

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Kao neko ko ceka na preliminarni i sprema se za brod , ovakvi tekstovi zlata vrede...  :D

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Nastavicu kasnije,jer moraju misli da prenoce,i da se osvezava memorija,zato ne mogu odjednom sve.A vala ne mogu i da skratim,hocu sve da kazem . :deda:

Offline pacificstar

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
u pocetku sam te nahvalio jer si super pocela ali kako vreme ide izgleda da sam pucao sebi u nogu  ::bin-laden::

toliko vredjanja drugih nacija, prozivanje od kamenog doba do roma (cigana) :hehe:
jos samo meksikanci da dodju na tapet a znajuci sta ce se desiti..

jos zelis da ides na brod????  i da prevedes knjigu na engleski???????

 :pop1:

opet hvala ti na iskrenosti  :wave:

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Ma bas me briga,koje sam to nacije pominjala u negativnom kontekstu ,osim Filipinaca,idi pa vidi dal sam upravu...To sto lice na neandertalce,to je ziva istina....A to njihovo ponasanje i podmetanje nogu nama,je jos jedna velika istina...A to sto hocu opet,znacilo bi samo u stuff,u restoran nikada vise.


A sta sam za Rome rekla???da zive u kartonima,jeste zive,da su im dali  montazne boxove koje su napustili jer vole da zive na svoj nacin,i to je istina,ja ne mrzim nijednu naciju,po najmanje Rome,znas kakve ortake imam u kraju,Rome,carevi,u cemu je problem????

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
A rekla sam lepo da nisu svi Filipinci takvi i da zavisi mnogo i od ostrva s kojeg su.A to govori i to koliko sam gotiviila supervizora Filipinca,dakle ne globalizujem...

Offline pacificstar

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
upravu si!

pozdrav  :wave: