Author Topic: Uticaj broda na nase zivote  (Read 5134 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pspman

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Uticaj broda na nase zivote
« on: 18/May/2014 »
Uticaj broda na nase zivote


Dolaskom na brod,odricete se mnogo stvari: normalan san,normalan redosled obroka i nekih dnevnih zadataka, izlaska sa prijateljima onako kako se izlazi po Balkanu,porodice i ko zna cega jos..

Dolaskom na brod, vi ste automatski pod 24h stresom, da 24h! Osim mozda za pozicije kao sto su shop,fotografi,zabavljaci itd,koji mozda stres osete samo kad treba da idu na WC solju pa kad im ne uspe svaki put. No, kako dodjete i ccim saznate zadatke,krece se's...

Tripujete kako necete stici ovo,imate razne pretnje od SUPova ako ne uradis ovo ide ono,USPH paapp pa mamamama  i tako... Lezete da spavate sa stresom,jer znate da za 3,4,5 sati se MORATE probuditi! Budjenje vam ne pada tesko,kao sto je to slucaj kuci,a ni leganje u krevet vam ide ko od sale. Ma sve super. I tako dani prolaze,vi vas organizam navikavate na razne stvari: da jedete u roku od par minuta,trpate sve zivo,a ni sami ne znate sta. Uglavnom su to kolaci i slatkisi koji su jedini ispravni i ukusni na brodu. Litre i litre sokova nekih usecerenih itd...

Zatim, posle max 2 mesecca,noge vise ne osecate,ne osecate umor, sve vam je rutina. Mozak vam je ispran,ne mislite o nicemu neko sa vrha misli za vas i govori kako nesto nenormalno i nelogicno je logicno i sasvim normalno i tome slicno. Ubijate se za ciscenje za USPH,a vec postoje "gospoda" obojeni,kojima je to posao i koji to rade mnogo bolje i brze od vas, i tako slicne stvari...

Metabolizam vam se ubrzava, icicete (bar je meni tako bilo) na WC na veliku nuzdu min 3 puta dnevno. Jer sve sto pojedete i naglo svarite,mora negde da izidje,zar ne?

I posle 6 meseci kad dodjete kuci,osecate posledice svega toga: kasno lezete da spavate,hronicno neispavani, sta god radili kuci ,necete moci da se naspavate. Ali nikakve bolovve ne osecate :)

Bice jos ako se setim neke teme D:

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: Uticaj broda na nase zivote
« Reply #1 on: 18/May/2014 »
Prvo duze spavanje bilo mi je u avionu,letela sam iz Majamija,a potom kuci,pa nekih 13 sati...kakav je to predah bio kad sam sela u avion,neprocenjivo...A da,stafovci imaju jedini stres kad sednu na wc hahah  :rofl: ,al cuti ,bices mozda i ti jedan od njih . :yeah:

Offline pspman

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Uticaj broda na nase zivote
« Reply #2 on: 18/May/2014 »
al cuti ,bices mozda i ti jedan od njih . :yeah:

naviko sam vec :D to ce biti maciji kasalj :D

Offline zorana zox

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Uticaj broda na nase zivote
« Reply #3 on: 27/July/2014 »
u cemu je tolika razlika izmedju crew i staff pozicije...jer ja sam mislila da apliciram za bilo koji posao samo brze da isplovim...da li cu pogresiti? :hmm:

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Uticaj broda na nase zivote
« Reply #4 on: 27/July/2014 »
u cemu je tolika razlika izmedju crew i staff pozicije...jer ja sam mislila da apliciram za bilo koji posao samo brze da isplovim...da li cu pogresiti? :hmm:

mozda i hoces... sve ovisi o tvojim sposobnostima, znanju engleskog jezika itd... iako osobno, meni je bilo bolje kao buffet steward na Cunardu nego kao supervisor na Carnivalu. kvaliteta života, manje stresa, više šanse za izlazak u portove... nema tu pravila
Once a sailor, always a sailor.

Offline zorana zox

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Uticaj broda na nase zivote
« Reply #5 on: 27/July/2014 »
engleski mi je dobar, nude mi iz Safe Cruisea ovu poziciju za Princess...imam neku logiku da je na brodu svaka pozicija teska i stresna cim ti moras sam u svet i sto onda praviti veliku filozofiju i cekati neku tkz dobru poziciju...jedino ako nema nimalo vremena za obici destinacije to mi se ne bi svidelo i takodje me brine da se ne zagubim po aerodromima to kad se presedaju letovi, posto nikad nisam letela i da lepo dodjem do luke,ne promasim brod...ili to sve bude lepo organizovano i objasnjeno u agenciji...kakvo je tvoje iskustvo

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Uticaj broda na nase zivote
« Reply #6 on: 27/July/2014 »
engleski mi je dobar, nude mi iz Safe Cruisea ovu poziciju za Princess...imam neku logiku da je na brodu svaka pozicija teska i stresna cim ti moras sam u svet i sto onda praviti veliku filozofiju i cekati neku tkz dobru poziciju...jedino ako nema nimalo vremena za obici destinacije to mi se ne bi svidelo i takodje me brine da se ne zagubim po aerodromima to kad se presedaju letovi, posto nikad nisam letela i da lepo dodjem do luke,ne promasim brod...ili to sve bude lepo organizovano i objasnjeno u agenciji...kakvo je tvoje iskustvo

za aerodrome i dolazak do luke ne moras brinuti, to je organizirano i na tebi je da slijedis jasne upute... naravno, uvijek se moze dogoditi da neki let kasni ili je otkazan, no to opet nije na tebi da rjesavas, uvijek se imas kome javiti za pomoc. tvoja logika da je svaka pozicija teska i stresna mozda i ima logike - ali sigurno je da nisu sve pozicije jednako teske i stresne. sigurno ces imati vise vremena za obici luke ako radis kao sales assistant u shopu nego kao buffet steward. dobra strana je bila sto se na CUnardu moglo platiti nekome da odradi tvoju smjenu, i onda usred world cruise-a kad dode neka neponovljiva luka - platis 100 dolara nekome kome je novac najvisi prioritet da odradi tvojih pet sati smjene... fino zar ne  oT
Once a sailor, always a sailor.

Offline zorana zox

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Uticaj broda na nase zivote
« Reply #7 on: 28/July/2014 »
fino nego sta :party: