Author Topic: Bio jednom jedan grad,po imenu Kruzer (deseti deo)  (Read 2804 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
 Dakle,posao na horajzontu donosio je mnoge pogodnosti.Bolju hranu,kafu,lepsu atmosferu za rad i day off svakog kruza ukoliko prodate odredjen broj pica.
A za neke i mnogo bolji raspored koji sam ja dobila sledeceg kruza i postala jedna od malobrojnih srecnika,naravno ne do kraja ugovora.
Prelaskom na open deck,sa novim rasporedom ,izbegla sam onog zlobnog supervizora Italijana,i njegove glupe sastanke do kasno u noc.
Kada sam poslednji dan tog kruza,koji sam jos uvek provela radeci na horajzontu,ugledala svoj raspored,mojoj sreci nije bilo kraja .
A bio je ovakav: 6:30 am,open deck,mrmed ,port side,(ili starboard,nebitno skroz) ,ili calipso ,takodje nebitno,mada sam na mrmejdu radila pored ice cream bara,odnosno pored svog decka,koji je tu radio do podneva.
Zatim pauza za dorucak oko 8am,i onda sam radila do 11,a potom uzimala pauzu od 4 sata,i vracala se na posao u 15h.
Onda bih uzela jos jednu pauzu za veceru,oko 18 i 30 ,i nastavila da radim do 22 i 30h.
Divota,vremena za izlasak,spavanje i crew bar,vremena za mog decka...A plus sam imala i extra pauze za cigaru.

Nisam imala supervizora,vec waitera in charge,to je bio Filipinac,ok lik,mada kasnije cu vam ispricati i jedan dogadjaj vezan za njega...
Samo on nam je bio nadredjen,radila sam sa jednom Cileankom,inace ona je bila jedna od lepsih na brodu,i jakooo gotivna i luda devojka,mnogo sam je zavolela kasnije.
Ona je inace ceo ugovor provela u belboxu ali su je kao po nekoj kazni poslali na open deck,mada njoj je to odgovaralo jer je imala vise vremena da izlazi napolje,a to je bas i htela,jer smo se blizili Karibima i crossingu,a i ona je uskoro isla kuci.
A bila je kaznjena,zato sto je dosla pijana ujutru na posao u belbox,i polupala sve case i solje,hahaha .
Radio je jos jedan Indonezanin sa njom,a samnom Ukrajinac koji je tek dosao.Znaci nas cetvoro na celom open decku,po dvoje na svakom delu,Mrmejdu i delu oko Calipsa bara.
A s obzirom da je bila vec jesen u Evropi,malo je putnika bilo na otvorenom decku.
Kada bi bio topao dan,bio bi pun do nekih 17 h,a onda samo po koji sto.Imali smo  jaknu kao deo uniforme,plava Princesova jakna .
Setkali smo se tako po open decku,po kojeg putnika ponudili picem,i to je bilo odprilike sve.Verujte mi da mi je to najlepsi period ugovora,i nije mi bilo dosadno nikada,jer sam uvek imala s kim da pricam.
Rad na open decku je kao raj,verujte mi,i kada bih mogla da odem ponovo ali sa sigurnim rasporedom,na open decku tokom celog ugovora,verujte mi ,sutra bih otisla,sigurno..
Mada ,malo je bolje bilo Cileanki,jer je radila u Calipsu,a tamo je veliki video bim,gde uvece pustaju filmove,cuveni Movies under the stars.Pa je tako provodila vecernje sate "rada" .
Naravno i ja nekad odem do tamo,ali me je waiter opominjao,jer ipak ne bi smeo da prodje neko iz menadzmenta i ugleda prazan mrmejd,ako bi recimo tada moj kolega Ukrajinac bio na pauzi.

Bilo mi je jako zanimljivo,pricala bih sa kolegom Ukrajincem,waiterom Filipincem,kuvarima iz Trident grilla i kuvarima iz Pizzerije.Najlepsi dani mog ugovora.
Jos jedna,vervatno i jedina obaveza nas na open decku,bila je da uvece zatvorimo Trident grill,ili Pizzeriju.Meni i Ukrajincu pripadao je grill,a Cileanki i Indonezaninu Pizzerija.
Kuvari sve sklone i ociste svoj deo,mi im pomognemo oko sklanjanja,kecapa,majoneza i senfa,posuda sa zacinima,salveta i escajga,tanjira.
Kolega je bio zaduzen,po nasem dogovoru,da opere metalne posude u kojima stoje kecap,majonez i senf,a ja sam bila zaduzena da obrisem svo staklo koje se nalazilo oko grila,i da pokupim poneki tanjir ili case sa stolova i prebrisem ih.
Posle bi zajedno odneli djubre na deck 4 u Incinerator.Nista tesko,i jako brzo zavrsimo,i cim zavrsimo slobodni smo,nekada i pre kraja radnog vremena,ustvari skoro uvek pre kraja.
A Cileanka je jos i dobijala aparat sa kokicama,jer je radila kod Calipsa,i tu bi predvece pravila kokice i davala putnicima,ili je sluzila cookies and milk,putnicima koji gledaju filmove.
Kolko sam ih samo jela tih dana..Open deck,bolji od belboxa,Piazze,od bilo kog mesta na brodu,gde rade konobari.
Bio je na decku iznad jos jedan bar,ali tu su radili samo bar waiteri,i tu iznad se nalazio Sanctuary,to je mozda cak i jos bolje mesto za rad.Tog mesta se nazalost nikad nisam dokopala,jer su tu radili samo Azijati,bafet stjuarti,takodje.
To je kao otvoreni spa,i jos jedan bazen,ali manji i sa masazerima,i tu dolaze putnici da se opustaju uz pice,i na masazu.I njima je bio isti raspored,ali mesto je bilo stvarno prelepo,jos su dobijali i solidan baksis,jer ne ide bas svako u Sanctuary...Inace,toliko sam bila umorna radeci na open decku,da sam tad i pocela da idem u teretanu posle posla.
Teretama je prilicno dobro opremljena,oko 3-4 profesionalne trake za trcanje,sto je meni vise nego dovoljno bilo.Plus mnoge druge sprave...

Jos jedna od tih mnogobrojnih pravila ,tj.zabrana ,bila je zabrana nosenja nakita.

Ustvari,skoro pa potpuna zabrana,za mene je to isto .Zabranjene su narukvice i prstenje,osim vencane burme,a mindjuse su dozvoljene ali one ultra diskretne ,koje se jedva vide golim okom.
Za mene diskretan nakit ne postoji,to vam je kao da kazete mali dzin .
Nakit sluzi da istakne lepotu zene,a ako vam je potrebna lupa da biste ga videli,koja je onda svrha i da ga stavljate.
Da vidite moju kolekciju mindjusa,Kleopatra,Dorinda ,Kasandra i Hurem ne mogu da mi pridju...To je sve veliko,visece ,ma da se vidi bre....
Posle sam kupila u gift shopu neke Swarovski,nisu bile bas toliko male koliko su oni hteli,a opet ni toliko velike da mogu da mi zabrane,recimo na nekoj granici.

    E sad posto sam nahvalila open deck,da vam napravim malu komparaciju sa radom na horajzontu.
Radite u bufeu zatvorenog tipa,gde u toku svakog obroka procilkulise oko 3000 ljudi,zapravo svi putnici .
Ima i onih koji jedu samo u dinnig room-u.,ali sigurno i oni svrate ,da malo "gricnu" i vide sta se desava.
Dalje iz ovoga proizilazi,da je svaki sto uvek pun,nekada cak putnici i stoje da sacekaju da se neki sto oslobodi.I to mislim na oba buffea,i caffe Caribic i Horajzont Court.
Sto znaci ,da radite kao robot,svaki cas nekome nesto treba,non stop jurcate.
Jednom fali voda,koja kao sto sam rekla mora da bude dopunjena,drugi hoce da naruci pice,a treci cekaju da sednu,i to bas kod onog stola koji je upravo oslobodjen,jer se taj verovatno nalazi pored prozora.
I onda naravno morate brzinom svetlosti da ocistite sto od prljavih tanjira i casa,da obrisete sto i uradite set up stola.
I sve to uz sirok osmeh i uz nadzor vasih supervizora,koji kao kobci oblecu i gledaju sta radite.Bas prijatna atmosfera za rad? Ima tu jos puno da se nabraja ,sta sve imate da radite tamo,ali kasnije cu...

Sve nas koji radimo na open decku,koji je uglavnom poluprazan,supervizori imaju pravo,ponekad da "mobilisu" i odvedu na ispomoc u horajzont,kada su bas ekstremne guzve.
Sreca to je bilo samo povremeno,i tada je mali Italijan bas bio fin prema meni,cak se i salio,a i kada bih ga vidjala na open decku,kada prodje,uvek se uredno javio i nesto saljivo dobacivao.
Tad mi se cinio skroz ok,sem sto naravno drzi glupe sastanke,ali to mi je vec palo u zaborav,jer hvala Bogu nisam morala vise da ih slusam.

Dakle ,posao konobara na brodu,po slozenosti i instrukcijama koje dobijete ,je najblizi poslu u Nasi. Da li sam vam pominjala gomilu brodskih pravila?
Pored onog ,da je zabranjena hrana nama,i ako vas uhvate sa hranom koju ste ukrali iz putnicke zone,dobicete takvu ronzatu,kao da ste uneli recimo drogu na brod,a bilo je i togaaa...pisacu posle,naravno to je pokusao pametan Srbin...Devojke moraju da nose pundju,nikako rep,ne smeju da budu cak ni mnogo naparfemisane jakim parfemima,a nokti,o njima mozete da sanjate,i o laku i o noktima cija duzina prelazi jagodice.Za mene,koja imam duge nokte 365 dana u godini,ovo je bilo kao recimo nekom muskarcu koji je stalno furao bradicu,pa je na brodu stalno morao da je brije.
Ajde to sto ne smem da imam duge nokte,radim sa hranom (zapravo uopste ne radim,hranu sluze konobari u dinning roomu,a u horajzontu je putnici uzimaju sami) ,ja samo sluzim pice,i cistim prljave stolove,s hranom imam kontakt onda kada odvajam istu,iz njihovih prljavih tanjira,al ajde kao,donekle opravdana zabrana dugih noktiju.
Ali zabrana laka za nokte?kako zasto,gde,u kom gradu?pojma nemam....Ali ne vaze ova pravila za sve,taman posla.
Za jednu Ukrajinku,koja je isto na vasoj poziciji,(jos uvek) a upravo je ostavila decka Rumuna,supervizora,jer je oborio sa nogu (novi koji ce kasnije doci) assistant meterdi ,od 50 godina i tri puta vise kila.
Za nju to ne vazi,videla sam je na horajzontu sa duuugim ,nadogradjenim noktima,french manikir,i sa vestackim trepavicama.I ko je ovde lud?A ja je pitam a kako si izvela to ,a ona mi kaze :"Ma pusti ,nokte krijem samo tako,pred sefovima i menadzmentom,a trepavice,a joook,nisu one vestacke,to svi misle,ovo je samo dobra maskara.." ,jeste,a onda je mrmot zavio cokoladu u foliju.
Vestacke trepavice koristim kad idem na neki dogadjaj ,tipa svadbu,i toliko ih dobro prepoznajem,da mogu da vidim dal ih je kupila kod kineza,u nekoj parfimeriji,ili ih je radila u kozmetickom salonu...
A kako bi i mogao assistant meterdi da zabrani nokte svojoj dragoj,kako bi ga posle ceskala,uvece pred spavanje...

 Znaci rules,rules i rules.I naravno velika nepravda kojom ste pogodjeni,jer vi morate da ih postujete a neki ne moraju.
Ustvari ja nisam postovala sve,hranu sam krala,pa evo svaki dan.Doduse nisam bas svaki dan uspevala da maznem sva tri obroka,ali sam se trudila.
Kroasane one ujutru obavezno,mnogo su bili dobri,ili uzmem kod decka u pizzeriji i ice cream baru belgian waffles,moj decko ih je pekao,pa preliv od cokolade ,mmm.
A posle nije hteo da mi daje,jer se plasio da me neko ne uhvati,a ja mu onda kazem da je za putnike i da me mole da im odnesem,jer su oni nepokretni,i sede unutra za svojim stolom.
A uvece je bio u pizzeriji i ice cream baru (to je spojeno,pizzerija i ice cream bar) ,a nalazi se na open decku,na mrmejdu,uvece je tu radio pizza majstor Makedonac,sa svojim kapoom, Italijanom koji me je jos vise gotivio,jer je ujedno bio i capo mom decku,tako da sam uvece jela pizzu,capricozu ili quatro formagi,znate kako je bila dobra....
Ponekad uzmem neki hamburger iz burger bara ,koji se nalazio preko puta pizzerije,a nekad uzmem i neko dobro meso,direktno iz horajzonta,kako mi se cefne,a i kakva je gde situacija za kradju ...
Na open decku je mnogo lakse da se nesto uzme,horajzont je uvek prepun supervizora,ali mozete da udjete u pantri ,tu kuvari odlazu visak hrane ,pa mozete da uzmete nesto.
Ali i u pantri supervizori cesto ulaze,naravno i zato sto znaju za vas trik.
Sve u svemu,konacno dobra hrana ,posle one iz crew messa.Mada nije bila bas ni toliko losa,ali nema za svaki obrok sve isto,tamo sam jela lazanje,pomfrit,hamburgere,i za dorucak iskombinujem nesto.
A ovu hranu sto sam krala ,odnesem u crew mess i tamo jedem,a kad uspem ukradem vise za ove kolege iz crew messa,da probaju i oni..
Naravno ni onu zabranu o pusenju u kabinama nisam postovala nikada. U wc-u sam stalno pusila onda kada nisam u crew baru,jer ako odem na pauzu od pola sata,i odem da jedem,mnogo mi je brze da odem do kabine na cigaru nego u crew bar na deck 8,a nekad i odnesem hranu u kabinu pa tamo jedem,taman usput zovem i roditelje,spojim sve u malih pola sata.

Nesto sto mi je takodje mnogo znacilo,bila je kafa.Ali normalna espresso ili nes kafa. Ovo sam mogla (sto se horajzonta tice) da dobijem samo u baru Calipso,a na celom horajzontu postoji taj bar,jos jedan na open decku,i onaj na Outrigeru.Ali samo u Calipsu prave kafu,inace tu kafu placaju i putnici,a ja sam uspevala da je dobijem.
Bila sam dobra sa barmenima,jedan je bio Indijac,drugi Filipinac,treci jedan ludi Englez,a bar supervizor bio im je Filipinac,koji me je takodje voleo,svi su bil super u ovom baru.
A nisu svi barmeni dobri prema vama,objasnicu i zasto.
Vi ste konobari koji pripada restaurant departmentu,i vasa prodaja ide na vas licni broj koji ukucate na monitoru,a racun ide u bar.
Na racun putnici upisuju iznos baksisa,i taj baksis se deli na sve konobare,ali samo konobare restoran departmena.
U bar departmentu rade bar tenderi,koji prave i bar waiteri,takodje konobari,koji sluze.Ali bar konobari ne sluze na mestima gde se sluzi i jede hrana.
Dakle vi fakticki njima otimate,jer oni rade upravo za taj tips ili baksis.
A ja ako na open decku prodam pice,a ne proda ga konobarica njihovog departmenta,onda sam ja njima uzela porudzbinu.A naravno da oboje imamo jednaka prava da prodajemo.
Da vam ne pricam koliko sam se trudila da prodajem,zbog tog slobodnog dana,a nekad sam imala cak i dva day offa u toku jednog kruza.
A onaj bar u Outrigeru,je jako mali,tacnije prostor samog Outrigera je jako mali,a radite nekada i tu,plus bar waiter,i onda se borite ko ce pre da proda.

Kao sto sam rekla, nov raspored i prelazak na open deck sam dobila pocetkom novog kruza,tacnije prvog dana.
Taj dan se zove turn around day,prvi dan novog kruza.Tada odlaze stari putnici (Hvala Bogu) i dolaze novi (Ne daj Boze) hehe.
Znate onu izreku,"zar vec hvala Bogu idete,sto ne ostanete ne daj Boze jos malo ".
To je najstresniji dan na celom brodu,za svakog radnika na brodu,mozda najgori za radnike accommodation departmenta.
Bilo je oko desetak Srba na toj poziciji i bilo mi ih je mnogo zao tog dana,mnogo su se namucili i radili i prekovremeno.
Njihov posao bio je da istovaruju sav prtljag putnika koji odlaze i da utovaruju nov prtljag putnika koji dolaze.Jako tezak fizickii posao,a da ste samo videli te kaveze puuune kofera...
Taj dan jednako je stresan i za nas konobare,ali i bitan jer je to prilika da se osvoji slobodan dan.Glavni profit koji kompanija dobija je od prodaje alkoholnih pica.
Putnici plate kruz,dobiju besplatnu hranu u neogranicenim kolicinama (uglavnom u obilnim kolicinama je konzumiraju) i besplatna bezalkoholna pica,ali samo negazirana.

Takozvana complimentary drinks iliti besplatna,su sledeca:ona bljutava instant .nazovi kafa,limunada,ice tea,djus,caj,mleko i poneki vocni sok koji imamo u kuhinji.
Alkoholna pica kao i gazirana moraju da plate,a i onu pravu kafu.
Hrana je na brodu skoro svuda besplatna,na horajzontu ,u belboxu,u dinning room-u,u Piazzi,i na open decku gde imaju grill i piceriju,a placaju je u dva restorana,ako bas tamo zele da jedu,a to su Sabatini i Crown Grill.Ja sam bila u oba po jedanput,i vise je bilo nas radnika na veceri,koju takodje placamo dvadesetak dolara,nego sto je putnika bilo.
Oni imaju novac,ali vole parolu "Sto je dzabe i Bogu je drago". Dakle prodaja pica!!! Tog dana na rasporedima je bila obavezno napisana recenica "PUSH TO SELL".
Jako stresan dan,a naravno tog dana smo morali i da sarmiramo sve nove putnike,i da svakog (oko 3000 ljudi) pozdravimo recenicom "Good morning,welcome aboard".uz siiiiroook osmeh .
Sledeca parola je "be smile" ,nema veze sto je to vestacki osmeh,be smile !  
A putnici su tog jutra izgledali kao zombiji koji se teturaju po open decku i jedino sto ih zanima je gde je hrana i gde je bufe .
    E sad,to sto sam bila prebacena na open deck,ovog dana je bilo potpuno nebitno,tog dana svi konobari sa broda,osim onih sto rade u nekom messu,idu na Horajzont i na open deck i prodaju.
A prodaju nesto sto se zove promotion,ili sto bih ja po svom nahodjenju prevela na Srpski ,AKCIJA .Jos malo pa nestalo !!!
Prodavali smo UKP i COKE promotion,kao i coffee cards,kartice za popust kafe.Kupovinom ukp promocije,dobiju nalepnicu na svoju karticu za placanje,koja je ujedno i kljuc,s kojom ostvaruju odredjene pogodnosti.Mogu da neograniceno piju shejkove iz ice  cream bara,gazirana pica,i to tocena,i sve vocne sokove,kao i cedjenu pomorandzu .Ova akcija kosta oko 30 dolara,ako se dobro secam,a kupovinom coke promocije dobiju samo gazirana pica u neogranicenim kolicinama,a ova promocija je oko 20 dolara,i naravno mogu to sve da dobiju tokom celog kruza.
Takodje dobiju i thumbler,iliti kriglu-termos u koji mozete da im sipate pice.
A kupovinom coffee kartice,dobiju negde oko 20 kafa,i to svih vrsta esspreso kafe,koju mogu da dobiju u Piazzi,dinning room-u i na open decku u baru Calipso,ona kosta oko 25 dolara .
I to bi bilo to,ajncer u ruke,cekovi na ajncer,po neki thumbler i nalepnice,i svi u napad na goste.
Ako ste na open decku mozete da prodate mnogo vise,jer ste u blizini mid shipa iz kojeg putnici najcesce i dolaze,tako da od vas prvo cuju za ovu promociju.
A ko najvise proda dobije day off,ovo je ljuta borba,puno konobara ,pa ko ume pre da proda.A ima i onog "ko pre devojci,njemu devojka".
Ja sam neko ko je izuzetno talentovan za prodaju,vec dve godine se bavim marketingom,tacno znam sta zele da cuju i kako da im se dodvorim .
Obicno bih stala kod samih vrata ,iz kojih svi oni dolaze,stajalo je tu jos koleginica,ali moze se reci za ukras,kao neko drvo ili stub.
A posle sam im ja bila kriva sto nisu nista prodale,a nisu mrdnule prstom da pokusaju barem.
I jos su se posle zalile supervizorima kako od mene ne mogu da prodaju,samo ne znam sta sam ja to njima otela i uskratila,svi imamo jednaka prava da prodajemo,cuj prava,OBAVEZU.
Ko im je kriv kada su pasivni,staticni i priglupi .Naravno da su supervizori samo odmahivali rukom na njihove zalbe,jos su i dobile veliki raport.
E tu onda krece velika borba,u moru krokodila,sa ljubomornim ,zavidnim i nesposobnim kolegama .
Ah da,bio je to moj prvi day off ,od kada sam na horajzontu,i to u Monaku,a tamo smo bili samo tog dana .35 prodatih promocija,plus brdo koktela .
Na rasporedu ,tog slobodnog dana je pisalo day off the best seller of promotions.