Author Topic: Viking utility thread  (Read 3845 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline goddammit

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
  • str8 ballin'
    • View Profile
Viking utility thread
« on: 23/May/2014 »
Za sve ljude koje zanima ova pozicija na Viking brodovima. Nadam se da će nekome pomoći.

financije i radno vrijeme :

- radno vrijeme od 7 do 22/22.30, uz pauzu od 3 do 5 (embarkation day od 6, pauza od 15.30 do 17)
- plaća 1250 do 1300 eura
- tips oko 200 eur tjedno

rad i obaveze :

- imate 2 sekcije, potwash i dishwash (šaltate se vi i kolega svaki dan. po meni dishwash sekcija je 100x teža)
- potwash perete ručno zdjele, tacne i slično
- dishwash perete strojno tanjure, vilice, noževe i slično
- zaduženi ste i čistiti grill, stepenice u kuhinji, backroom iza kuhinje
- prešate karton u stroju
- mijenjate vreće za smeće
- čistite peć (stove) 3-4 puta dnevno
- čistite boiler za juhe i slična jela možda 5x tjedno
- gulite oko 100 kg krumpira tjedno
- gulite oko 30 kg mrkve tjedno
- gulite oko 50 kg luka tjedno
- nakon ručka i večere ribate pod u kuhinji, ali samo kod svoje sekcije
- pomažete kod loadinga hrane
- pomažete kod loadinga voća i povrća
- čistite komoru (na -18)
- idete u skladište po sapun i ostalu kemiju koja vam treba
- čistite crew mess 1 tjedan svaki mjesec
- čistite stroj za pranje tanjura nakon svakog obroka i odvode, ali samo navečer
- čistite rešetke iznad odvoda u kuhinji (2, svaka oko 1,5 m x 0,5 m)

ukoliko se čega sjetim, dopisat ću za ovaj dio.

život na brodu :

- dijelite sobu s kolegom (99.9 % s osobom koja radi isti posao kao vi)
- jedete 1 sat prije gostiju
- imate ručnika na bacanje u laundry-u ( ne nositi od doma  :pop1:)
- u crew mess-u ima uvijek hrane kada ste gladni. ne uzimati hranu koja je u pripremi
- tv u kabini ima samo njemačke programe  :tuctuc: možda nešto sitno što nije njemačko
- sve se da nabaviti na brodu, čak i kad hotel manager ne može pomoć
- budite dobri s konobarima, mogu vam jako otežat posao
- budite iskreni s glavnim chefom, ako nešto razbijete (pitanje vremena  :D) recite mu i ispričajte se. neki skupi tanjuri su na broju i bitno je koliko ih ima za goste
- glavni chef vam je šef, maitre'd i konobari vam mogu podimit ponos  :uzdravlje:
- prvih 30 dana imate probni rok. odlučuje glavni chef i 2 sous chef-a dal ostajete radit. tako da ne mogu, ne želim, ne znam izbacite iz glave tih prvih mjesec dana

to je sve što mi pada napamet trenutačno.

tko ima pitanja, tu sam još koji dan, pa onda opet nazad s godišnjeg  :plovim:
scared man cant win !

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Viking utility thread
« Reply #1 on: 23/May/2014 »
Bravo za post.
Znači plata sveukupno je oko 2000E mesečno?
Glavna motivacija su pare,reci  nam preko koje si agencije otišao,koliko si čekao na ukrcaj i koliki su ti bili troškovi odlaska?
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline goddammit

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
  • str8 ballin'
    • View Profile
Re: Viking utility thread
« Reply #2 on: 24/May/2014 »
Bravo za post.
Znači plata sveukupno je oko 2000E mesečno?
Glavna motivacija su pare,reci  nam preko koje si agencije otišao,koliko si čekao na ukrcaj i koliki su ti bili troškovi odlaska?

da, na kraju mjeseca izađeš s oko 2100 eura. plaća je svakog zadnjeg u mjesecu i prođe 2-3 dana dok banka to proknjiži. svaki put do 5-tog u mjesecu.

otišao sam preko ferona. sve zajedno od aplikacije do odlaska je prošlo oko 2 tjedna. troškovi ? samo put do broda oko 250 eur.
scared man cant win !

Offline goddammit

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
  • str8 ballin'
    • View Profile
Re: Viking utility thread
« Reply #3 on: 15/December/2014 »
tek sam sada vidio da su mi neki članovi slali poruke tokom godine. kako ja nikad ne provjeravam to, sada ću svima odgovoriti tu.

1. engleski ne treba biti fluent, ali morate recimo znati nazive voća i povrća, te neke stvari vezane za vaše radne obaveze
2. brate nemam pojma dal feron zapošljava bosance
3. feron mi nije uzeo ni centa provizije. od vikinga dobijete mail. kažu vam ako netko traži pare, odmah prijavite njima i to je to.
4. wc ne čisti utility. to je obaveza cabin stewarda. svoj u kabini naravno čistiš sam (ili plati nekog filipinosa :D)
5. ugovor s viking kompanijom traje od recimo početka 3 mjeseca do negdje početka 12. u sezoni imate oko 2 mjeseca godišnjeg :D nije 2x po 6 mj.
6. plaća je oko 1200 eura plus tips oko 800-900 eur plus nešto sitno ako dobijete za embarkation kad nosite prtljagu od gostiju ( veliko ako. nisu vam tu dužni dati tip )

sad je sezona gotova, pa ako netko ima pitanja, tu sam.  :uzdravlje:
scared man cant win !

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Viking utility thread
« Reply #4 on: 15/December/2014 »
@goddammit, nisi imao ambicije pokušati aplicirati za oceanca?

i ovo, izađe te €2.000 za posao utility? Ne mogu vjerovati.

edit
sad vidim da si to spominjao i prije.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline goddammit

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
  • str8 ballin'
    • View Profile
Re: Viking utility thread
« Reply #5 on: 15/December/2014 »
jesam više puta. ali čim sam skužio da samo sisaju pare od mene i vozaju me, bilo je fck off.

viking je uletio kao naručen.

istina, zaradi se oko 2k mjesečno. ako je to puno, bolje da ne znaš koliko imaju cabin stewardi.  :money:
scared man cant win !

Offline Zliigac

  • Registered
  • *
  • Posts: 109
    • View Profile
Re: Viking utility thread
« Reply #6 on: 15/December/2014 »
jesam više puta. ali čim sam skužio da samo sisaju pare od mene i vozaju me, bilo je fck off.

viking je uletio kao naručen.

istina, zaradi se oko 2k mjesečno. ako je to puno, bolje da ne znaš koliko imaju cabin stewardi.  :money:
A bartenderi??  :???:

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Viking utility thread
« Reply #7 on: 16/December/2014 »
A bartenderi??  :???:

Ja sam aplicirao za Viking River, i rekli su mi u agenciji da je plata 1100E + tips za Bartendera, pa sam onda odlucio ici na Viking Ocean, jer mi 2257$ zvuci bolje od 1100E  :money:

Ja i dalje cisto sumnjam da utility moze zaraditi 2000E, ali eto, volio bih da je tako...

Offline anna87

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Viking utility thread
« Reply #8 on: 16/December/2014 »
Ja sam aplicirao za Viking River, i rekli su mi u agenciji da je plata 1100E + tips za Bartendera, pa sam onda odlucio ici na Viking Ocean, jer mi 2257$ zvuci bolje od 1100E  :money:

Ja i dalje cisto sumnjam da utility moze zaraditi 2000E, ali eto, volio bih da je tako...

istina je... ja radim za viking. upravo sam završila drugu sezonu. utility imaju oko 2000 eura plaču. oko 1100 eura plaća na devizni račun( plaća je u švicarcima) plus oko  200 eura tips tjedno koji ti kompanija isplačuje na ruke. to ti je isto placa samo je oni zovu tips i daju ti na ruke, vjerovatno da bi plaćali manji porez i to je sve skupa oko 2000 eura. Prošle godine tjedni tips je nekada bio 180 e nekada 210, 220 eura ali u globalu oko 200 eura tjedno. ove godine je bio puno veći oko 230 eura tjedno, imali smo sreće sa gostima. i naravno plus tvoj osobni tips koji zaradiš, ali to ovisi o tebi koliko se trudiš s gostima. bilo da si konobar u restoranu, baru ili sobarica. dok utility nemaju osobni tips jer nisu u kontaktu s gostima.