Author Topic: sarajevo calling!  (Read 1894 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline gab

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
sarajevo calling!
« on: 05/September/2009 »
Veliki pozdrav svima!

Upravo sam pronašla vaš forum i oduševila se - mislim da je jedan od boljih, generalno gledajući..
(čitaj: svaka vam čast!)  :D

Ja sam Gabrijela, iz Sarajeva sam i imam 22 godine. Upravo završavam studij Istorije umjetnosti i Komparativne književnosti, odlično govorim engleski jezik i imam dosta iskustva u radu sa strancima. Budući da zbilja volim putovati, upoznavati nove ljude i krajeve, rad na brodu mi zvuči kao najbolja opcija za spojiti ugodno s korisnim. Planiram za neko vrijeme napustiti Bosnu i preseliti se u Europu (kako god to paradoksalno zvučalo :smile:) poglavito zbog boljih mogućnosti i općenito standarda ali još više zbog mentaliteta, kulture, atmosfere i arhitekture :smile:, te se tamo zaposliti, nastaviti studije i općenito - osamostaliti.. Rad na brodu bi bila savršena opcija - da se zasluženo odmorim od faksa, da usavršim engleski i možda naučim neki drugi jezik, da stvorim rigorozne radne navike i steknem iskustvo, da se osjećam korisno, da upoznam raznorazne ljude i za kraj - da zaradim neku lovu. Jer, budimo realni, pare jesu bitne. :) Znam da se ne radi o nekoj velikoj lovi, ali isto tako znam da bi meni to bilo sasvim dovoljno. Volje imam!

Mada sam prelistala vaš forum, i to više puta, ipak mi je par stvari ostalo nejasno.. Može biti da sam ih propustila pa stoga molim sve one koji imaju vremena i nije im mrsko da mi odgovore..

* Kako se prijaviti iz sarajeva, budući da ovdje nema niti jedna agencija osim izvjesne - posaonabrodu.ba - preko koje, koliko sam shvatila niko nije otišao, niti im funkcionira broj telefona.. Mogu li preko tih u zagrebu ili beogradu? Posjedujem hrvatsku putovnicu.. Koliko je i je li uopće bolja ova online opcija?

* Mislim da sam više zainteresirana za rad na riječnom brodu a o tome izgleda ima vrlo malo informacija.. Da li ove agencije rade i sa prekookeanskim i sa riječnim brodovima? Dakle, sve informacije su dobrodošle - koliko je potrebno uložiti, da li je potreban zdravstveni pregled, plaćanje uniforme, karte, vize i slično.. i što je najbitnije - kome se obratiti?

* Ima li neki određeni period kada se može aplicirati ili se može tokom cijele godine, budući da je sada već septembar..


Unaprijed vam se zahvaljujem i iskreno nadam da ću vam se za neko vrijeme javiti kao "mala s palube"..  :run:

Offline runner

  • Registered
  • *
  • Posts: 77
    • View Profile
Odg: sarajevo calling!
« Reply #1 on: 06/September/2009 »

Brzo se javi u employment-power, pronaci ces kontakte ovdje na forumu, imaju intervju u Sa sad 15.9.... Ima kontakt za Sarajevo cini mi se gdja Jasna ili nesto tako... Ima ovdje negdje na frumu pa nazovi...imas jos vremena da se prijavis i da odmah obavis intervju! pozzz i sretno

Offline gab

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Odg: sarajevo calling!
« Reply #2 on: 06/September/2009 »
ujutro zovem gđu. jasnu mada mislim da sam već zakasnila s prijavom na ovaj interview u sarajevu..  :nono:
vidjet ćemo što i kako dalje..