Author Topic: Image u novim ugovorima stavlja 2 godine kao period u kome ne sme da se radi za konkurentske firme  (Read 2719 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Hamid

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Ljudi, jel znate da li je iko imao problem pri prelaženju u konkurentski photo departman,a da je to uradio pre nego što je u ugovoru zapisano?
Pošto divna kompanija kakav je Image u novim ugovorima stavlja 2 godine kao period u kome ne sme da se radi za konkurentske firme.
Ako je iko ikad bio tužen od strane Imagea i morao da plaća penale zbog toga što je čekao manje od 6 meseci, ili sada 2 godine, voleo bih da čujem.

Shvatio sam da od gorepomenute firme nema mnogo koristi, posebno što je konkurencija daleko isplativija, a radi se manje više isto, a imam ugovor sa njima.
Naime, standardni ugovori od pre godinu dana su imali klauzulu koja zaposlenog obavezuje da ne radi za konkurentske firme 6 meseci, kao i da ne radi ništa na RCL, Celebrity i ostalim kompanijama sa kojima sarađuju u istom tom periodu. Sada je to još duže, a nemam nameru da čekam toliko, jer zaista ima boljih kompanija za koje treba raditi. Interesuje me da li je iko od bivših Image fotografa ikad prekršio/la tu klauzulu ugovora i da li je zbog toga ikad imao ikakve legalne rasprave sa imageom? Ili da ste čuli da se nekome to desilo?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

Image u novim ugovorima stavlja 2 godine kao period u kome ne sme da se radi za konkurentske firme.


Mene zanima ima li netko ovakav ugovor da mi skenira?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Baron Tiosav

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 86
  • ~tu fui, ego eris ~
    • View Profile
Re:
« Reply #2 on: 29/May/2014 »
mislim da kad postoji takva klauzula u ugovoru  ne mozes da je prekrsis jer ,prosto bilo koja druga kompanija nece hteti-smeti da te angazuje. jer onda image moze i njih da tuzi. danas je bila na finalnom razgovoru za princess  (shop )  cura koja je radila za stainer i rekli su joj da mora proci 6 meseci od kraja njenog ugovora sa steinerom da bi razmotrili njenu aplikaciju

Послато са PAP3540DUO уз помоћ Тапатока

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Nije mi jasno kako taj Image misli opstati sa ovakvim astronomskim ucenama...svi se žale na njih i uglavnom beže - kako misle zadržati radnike ako uvode sve lošije propozicije za kandidate? Ili će jednostavno rasterati sve Evropljane i Južnoamerikance i popuniti mesta jeftinijim i poslušnijim Azijatima...
"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Ili će jednostavno rasterati sve Evropljane i Južnoamerikance i popuniti mesta jeftinijim i poslušnijim Azijatima...

a moze i tako

Offline Alkibijad

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Ocajnicki blef davljenika.
IMAGE je kompanija koja se smanjuje svakim danom zbog svoje autodestruktivne politike prema radnicima. Igubili su NCL, propustili sansu za MSC,a sada je na redu Cunard. Onog momenta kada RCCL odluci da ih otera, Image je pukao. Sto se ove klauzule tice mislim da je ona protivzakonita. Jer da bi vam neko zabranio da radite za nekog drugog, vi morate biti na platnom spisku te kompanije. Znaci da ovaj zakon vazi samo ako ste dali otkaz a kompanija vas neko vreme placa i time ste obavezani da ne trazite posao kod drugog poslodavca.Naravno ne smete traziti posao kada ste na odmoru kod kuce.
Vise o tome:
http://www.findlaw.co.uk/law/employment/losing_a_job/500469.html
http://www.paulhastings.com/assets/publications/1995.pdf
http://www.rhhr.com/2/understanding-garden-leave

Sa druge strane kada podnesete ostavku, a Image vas ne placa, imate svo pravo da trazite posao u istoj bransi kod drugog poslodavca. Na kraju krajeva ako nista drugo, povelja UN-a o pravu na rad vas stiti.
Ja sam tako dao otkaz u IMAGE-u i nikakvih problema nisam imao da predjem u drugu kompaniju.