Author Topic: Mora li se znati plivati?  (Read 6940 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bosancheros

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Mora li se znati plivati?
« on: 31/May/2014 »
Pozdrav svima.

Zainteresiran sam za rad na brodu i evo već nekoliko dana čitam forum pa nigdje nisam nasao odgovor na ovo moje pitanje. Kao što je svima jasno ja ne znam da plivam pa me interesuje sljedeće:
 Da li se mora znati plivati?
 Da li vas iko u toku intervjua pita da li znate plivati?
 Da li u toku tih nekih drilova i treninga na brodu morate pokazati da znate plivati?
 Da li je poznavanje plivanja eliminacioni faktor tj. ako ne znate plivati ne mozete ni dobiti posao?

 Unaprijed hvala na vašim odgovorima!

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Mora li se znati plivati?
« Reply #1 on: 31/May/2014 »
Pozdrav i tebi i evo odgovora:
Ne.
Ne.
Ne.
Ne.

Nekada je već pisano o tome, sećam se da sam odgovorio otprilike da je (baš bukvalno) poslednja stvar koja na brodu mora da se zna - plivanje.

Doduše, čini mi se da za neke STCW testove mora da se pliva u bazenu, ali ako se ne varam isključivo sa prslukom za spasavanje, to će verovatno neko upućeniji da objasni.

Offline Bosancheros

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Mora li se znati plivati?
« Reply #2 on: 31/May/2014 »
Hvala na vašem odgovoru!
 
 A sta je to STCW test?
 Koja je to pozicija?
 Jel za svaku poziciju postoji taj SCTW test?

Ja sam prvenstveno mislio da apliciram za mozda ass waitera ili ova buffet steward ili tako nesto sta mi vi preporucite.
Imam 28 godina, imam zavrsen pravni fakultet,poznajem dobro engleski,nesto sasvim malo njemackog, iskustva u ugostiteljstvu nemam mada sam zavrsio ekonomsku turisticku skolu i volio bih upasti mozda na neku poziciju u kojoj bi imao mozda malo vise vremena da obidjem neka mjesta. Znam dobro sa novcem tako da mislim bez obzira koliko mala plata je ja bih je uspio sacuvati, ali ne bih radio ispod nekih mozda 800 ili 900 USD. Imam iskustva kao turisticki  vodič jer honorarno vodim  grupe u Italiju i Tursku.

Hvala na odgovorima!

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Re: Mora li se znati plivati?
« Reply #3 on: 31/May/2014 »
A ako ga neko baci sa broda a on ne zna da pliva  :rofl:

Plata buffet steward-a ti je oko 900 usd a 90% njih prodje bez iskustva,pozicija otvorena skoro uvek za princess i ne ceka se na ukrcaj duze od mesec 2 ;)
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline Bosancheros

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Mora li se znati plivati?
« Reply #4 on: 31/May/2014 »
hehhe suti ne zezaj se, ja ne bih skidao prsluk sa sebe  -()- salim se
 pa eto volio bih poziciju gdje bih imao slobodnog vremena da vidim nesto,da obidjem pare cu sacuvati j... pare  :money: nego koliko sam ja shvatio plata je 900 dolara plus tips?


jel ovo taj buffet sto svi pricaju http://www.youtube.com/watch?v=taeNhOxhf5A

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Mora li se znati plivati?
« Reply #5 on: 31/May/2014 »

Plata buffet steward-a ti je oko 900 usd a 90% njih prodje bez iskustva,pozicija otvorena skoro uvek za princess i ne ceka se na ukrcaj duze od mesec 2 ;)
Plata Assistant Buffet Stewarda je oko $900-1050,radi u Crew Mess i ukrcaj je uglavnom u prva tri meseca.
Plata Buffet Stewarda varira od $1100-1600,zavisi da li radi na open deck ili u dining room i ukrcaj se čeka minimalno 6 meseci.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline Bosancheros

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Mora li se znati plivati?
« Reply #6 on: 31/May/2014 »
Hvala na vašem odgovoru!

Pa to nije loša plaća  :run: i koliko je težak taj posao ass buffet steward? Imas li priliku da izadjes nekad vani, da malo obidjes neku plažu ili nešto? Po ovim postovima koje sam čitao taj Princess cruise izadje kao dobra kompanija jer plaća avionsku kartu, to bi mi puno značilo...

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Mora li se znati plivati?
« Reply #7 on: 31/May/2014 »
Plata Assistant Buffet Stewarda je oko $900-1050,radi u Crew Mess i ukrcaj je uglavnom u prva tri meseca.
Plata Buffet Stewarda varira od $1100-1600,zavisi da li radi na open deck ili u dining room i ukrcaj se čeka minimalno 6 meseci.
Ne bih se slozio sa tobom u mnogim stvarima. :neceici:
Plata Buffet Stewarda na Dawn Princess je 750 dolara, provjereno, bio sam na Dawn-u skoro. Plata i baksis zavise od broda. Buffet Steward osim na open deck-u radi i na horrizont-u i u belbox-u, a u dinning-u jako rijetko i mali broj njih. Ukrcaj se ne ceka minimalno 6 mjeseci, jer ja sam se ukrcao za mjesec i jos dosta ljudi koji su bili sa mnom na intervjuu.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Mora li se znati plivati?
« Reply #8 on: 31/May/2014 »
Buffet na Emeraldu ima 1300$ . I ne rade u diningu uopste... Junior waiter je pozicija kad pocinjes dining...

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Mora li se znati plivati?
« Reply #9 on: 31/May/2014 »
Buffet na Emeraldu ima 1300$ . I ne rade u diningu uopste... Junior waiter je pozicija kad pocinjes dining...
Da, kazem zavisi od broda. Jer su na Dawn-u gosti iz Australije i jako malo daju baksisa, na horajzontu skoro nikako, a plata 750 dolara, cak i filipinci i indonezani masovno daju otkaz na Dawn-u. Ja sam imao srecu pa sam upao u dinning jako brzo, inace bih zaradio jako malo, a samo jos nekoliko buffeta za cijeli moj ugovor sam vidio da rade u dinning-u.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Mora li se znati plivati?
« Reply #10 on: 01/June/2014 »
Zavisi od broda i od menadzmenta,ali u globalu je tako.
Ako je neko dobar u Crew Messu i ako ga primete prebacice ga na open deck,isto tako i neke sa open deck šalju u dining,prvo par puta na ispomoć pa posle dobije svog waitera.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Mora li se znati plivati?
« Reply #11 on: 01/June/2014 »
Zavisi od broda i od menadzmenta,ali u globalu je tako.
Ako je neko dobar u Crew Messu i ako ga primete prebacice ga na open deck,isto tako i neke sa open deck šalju u dining,prvo par puta na ispomoć pa posle dobije svog waitera.
U globalu nije tako. Vece pare se samo mogu zaraditi na brodovima grand klase, kada je buffet steward pozicija u pitanju tacnije pare preko 1000 dolara. I open deck uopste nije najbitnja stavka pri odlasku u dinning, niti buffet-i rade u crew mess-u (a ako se i zadesi da radi prebacuju ga na horajzont ili belbox poslije 10 dana, jer u crew, staff i officer mess-u rade assistant buffet-i), niti je toliko bitno da te primjete kao vrednog radnika, jer vise ulogu igra lukavost i kako prodas svoju kozu. Buffet sam i znam kako to funkcionise i ne mogu nikoga detaljno savjetovati o poslu u drugim departmentima jer tu nisam radio. Ne raspravljam se sa tobom niti mi je namjera nego samo objasnjavam stanje stvari u restoranu.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Re: Mora li se znati plivati?
« Reply #12 on: 01/June/2014 »
Plata Assistant Buffet Stewarda je oko $900-1050,radi u Crew Mess i ukrcaj je uglavnom u prva tri meseca.
Plata Buffet Stewarda varira od $1100-1600,zavisi da li radi na open deck ili u dining room i ukrcaj se čeka minimalno 6 meseci.
Kolega baci pogled malo i videces da niko za restoran ne ceka vise od 2-3 meseca ;) princess (bar safe cruse) izbacuje svakih mesec dana oglase za te pozicije,a ako malo bolje pogledas ko se ukrcava videces da je 4 od 5 ljudi ass il` Buffet Steward  :wave:
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Mora li se znati plivati?
« Reply #13 on: 01/June/2014 »
mnogo ste otisli u OFF TOPIC!

Sto se teme tice, potvrdjujem, ne mora se znati plivati. Mozes i sve STCW sertifikate dobiti, samo zavisi od trening centra. Ja imam i basic i advanced gomilu sertifikata bez da mi je iko trazio da plivam (nije da bas ne znam, al nisam sjajan plivac).

Neki trening centri ce ti traziti da skocis u bazen sa prslukom za spasavanje i da isplivas napolje. Ne moras ni znati da plivas, posto ne mozes potonuti. Poenta ovog je vise da te nauce kako da skocis sa prslukom bez da slomis vrat pri padu.

Meni je cak i safety duznost da vozim life boat gde se stalno setam po ivici camca, proveravam kuke i ostala sranja, al naravno sve vreme imam self-inflatable life west i nema brige.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Bosancheros

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Mora li se znati plivati?
« Reply #14 on: 01/June/2014 »
mnogo ste otisli u OFF TOPIC!

Sto se teme tice, potvrdjujem, ne mora se znati plivati. Mozes i sve STCW sertifikate dobiti, samo zavisi od trening centra. Ja imam i basic i advanced gomilu sertifikata bez da mi je iko trazio da plivam (nije da bas ne znam, al nisam sjajan plivac).

Neki trening centri ce ti traziti da skocis u bazen sa prslukom za spasavanje i da isplivas napolje. Ne moras ni znati da plivas, posto ne mozes potonuti. Poenta ovog je vise da te nauce kako da skocis sa prslukom bez da slomis vrat pri padu.

Meni je cak i safety duznost da vozim life boat gde se stalno setam po ivici camca, proveravam kuke i ostala sranja, al naravno sve vreme imam self-inflatable life west i nema brige.

Hvala ti na odgovoru.
Ja sam bas mislio reci da smo off topic , ali ja sam ovdje novi pa nisam htio da zanovijetam  :deda:
A gdje se ti certifikati dobiju?
Koji je to tvoj trening centar koji ne trazi plivanje?
Moram li to imati ako apliciram na poziciju ass waitera ili buffet stewarda ili se ti certifikati moraju imati ako se prijavljujem na bilo koju poziciju?