Author Topic: PRVI UGOVOR, što se radi kao Restaurant Steward ?  (Read 3928 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CrazyStops

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 54
  • Ennyn Durin Aran Moria. Pedo Mellon a Minno
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: AIDA
  • Recruitment Agency: Employment Power (USPINJACA)
  • Job Title: Senior Cage Manager
Ovako ukrcavam se 12.07.2014 na Norwegian Star, zanima me kakvi su radni sati ? Kako ide s kabinama i kako je općenito na NCL - ovim brodovima?
Pozicija mi je Restaurant Steward - rečeno mi je da ne poslužujem posadu pa me zanima dali je to istina, jasno mi je da na brod idem raditi a ne odmarati se ali me čisto zanima kako je na NCL brodu, te što se radi kao Restaurant Steward ? Hvala na odgovorima unaprijed :)

Offline Moonlight

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Eh ovako, radit ces u crew messu i staff messu, zavisi od rasporeda koje se mijenja svaki dan. U prosjeku 10 sati dnevno, imat ces recimo svaki drugi dan lunch off, ili ces pocinjati malo kasnije sto je reci cemo oko pola 10 da pripremas za rucak.

Ako budes trcao kao magare, prebacit ce te u officers mess,tu ti je laganica,niko te ne dira maitre d ne dolazi ako je sve pod kontrolom, al ako se neko zali tu si ga zaje*ao,  jest da su malo vise zahtjevni jer te bacaju u vatru sto im kupis hranu iz kuhinje gdje i ovi svi za goste iz aque i versaja (to su ti dva glavna restorana) ali moci ces imati tip oko 100 dolara za mjesec, samo pamti ko sta voli da jede i nekako da se naviknu za tebe.

Sreca ti je sto je Star u Europi do Oktobra pa nemas ciscenje za USPH, znaci samo malo obrises liniju sa hranom,masinu za kafu i pod i gotovo.
Kad odete u USA svaku prokletu vece ce biti special cleaning i tad zaglavis skoro o 11 navece.

Ako te jos nesto interesuje pitaj, mozes i na pm, bila sam na Staru kao res stew 4 mjeseca.

 :pop:
"Ime nije ništa; ono što nazivamo ružom, slatko bi mirisalo i s drugim imenom ... "

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Kolika je plata za Restaurant Stewarda?

Offline sofy

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
A jel zna neko kakve su uniforme na NCL-u konkretno za zene,restaurant steward. Kakvu nose obucu'crnu ili belu...?
 :)

Offline Moonlight

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Kolika je plata za Restaurant Stewarda?

Oko $860.
"Ime nije ništa; ono što nazivamo ružom, slatko bi mirisalo i s drugim imenom ... "

Offline Moonlight

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
A jel zna neko kakve su uniforme na NCL-u konkretno za zene,restaurant steward. Kakvu nose obucu'crnu ili belu...?
 :)
Bez kosulja kratkih rukava, ili nesto havajsko crveno ljubicasto, crne hlace, i crne cipele teske kao crna zemlja :rolleyes:
"Ime nije ništa; ono što nazivamo ružom, slatko bi mirisalo i s drugim imenom ... "

Offline buliqu

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Eh ovako, radit ces u crew messu i staff messu, zavisi od rasporeda koje se mijenja svaki dan. U prosjeku 10 sati dnevno, imat ces recimo svaki drugi dan lunch off, ili ces pocinjati malo kasnije sto je reci cemo oko pola 10 da pripremas za rucak.

Ako budes trcao kao magare, prebacit ce te u officers mess,tu ti je laganica,niko te ne dira maitre d ne dolazi ako je sve pod kontrolom, al ako se neko zali tu si ga zaje*ao,  jest da su malo vise zahtjevni jer te bacaju u vatru sto im kupis hranu iz kuhinje gdje i ovi svi za goste iz aque i versaja (to su ti dva glavna restorana) ali moci ces imati tip oko 100 dolara za mjesec, samo pamti ko sta voli da jede i nekako da se naviknu za tebe.

Sreca ti je sto je Star u Europi do Oktobra pa nemas ciscenje za USPH, znaci samo malo obrises liniju sa hranom,masinu za kafu i pod i gotovo.
Kad odete u USA svaku prokletu vece ce biti special cleaning i tad zaglavis skoro o 11 navece.

Ako te jos nesto interesuje pitaj, mozes i na pm, bila sam na Staru kao res stew 4 mjeseca.

 :pop:

Ne mora znaciti da ce te staviti odmah u crew mess. Ja sam bio RS prije skoro 4 godine i sasvim je normalno da se ide direktno u Garden Caffe - buffet za goste. Gore ces da da hodas od stola do stola i, najjednostavnije receno, sklanjas tanjire kada gosti zavrse sa jelom. Iste stavljas u odredjenu korpu za to, i kada se napuni nosis je u kuhinju ovima na pranje. Jednostavno :)
Raspored je dobar, ujutro radis 4-5 sati, onda se vracas oko 5 popodne da radis veceru. U pravilu za veceru je uvijek manja guzva u buffetu jer gosti idu da jedu u main dining room ili speciality restorane. A ako tu nema bas nista da se radi, onda ce da te salju dole u dining room da pomognes pri resetiranju stolova.
Sve u svemu, posao je jako jednostavan. Samo moras da se smjeskas, budes fin prema svima, i mozda dobijes i koji tip, i u bifeu. Ako se tu pokazes dobar, dobivas promociju i salju te u main dining room da radis kao assistand waiter. I onda postaje zanimljivo :)

Javi se na PM ako te jos sta zanima.

Sretno :)

Offline Maksuzija

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: PRVI UGOVOR, što se radi kao Restaurant Steward ?
« Reply #7 on: 28/November/2015 »
Jel restaurant steward isto sto i assistant buffet steward na drugim brodovima?
Kakvo je iskustvo potrebno za restaurant steward i jel moze neko da mi ukratko opise intervju za ovu poziciju, sta moram znati na intervjuu?

Hvala!