Author Topic: 2nd pizza cook odradjen prvi ugovor  (Read 3219 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline muki2810

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
2nd pizza cook odradjen prvi ugovor
« on: 11/June/2014 »
odradjen prvi ugovor,pozicija 2nd pizza cook

da preskocim detaljisanje

dosao na brod,milion vrata,tristo hodnika,izgubio se ko fata u merkatoru

pocnem popodne u sabatiniju (restoran)

otvoreni tip kuhinje za pastu,pizzu i pastry

dolazi frajer indijac 1st pastry,dovuko puna kolica kolaca,premaza namaza...
hajde da ti pokazem kako ces servirat pastry
posto se nametag(bedz) dobija nakon nekoliko dana,kontam neka greska,kakav te ba pastry snaso.
sa ti je ba??!! reko ja sam pizza cook ne pastry cook!!

indijci imaju uzasan naglasak pa mi je trebalo mjesec dana da skontam akcenat

kakva pizza kaze sad sluzis pastry a ujutro ides n a open deck14 do 14h onda pauza pa se vracas ovdje u 16:30 da serviras pastry.

ja popi***o...j*** te pastry,em sto veze nemam o tom nego jos to moram naucit i radit u isto vrijeme, a zna se zaguzvat pogotovo kad tek otvorimo navece,a ja ne znam gdje se nalazim.samo te bace u masinu,ko dijete u vodu i kaze plivaj pa kako se snadjes.

prezivio to 3 dana,dolazi executive sous chef kaze od danas open deck full day.

u sabatiniju ciscenje smjesno malo blue towel 10 min i bjezi.

na open decku opsti haos za rucak,tu sam imao asistenta i bio sam sef te pizzerije,jer su prvog prebacili u sabatini,znaci 2 pizzerije samo trojica,nema 3rd piza cook.bar ne na ovom brodu.

tu nastupa belaj...ocekuje se USPH a ja cetvrti dan onboard.navece ciscenje dolazi night sous chef da pregleda ciscenje i da objasni zadatke.tu noc zaglavim  do 2h posle ponoci i na kraju nas istjera kaze morate se odmoriti,drugi put se bolje organizujte,pocnite ranije.

drugu noc opet isto iako smo poceli 2 sata prije nego juce.

prijavi nas glavnom sefu, i kaze pizza guys need a training for cleaning. :pad:

svaku noc mjesec dana ciscenje do iznemoglosti,a brasno ko brasno svugdje ga ima,a sto je najgore i asistent je bio samo mjesec dana onboard a prvi ugovor ajos i filipinac koji ne zna tri rijeci engleskog
 i plus spor i lijen u pm.

dolazi USPH panika na brodu,ja prodjem sa 99 poena,score za nepovjerovat.od tad su me ostavili na miru ja uhvatio rutinu skonto kako isfuserit,prije nisam mogao jer mi je visio nad glavom dok cistimo i samo govorio,ponovo ne valja  :smack:

kasnije nakon jos jednog kruza smijene se executive sous sefovi,ja to iskoristim i promjenim nam skedzual,napisem nam vece pauze i krace radno vrijeme,odnosno tacno vrijeme kad se i zatvara pizzerija u 23h,a do tad sve gotovo i ocisceno.1st pizza cook nisam ga fermo ni 5 %,srbin madjar ne znam ni ja vise sta je,uglavnom veze o poslu nema.ja ga sprdo  a nista mi nije mogo,dzaba mu sto me prijavi kad nema efekta jer radim svoj posao perfektno.nakon samo 2 mj dobijem obecanje za unapredjenje od strane executive chef-a i f&b directora.medjutim ja skontam da mi taj belaj ne treba u zivotu,a cak znam ljude koji su bili unaprijedjeni u 1st cook,pa su trazili da se vrate na 2nd cook,zasto,zato sto je stres i pritisak ogroman jer imas velika zaduzenja,moras da radis i nadgledas ostale u tvojoj sekciji,a zna ih biti i po 30 kao na horizont court-u.kakve to veze ima sa mnom. e pa ima i te kakve,ako je recimo tvoj tim pun lijenih i***ta(filipinaca) koje nije briga onda si ga naj*** samo tako.oni nece dobiti otkaz jer su prejeftini,upozorenja im ne znace nista.rijedak je slucaj da fikus dobije otkaz.

i sta se desava tebe sefovi izludjuju,nabijaju ti stres,zovu te u 6 ujutro zato sto je majmun nesto zaj***,a ti se boris za status i easy life,a zbog tih majmuna samo najeebs i imas hard time jer si odgovoran za njih.

na stranu ovo,da se to izgurati nije tako strasno ko sto mozda zvuci na prvu

zivot na brodu je poput zatvora sa kabinom od dva kvadrata,ali u toj kabini samo spavas,cim udjes odma si zaspo,osim ako ne nafatas neku oficirku sa beton kabinom i prozorima ko sto sam ja imo srecu,pa je zivot laksi jer je to hotelska soba sa stewardom.i veze isto tako jako punno znace,ako si jaka licnost,psihicki jak,harizmatican i prijatan,bez obzira na poziciju svi ce da te gotive i imaces puno beneficija,od tvog sefa do kapetana( u mom slucaju).nisam ni sanjao da ce me svi gotiviti na brodu.to je jedna velika porodica i ako se uklopis bice ti dobro,mislim na raju za*****anciju i to.kad udjem u bar svi govore evo i brata pizzaman. hehe gotiva.

na brodu se radi ko konj,ali se jako brzo anviknes na sistem i vise nije tesko,ali ako mislite otici na brod da se provodite a ne radite,tu ste se debelo zeznuli (da ne psujem vise banovace me sef haha).

nocni zivot na island princess je s vremena na vrijeme dobar u zavisnosti od ekipe,ali u principu dosadan.

pizza cook je jedan od najtezih poslova na brodu, ali i opcenito je to fizicki posao.ja ga mrzim iz dna duse al sta cu,moram.

najbitnije je doci na brod odraditi ugovor,snimiti situaciju a kasnije uz malo konekcija,volje i srece moze se i department promjeniti pa cak i ficir purser postati sa fluent english,hotel servis,ali ne bih to preporucio,jer se radi sa complain-ima,a putnici su na princesu prosjecne starosti 80 god i tezine 200kg,i ponasaju se ko razmazena derista,na sve se zale,NA SVE,a ti moras da im udovoljis i da rijesis problem.znaci pricam o purserima,hotel servis.zato i imaju milion beneficija.

PS: da napisem nesto o ovom poslu da ne budem papak ko ostali jer stvarno nema informacija o ovom
poslu. :uzdravlje:

u principu isplati se,ne razmisljajte puno,ISPLATI SE,moze se  :money:

ako imate pitanja,pitajte ovdje NE  na private messagge,necu vam odg,nije fer prema ljudima koji traze info

i zlatno pravilo: TRUST NOBODY!!!!!!!!!!!!!!!!!


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: 2nd pizza cook odradjen prvi ugovor
« Reply #1 on: 11/June/2014 »
 :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: 2nd pizza cook odradjen prvi ugovor
« Reply #2 on: 11/June/2014 »
 :uzdravlje:

Offline Dusan035

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: 2nd pizza cook odradjen prvi ugovor
« Reply #3 on: 29/June/2014 »
Evo ja proso na finalnom sad u junu i dobio poziciju 2nd pizza cook. Koliko si cekao na ukrcaj ? Svaka cast za post trazio sam skoro godinu dana da neko napise ovako nesto ...  :clapping:

Offline muki2810

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: 2nd pizza cook odradjen prvi ugovor
« Reply #4 on: 13/July/2014 »
Evo ja proso na finalnom sad u junu i dobio poziciju 2nd pizza cook. Koliko si cekao na ukrcaj ? Svaka cast za post trazio sam skoro godinu dana da neko napise ovako nesto ...  :clapping:
ceko sam manje od 2 mjeseca na ukrcaj a pismo sam dobio nakon mjesec dana,ali to ti zavisi puno :money:

Offline Dusan035

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: 2nd pizza cook odradjen prvi ugovor
« Reply #5 on: 24/July/2014 »
Da evo ja jos nisam dobio pismo...  b00/ vec je proslo mesec dana od glavnog intervjua.

Offline muki2810

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: 2nd pizza cook odradjen prvi ugovor
« Reply #6 on: 25/July/2014 »
iskreno,nemoj ni ocekivat da ces brzo otici,ja sam imo debelu srecu,a ova dvojica sto su bili samnom na intervjuu su otisli tek kad sam se ja vratio,a imaju vise iskustva,jer na brodu nas nema puno.i,ako nas ima vise od trojice onda je to 1st,2nd i nekoliko asistenata,jer je 2nd nadredjeni asistentima,tako da nema potrebe u 2 pizzerije imati vise od po jednog majstora.kompanija stedi

moj savjet ti je ako vec ne radis da trazis posao,bilo kakav,najlakse je dati otkaz

samo strpljivo,bice

pozz