Author Topic: Izgled novog sajta  (Read 11551 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Polke

  • Registered
  • *
  • Posts: 34
  • Mickey Mouse
    • View Profile
Re: Izgled novog sajta
« Reply #15 on: 21/January/2014 »
Jedan predlog za naslovnu stranu portala- stavite pozadinu da bude fixed, da se ne skroluje zajedno sa sadrzajem.
Sa desne strane sadržaja možete staviti samo horizont bez broda, da bude kompaktna celina.
'Posao na brodu nije samo posao. It's a Lifestyle.'

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Izgled novog sajta
« Reply #16 on: 21/January/2014 »
@polke, 4 od 5 mojih pokušaja da se igram sa postavkama foruma završe katastrofalno.
Jednom je forum bio offline preko mjesec dana.
Hvala na sugestiji.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Izgled novog sajta
« Reply #17 on: 21/January/2014 »
Meni se ne svidja sto u hederu sajta ne postoji tekstualni link ka forumu nego samo slika.
Takodje jako losa onsite SEO optimizacija foruma. Ako treba pomoc javite se na PM.

Offline KwonDarko

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Izgled novog sajta
« Reply #18 on: 22/January/2014 »
Sefe svidja mi se ovo sto si uradio, htio sam ti bas spomenuti wordpress jos davno, ali bio me smor. Uglavnom ubaci tab "Forum" na sajtu. Ja uglavnom kada ulazim na forum prvo udjem na sajt pa kliknem na forum, medjutim sada tog linka nema :)


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Izgled novog sajta
« Reply #19 on: 22/January/2014 »
ok, staviću taj tab, i da ... wordpress je super
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mr.Bombastic

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Izgled novog sajta
« Reply #20 on: 06/May/2014 »
Sad tek vidjeh temu, dali ja kako mogu svojim znanjem pomoći u doprinosu izgleda sajta ?
Naime bavim se time jako dugo i to mi je primarna zarada, onaj ko je čitao moje predstavljanje upućen je u to, pa ukoliko kako mogu pomoći stojim na raspolaganju dok ne otplovim u dalek svijet :P iako se i onda može sve održavati pošto je uvijek netko od mojih suradnika online.

Naravno kad nudim pomoć, ne mislim da bi ju trebalo platiti jer to onda nije pomoć već posao.
And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
by: Ayrton Senna

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Izgled novog sajta
« Reply #21 on: 06/May/2014 »
@Mr.Bombastic, hvala na dobroj volji.

Sam sajt http://www.inozemstvo-posao.com je prelaskom na wordpress dobio dugoročno rješenje, konačno sam zadovoljan sa njime.

Ono što me muči već godinama, je da ne pronalazim načina da populariziram forum i izvan ex-Yu regije. Mislim na englesko govorno područje.
Forum ima kao engleski dio, ali je totalno zapostavljen. Čak je više uspjeha imao davne 2007-e, 2008-e, kad je tek otvoren.
Moja je želja bila nekako ujediniti sve korisnike iz cijeloga svijeta, pa čak i tolerirati miješanje jezika, jer sam uvjeren da svi "naši" korisnici znaju jezik i da nije problem komunicirati.
Nekolicina korisnika je spremno pokušala pomoći informacijom onim rijetkim koji su se registrirali iz ostatka svijeta i postavili pitanje na engleskom. Ja sam gotovo uvijek odgovarao.
Odgovaranje nije problem koliko privlačenje tih ljudi iz ostatka svijeta.
Plaćanje za traffic nije dio moje poslovne filozofije. Mislim, platio bih kad bi dobio na lutriji ...

Kad bi bar uspio pokrenuti nekako, onda bi se i zakotrljalo, jer sve više korisnika pretražuje informacije po filteru last hour/last week/last month, a tada me svaki novi post izbacuje ispred onih ajkula koji su početkom 2000-e pokupovali domene cruiseshipjobs i sl.

Ne znam, uvijek ima ljudi koji žele znati više o poslovima na kruzerima, a foruma posvećenim toj temi (osim ovoga) nema, tako da mi baš i nije najjasnije kako se forum nije uspio probiti makar i po onim rijetkim pojmovima koje mi ispisujemo na engleski, kao npr. nazivi pozicija, imena kompanija, i sl.

Da netko i otvori forum na engleskom, tj. samo na engleskom, trebalo mi bu 7 godina da skupi 10.000 registracija, koliko ih ima ovdje.
U jedinstvenoj sam poziciji, ali sve što sam pokušao, nije dalo očekivanje rezultate.

Ako netko ima prijedlog, fire away ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Re: Izgled novog sajta
« Reply #22 on: 06/May/2014 »
Na facebook-u imas na hiljade stranica,sto grupa gde je posada sto zvanicnih stranica sa par miliona ljudi...Jesi li razmisljao da stupis u kontakt sa nekima od njih da ti reklamiraju forum,da zazivi malo i `English Language Only`...u krajnjem slucaju mozes da udjes u grupu i sam se reklamiras,najgore sto moze da ti se desi je  :ban:  :D
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Izgled novog sajta
« Reply #23 on: 06/May/2014 »
Na facebook-u imas na hiljade stranica,sto grupa gde je posada sto zvanicnih stranica sa par miliona ljudi...Jesi li razmisljao da stupis u kontakt sa nekima od njih da ti reklamiraju forum,da zazivi malo i `English Language Only`...u krajnjem slucaju mozes da udjes u grupu i sam se reklamiras,najgore sto moze da ti se desi je  :ban:  :D

imam i ja 15ak fb stranica, grupa, sa nekih 5-6.000 ljudi, ali nije to to.
ja lijepo ostavim link šta god objavim, a oni se svejedno javljaju "helleo sir I like to work in your company" ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mr.Bombastic

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Izgled novog sajta
« Reply #24 on: 06/May/2014 »
Iz svojeg iskustva ono što mogu reći je to da je vbulletin najviše "prijatelj s googleom" tj. da ima najbolju optimizaciju s njime.
Ono što bi dovelo korisnike je SEO optimizacija komplet foruma za engleske riječi, odnosno engleske korisnike, ključne riječi, naslovi....
Nakon te osnovne optimizacije potrebno je ponovno cijeli forum indexirati i poslati čim više yahoo,bing i google bootova, da oni rade posao indexiranja ključnih riječi s googleom. Pošto reklamna kampanja nije predviđena ovo je jedini način da se dovedu korisnici, ali taj proces može potrajati.

Dalje što je trebalo uvesti u početku samog foruma, a to je sam naziv stranice koji se upisuje na mjesto predviđeno za to, znači da piše primjer: "www.inozemstvo-posao.com/forum/job-on-cruiser", zvuči smiješno ali google brže i bolje indexira te stranice nego tipa kako sada.

Pošto google prvo baca početnu stranicu i nju bi trebalo bolje optimizirati, pošto je wp u pitanju to je veliki plus jer ima mnogo seo plugina koji posao sami obavljaju. Također početnu stranicu bi trebalo kompletno prevesti na engleski i staviti istaknutiji link za dolazak na forum.

Ovo su početni koraci koje bi trebalo napraviti za bolji dolazak ljudi iz ostalih zemalja. Sama stranica super je indexirana za naše prostore, no koliko sam na brzinu provjerio po statistikama za vanjsko i nije, sve se to uz lagane korake može napraviti, a nakon 6. mj. ukoliko je sve dobro vidjet će se i prvi rezultati.

Ovo sam nabrzinu napisao pošto cijeli dan jurim, ostalo što bi trebalo naknadno ću napisati ;)
Naravno za bilo kakva pitanja sam dostupan, bavim se time dosta dugo, pa mogu reći da i dosta stvari znam, ali opet ne mogu reći da sam profesionalac i sveznalica, ali mislim da sam u nekoj zlatnoj sredini i imam dosta zadovoljnih klijenata :)
And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
by: Ayrton Senna