Author Topic: Ima li posla za mene...  (Read 2854 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bosancheros

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Ima li posla za mene...
« on: 14/June/2014 »
Pozdav svima.

Čitam forum par sedmica i mogu vam priznati da sam fasciniran njime, počev od priča veterana koje me inspirišu da i ja odem na brod pa do svih ovih "servisnih informacija". Svaka čast ljudi! :clapping:

Nadam se da nisam pogriješio sekciju,ali mislio sam da se predstavim i da pitam iskusnije koja bi mi pozicija najviše odgovarala u skladu sa mojim iskustvom (čitaj neiskustvom),
Imam 28 godina i dolazim iz Bosne.
Završio sam ekonomsku školu smjer hotelsko-turistički tehničar.
Imam završen i pravni fakultet.
Imam godinu radnog iskustva u osiguravajućoj kući (pripravnički)
Engleski znam solidno.
Od iskustva u ugostiteljstvu nemam ništa, znači  nikada nisam radio u ugostiteljstvu, restoranu, kafani i sl. Cijeli moj rad se svodi na ovu godinu pripravničkog staža.
Imam nekog iskustva u vođenju grupa djece na ekskurzije jer honorarno (možda dva puta godišnje) radim za turističku agenciju kao turistički vodič. Vodio sam ljude prvenstveno u Istanbul i Italiju.
Od mojih kvaliteta mogao bih još spomenuti vedar duh i osmijeh koji ne skidam sa lica i svi koji me poznaju često mi kažu da sam uvijek pozitiva, ono što se kaže "engaging person"  :yahoo:
Ne znam da li je bitno , ali ne pijem alkohol niti pušim, ako je to neki plus  oT

Eh ovako, molio bih iskusnije da mi kažu gdje bih mogao aplicirati sa ovim svojim "iskustvom",prvenstveno želim neko mjesto gdje bih što više moguće zarađivao,a ako nekada i izađem da vidim Karibe još bolje  :run:
Znam da će mi možda neki predložiti da bude shore excursions s obzirom na moje iskustvo sa turističkim agencijama i vođenjem tura, ali ne bih to želio ako npr. mogu više zaraditi kao ass waiter ili nešto slično.
Čitajući forum po meni možda najbolje pozicije bi bile purser,ass waiter,buffet steward,pool supervisor, floor supervisor ili neki drugi supervisor  :rtfm:
Možda nesto kao ovo, čini mi se ok https://www.youtube.com/watch?v=-Q6lNnn-2YU
Čuo sam da kompanije najviše traže ove entry level kao npr buffet steward jer se najbrže ode, pa bih možda i to prihvatio da odem, ali prvenstveno bih volio biti mozda nesto kao supervisor ili purser.

Također bih molio sve koji imaju neke materijale za učenje za ove gore nabrojane pozicije da mi pošalju u pp.

Et nadam se da će te mi adekvatno odgovoriti, unaprijed hvala!
Želim vam svima puno uspješnih ugovora i mirno more!

Offline comi99

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: Ima li posla za mene...
« Reply #1 on: 14/June/2014 »
Za šta god da se odlučiš napiši u cv-u da si radio to, ali potrudi se da naučiš o tome što više možeš (ja učio nedelju dana za buffet steward, i odem na preliminarni i kažem da nikad nisam radio u restoranu , čitao sam da ljudi tamo odu bez iskustva, a ispao sam glup i nisam napisao u cv-u da sam radio u restoranu, a znao sam dosta jela, salata, pića itd, i naravno kaže mi ova ne može bfst) Fakultet ti je tamo totalno nebitna stvar. Pogledaj koja pozicija bi tebi najviše odgovarala, i za to se i odluči, nemoj da drugi odlučuju umesto tebe.

Znači, mogu da ti pomognu ljudi u odabiru pozicija, ali onih koje si ti SAM odabrao.

Za šta god da se odlučiš želim ti sve najbolje  :uzdravlje:

Offline Bosancheros

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Ima li posla za mene...
« Reply #2 on: 14/June/2014 »
Pa meni najviše odgovara neka od ovih entry pozicija koja najviše zarađuje...
Da li neko može da poreda po zaradi sljedeće pozicije (ass buffet steward, buffet steward, ass waiter, photo,shorex, pool supervisor , deck supervisor, prodavač u prodavnici) naravo ako uzmemo onu fiksnu platu jer svi znamo da procenat može da varira tako da bi ja više volio da radim na fiksnu platu nego da razmišljam i sikiram se koliko sljedeći mjesec treba da dobijem pa dobijem sitno nešto...

Koje je po vama naunosnija pozicija i koja će mi donijeti najviše jevreja  :money: ,a spreman sam da radim ako treba i 16 sati jer ovdje radim za 250 eura a za*****aju me i maltretiraj, pa bolje da me onda zezaju za nekih 500-700 eura  b00/

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Re: Ima li posla za mene...
« Reply #3 on: 14/June/2014 »
Ass buffet steward-700,buffet steward 900,ass waiter 1000,photo i pool supervisor oko 1400,prodavac oko 1500 (nek me ispravi neko ako gresim) al` u sustini ovo su ti plate a opis poslova mozes da vidis ovde na forumu...Po svemu vidjenom u zadnjih par meseci buffet steward cekaju oko meseca dana na ukrcaj (za Princess) a po zadnjem izntervjuu vidim da im hitno trebaju mesari,znaci isto brz ukrcaj pa ako se razumes u nesto od toga eto ti prilike i da brzo odes ;) A da,plata mesara je 1170
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline Bosancheros

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Ima li posla za mene...
« Reply #4 on: 14/June/2014 »
Ja znam samo da jedem meso  oT 

Pa da li je moguće za prvi ugovor uletiti u pool supervisor ili floor supervisor onako svidja mi se bijela uniforma  :banana:

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Ima li posla za mene...
« Reply #5 on: 15/June/2014 »
ha,koliko ja znam,ne moguce je za prvi ugovor :D Asst waiter na Princesu ima min 2000$ :P

Idi ti lepo za Buffet, 1300$ imaju u proseku mesecno,a brzo se ide...

Offline Veshko

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Ima li posla za mene...
« Reply #6 on: 13/August/2014 »
Ass buffet steward-700,buffet steward 900,ass waiter 1000,photo i pool supervisor oko 1400,prodavac oko 1500 (nek me ispravi neko ako gresim) al` u sustini ovo su ti plate a opis poslova mozes da vidis ovde na forumu...Po svemu vidjenom u zadnjih par meseci buffet steward cekaju oko meseca dana na ukrcaj (za Princess) a po zadnjem izntervjuu vidim da im hitno trebaju mesari,znaci isto brz ukrcaj pa ako se razumes u nesto od toga eto ti prilike i da brzo odes ;) A da,plata mesara je 1170
Jel ovo plata u eur. ili dolarima? :) ja cekam ukcaj na princes prošao sam za asst.buffet poziciju. Hvala :)

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Ima li posla za mene...
« Reply #7 on: 13/August/2014 »
Ja bih rekla u dolarima ipak pricamo o Americi.
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Re: Ima li posla za mene...
« Reply #8 on: 13/August/2014 »
U dolarima,naravno,a ti kad je podignes moz` da menjas i u evrice ako ti je volja  :D
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline Veshko

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Ima li posla za mene...
« Reply #9 on: 13/August/2014 »
Pitao sam iz razloga sto je momak iznad pricao o eurima a ja moja 3 drugara i poznanika koji rade za princes na tim pozicijama (buffet steward) nisu nikad uzimali manje od 1100$ a neka normala je 1200$ ako se ne trudis bas da uzmes baksis, pricam iz licnih izvora i iskustva mada i na forumu se vrti cifra 1200$ cesto a ovde je navedeno 900$ pa sam pitao dal se onosi na eur. :)