Author Topic: Hoce Mujo u mornare..  (Read 2415 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline casanova

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Hoce Mujo u mornare..
« on: 15/June/2014 »
Zdravo raja, casanova talking

Prvo da vam kazem da sam prelistao cijeli forum uzduz i poprijeko i da sam zaista fasciniram spremnoscu clanova foruma ili da vas sve zovem jednom velikom familijom sa mora da pomognete i informisete buduce moreplovce :D

Meni bi najprije trebao savjet u vidu da mi kazete na koje bi pozicije ja uopste mogao aplicirati s obzirom da znam gomilu stvari i da sam isto tako radio jako puno stvari iako mi je tek 20god..

O meni:
- 20god, visok 190, lijep na mamu;
- savrseno govorim engleski(srednja skola na engleskom) i njemacki(studij mi je na njemackom)..
- studiram informatiku, druga godina tako da bi me najvise interesovale IT pozicije medjutim koliko vidim potrebno je veliko znanje o mrezama koje ja nemam nego sam vise softwerski dio(c,c++, obj c, assembly itd itd..)
- radio sam kao programer u jednoj firmi neko vrijeme i sam sam se bavio freelancingom odnosno jos uvijek se bavim ono s vremena na vrijeme
- imao sam jedan svoj projekat koji sam na kraju prodao za 6000 eurica..
- tenis sam treniraoi igrao 10 godina, sada sam licencirani trener.. radio sam u BiH i u Austriji(sve ukupno oko 2god iskustva sa tenisom)
- radio sam u tenis shoppu kao prodavac opreme nekih godinu dana
- radio sam kao konobar negdje oko godinu dana(mogu reci da sam dobar s obzirom da izvucem baksisa cak i od arapa - ako ste sretali arape onda znate da su go**a skrta ko jevreji)
- btw, mogu da napravim i prodam sta god treba i kome god
- takodjer sam se bavio dugo vremena plivanjem i kosarkom pored tenisa(ovo dvoje je trebalo da nadopuni tenis u smislu pravilnog razvijanja tijela i tako to)

Eh, casanova inace spava samo neka 4h na dan i to samo preko dana(po cijele noci sam budan - ovo mi je postala deformacija u zadnje dvije godine al sta cu kad sam morao)
casanova ima ustedjenih para i hoce na brod da putuje, da radi i da ide sto dalje u svijet i da zaradjuje vise nego sto mogu sada ili za 3 godine dok fax zavrsim da zaradjujem..

Eh sada.. znaci mene bi najvise zanimale te pozicije u ITu medjutim tesko da tu mogu da upadnem bez konkretnog znanja i iskustva iz mreza, jesam li upravu?
Koje mi opcije tu preostaju:
-internet manager - da ljudima prodajem net na brodu? - plata? i kako se dodje do tog posla?
-macologist - genijalan naziv radnog mjesta zaista.. Citao sam ovdje na forumu da jedan momak(zab sam nick.. cini mi se blade(i jos neka dva broja xd) tu radi i procitao sam kako je dosao do mjesta medjutim problem je sto                           ja nemam iskustva u prodaji tech gadgetsa.. A i svakako su ta mjesta skoro stalno puna..
- sta jos od IT pozicija bi meni pasalo?

- sportski animator.. da li bih tu mogao da prodjem? tu je plata pretpostavljam oko $1500..
- tennis trener - to kad bi bilo bilo bi super.. ali ne bih radio ispod $2500 - ili bih mozda radio na proviziju sto bi bilo jos bolje :D
- youth counselor ili kako se vec zove - imam dosta iskustva sa djecom, medjutim nemam pedagoskog faxa niti cu ga ikada imati..
- neka vrsta organizatora sportskog ili party organizator ili bilo sta sto ima veze sa organizacijom.. ovdje sam organizovao teniske turnire, kids dayse, partyije po klubovima ponekad i tako to..
- recepioner? engleski i njemacki samo znam i nikad nisam radio tako nesto(izmislilo bi se najvjerovatnije)

Ne znam stvarno vise.. svasta sam procitao i pregledao, ali eto ja vas molim da mi vi neku poziciju predlozite kako bih mogao najbolje da prodjem na brodu..
Po svim ovim vasim pricama, odlucio sam da necu sigurno konobariti i odnosno radio bi kao sanker ali meni se vala ne hoda i ne mole ljudi da popiju koktel vise..
Eh da, mogao bih raditi i bilo koji posao u nocnoj smjeni sto postoji.. to bi mi bilo najdraze :D
Znaci sta bih ja mogao da radim na brodu kada se uzme ovo sto znam i ovo sto sam radio do sada u obzir.. i ako mozete okvirne plate tih poslova..
btw, fotograf mozda ne bih volio raditi jer sam jedan od onih koji ne vole te "umjetnosti" i umjetnike opcenito, povrce, i muske pedere..
i jos nesto, maloprije sam procitao kao sexual harassment i tako ta neka pravila vrijede na brodu pa sam se ozbiljno zapitao kako da casanova ne namigne tamo nekoj koki na bazenu  :-*  :D

Hvala puno unaprijed




Offline mali od palube

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Hoce Mujo u mornare..
« Reply #1 on: 15/June/2014 »
sve je to ok kazanovo al nemas razlog vredjati kolege fotografe ima ih ovde dosta  :smack:

Offline casanova

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Hoce Mujo u mornare..
« Reply #2 on: 15/June/2014 »
Hajd da se ne vadim, reci cu samo da nisam mislio bas na fotografe direktno, nego na umjetnost fotografije :D jbg takav sam da ne mogu ni da se zamislim u tome ili glumi ili pjevanju na primjer :D

Hajd valjda ce neko nesto da odgovori uskoro na ovo moje pitanje gore :D

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Hoce Mujo u mornare..
« Reply #3 on: 15/June/2014 »
Ne znam koje su pare za IT na drugim kompanijama, al koliko znam za Princess nije bas sjajno. Ako si programer, bolje ti je da ides negde raditi u struci nego da ides na brod, al prepostavljam da imas razlog zasto bi hteo ploviti. Trazi neki IT gde je deo TECH departmana, uglavnom su bolje pare i ugovori, al tesko je upasti, pogotovo za softverasa...

Sto se para tice, entertainment ili youth su placeni relativno malo (1500 - 2500 $, blize prvoj cifri za pocetak). Internet menadzer je oko 2000$ kod MTN-a, mada i posao je smesan.

Mozda bi za tebe FITNES INSTRUKTOR kod Steinera bilo dobro, tu se moze zaraditi ako znas da prodas sebe i robu...

No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline casanova

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Hoce Mujo u mornare..
« Reply #4 on: 15/June/2014 »
Hvala na odgovoru..
Ovo koliko znam za ovu poziciju internet managera, zvuci bas fino, zapravo odlicno.. Imao bih najvjerovatnije stalno internet konekciju..
Znaci ovdje bih se trebao direktno prijaviti kod MTNa i onda dalje sebi ganjati.. nema tu nista preko agencije jel?
i ako bih nastavljao sa ugovorom, kolika je sigurnost da bih mogao da produzim odnosno da obnovim nakon prvog ugovora na primjer..
I kolika je konkurencija za ovaj posao?




Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Hoce Mujo u mornare..
« Reply #5 on: 15/June/2014 »
Koliko sam čitao, ako si slab sa mržama, nećeš proći u IT na brodu.

Teniskog instruktora na brodu nema, ali ima fitness instruktora. Mislim da tu imaš šanse.

Svakako najjači adut ti je engl+njemački.
Kada to uvide, većina agencija će ti reći "ma ti si stvoren za konobara", a ako ne predstaviš dobro svoje druge atribute, tu ćeš i završiti.

Što se tiče namigivanja.
Poznat mi je slučaj kada su se kuvari pobunili protiv dovođenja jedne kuvarice, jer je to gotovo sigurno značilo da će netko dobiti otkaz.
HR department uvijek staje na stranu ženske osobe, jer ih to puuuno manje košta od sudske tužbe i prateće PR noćne more.

Možeš ti i uspješno navigavati po kabinama ženskih gostiju, ali samo dok te netko od ostale posade ugleda. Onda dobivaš otkaz.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline casanova

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Hoce Mujo u mornare..
« Reply #6 on: 15/June/2014 »
Ok, hvala na odgovoru.. Jos jedno pitanje. Ako bih se mozda prijavljivao za Internet Managera kod MTNa, da li bih se trebao direktno kod njih prijaviti ili ima neka od nasih agencija da ide preko njih za tu poziciju? I da li postoji jos neka sport entertainer pozicija osim fitness instruktora?

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Hoce Mujo u mornare..
« Reply #7 on: 16/June/2014 »
Svi gledaju da obidju agenciju, ovaj hoce preko agencije...svasta...

Direktno brale, jobs@mtnsat.com ako se ne varam...Meni su odgovorili nakon skoro 2 meseca...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re:
« Reply #8 on: 16/June/2014 »
Za MTN tesko sada jako da dobijes posao, izgubili su dosta brodova u zadnjih godinu dana tako da im ne treba niko nov. Posalji im CV ali se ne nadaj nesto uskoro da ce biti. :(

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk