Author Topic: VSD - srcana mana  (Read 3136 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
VSD - srcana mana
« on: 16/June/2014 »
Imam urodjenu srcanu manu VSD

Za one koji ne znaju sta je:

http://en.wikipedia.org/wiki/Ventricular_septal_defect

http://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/ventricular-septal-defect/basics/definition/con-20024118

Fortunately, ventricular septal defect is treatable. Many small ventricular septal defects often close on their own or don't cause problems.
. Many people with small ventricular septal defects have normal, productive lives with few related problems.


VSD je spontano zatvoren i nikada nisam imao nikakvih problema. Svi lekari su mi uvek govorili da nema prepreka da vodim normalan zivot kao i kad ne bih imao VSD. Bavio sam se i sportom.

Moje pitanje je da li ce kompanije praviti problem zbog ovoga? Ne postoji sansa da se sakrije jer se vidi na EKG uvek.

Dakle da li odmah da priznam u agenciji? Da cutim i cekam EKG? Ako se pojavi na EKG a hoce, da li ce me kompanija odbiti?


Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: VSD - srcana mana
« Reply #1 on: 16/June/2014 »
Ne traže sve kompanije EKG, odnosno ne traže ga za sva godišta. Na primer, Carnival zahteva EKG pregled samo za starije od 40 godina. To je korisno znati.

E sad, da li te prijavljeni/otkriveni VSD "diskvalifikuje" - nemam pojma.

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: VSD - srcana mana
« Reply #2 on: 17/June/2014 »
ajd pitacu doktora naseg na brodu kad ga vidim u kafani...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: VSD - srcana mana
« Reply #3 on: 17/June/2014 »
ajd pitacu doktora naseg na brodu kad ga vidim u kafani...

Veliko hvala ako to uradis  =""

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: VSD - srcana mana
« Reply #4 on: 20/June/2014 »
Pozdrav.

Kaze da ukoliko ti imas medical koji kaze da si FIT, ne bi trebalo da bude problema. Sad, nije 100% siguran da li bi agencija pravila pitanje ako u medicalu pise napomena da imas problem, al misli da mozes raditi na brodu.

Jedino bi bilo korisno da kazes lekaru na brodu kad se ukrcas, cisto da se zna, ako dodje do nekog sranja, da znaju unapred.
On te ne bi na bilo koji nacin diskvalifikovao, al nije siguran koji je zvanican stav ofisa.

Poslao je mejl svojim nadredjenima u Sidneju i rekli su da isto misle da nema problema, ali da treba da se javis mening agenciji i da proveris sa njima...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Re: VSD - srcana mana
« Reply #5 on: 20/June/2014 »
Moj ti je savet da apliciras za Princess i kad dodjes na pregled u Revidu velike su sanse da oni to nece ni otkriti,a i ako otkriju,jos vece su sanse da ti nece praviti problem jer treba da ti naplate lekarski  :yeah:
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: VSD - srcana mana
« Reply #6 on: 20/June/2014 »
Moj ti je savet da apliciras za Princess i kad dodjes na pregled u Revidu velike su sanse da oni to nece ni otkriti,a i ako otkriju,jos vece su sanse da ti nece praviti problem jer treba da ti naplate lekarski  :yeah:

 ::yes::
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: VSD - srcana mana
« Reply #7 on: 20/June/2014 »
Moj ti je savet da apliciras za Princess i kad dodjes na pregled u Revidu velike su sanse da oni to nece ni otkriti,a i ako otkriju,jos vece su sanse da ti nece praviti problem jer treba da ti naplate lekarski  :yeah:
Takodje potvrdjujem ovo. Ljekarski u Revidi je smejurija. Ja imam Zilberov sindrom, i morao sam da im objasnjavam sta je to, a oni se vode kao doktori. :rofl: Ja mislim da vam je sve jasno.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: VSD - srcana mana
« Reply #8 on: 20/June/2014 »
Pozdrav.

Kaze da ukoliko ti imas medical koji kaze da si FIT, ne bi trebalo da bude problema. Sad, nije 100% siguran da li bi agencija pravila pitanje ako u medicalu pise napomena da imas problem, al misli da mozes raditi na brodu.

Jedino bi bilo korisno da kazes lekaru na brodu kad se ukrcas, cisto da se zna, ako dodje do nekog sranja, da znaju unapred.
On te ne bi na bilo koji nacin diskvalifikovao, al nije siguran koji je zvanican stav ofisa.

Poslao je mejl svojim nadredjenima u Sidneju i rekli su da isto misle da nema problema, ali da treba da se javis mening agenciji i da proveris sa njima...

Hvala ti na ovome!

Reci cu agenciji i poneti sve nalaze lekara jos od kad sam bio beba na kojima lepo pise da nemam problema sa tim, pa ako oni naprave problem zbog toga znacu da sledecoj agenciji to precutim.

Hvala i ostalima   na pomoci :uzdravlje:

Takodje potvrdjujem ovo. Ljekarski u Revidi je smejurija. Ja imam Zilberov sindrom, i morao sam da im objasnjavam sta je to, a oni se vode kao doktori. :rofl: Ja mislim da vam je sve jasno.

Ma aj sto oni ne znaju nego ni vecina lekara u Srbiji nema pojma o cemu pricam, moj lekar opste prakse me je gledao ko tele u sarena vrata kad sam mu rekao da imam VSD.

Izgubili mi  karton u staroj ambulanti pa sam morao da mu pricam sve  a on stao i mrtav ladan me pita "sta je to?"   oT