Author Topic: Ev i mene  (Read 3317 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sen

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Ev i mene
« on: 23/September/2009 »
Imam 26 god. Solidno znanje engleskog. Zdravlje dobro. Zavrsena cisco akademija (na engleskom). Iz sarajeva.
Nemam nikakvog radnog iskustva. Ne mogu da sastavim cv posto nisam radio nista. RAdio sitne poslove tu i tamo, nikad prijavljen , na birou. Od gradzevine pa do autopraonice, racunara ,hardwera , softwera itd.. Posto nemam iskustva koje bi mogao staviti u cv, da li imam ikakvu sansu da dobijem posao na brodu. Nije bitno kakav posao, samo da radim. Slab sam u komunikaciji sa ljudima. Nisam najdrustveniji, ali volim raditi. Mislim da sam malo puko sto nemam posla. Pa tako da me svaki posao interesuje. Samo da se ne sjedi previse i supljira. Pa i 14 sati ako treba. Uglavnom pitanje.
Posto nemam nikakvog radnog iskustva formalno. Nisam nikad radio u nekoj firmi. Imam li kakve sanse.

Ako mi ko odgovori da se prihvatim malo engleskog.

Offline Marjan

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Odg: Ev i mene
« Reply #1 on: 23/September/2009 »
Naravno da imas sanse, a u CV mozes da napises sta hoces ako se prijavis za nize pozicije

Offline Walther

  • Registered
  • *
  • Posts: 80
    • View Profile
Odg: Ev i mene
« Reply #2 on: 23/September/2009 »
Sinovac nemoj nista da lazes,
radi jos malo da bi sakupio dovoljno novca da bi platio agenciji za posredovanje, iskustvo nije neophodno, nezgodno je sto vecina poslova na krstarici zahteva interakciju sa turistima... Pool attendant, floor supervisor, dishwasher su neke od pozicija od kojih bi mogao poceti za koje ti nije potrebno nikakvo iskustvo niti posebno znanje jezika ili potrebe za nekom naprednom komunikacijom...

C.V kakav takav je moras ga imati, mozes ''malo da ulepsas istinu'' ali nemoj da preterujes i da lazes nasiroko... Za gore navedene pozicije ne ocekuju doktora nauka

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Ev i mene
« Reply #3 on: 23/September/2009 »
Naravno da imas sanse.

Pokusaj se opredjeliti za poziciju prije nego se javis agenciji(ama), jer dolazak u stilu: Ja doso, radio bih sto treba, nisam siguran sta bih mogao ... te nece nikamo odvesti. Moras pokazati uvjerenje u ono sto hoces, iako ces imati tek pribliznu sliku o poslu koji odabires. Tek prvih dana na brodu ces imati pravu sliku.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Odg: Ev i mene
« Reply #4 on: 23/September/2009 »
Imam 26 god. Solidno znanje engleskog. Zdravlje dobro. Zavrsena cisco akademija (na engleskom). Iz sarajeva.
Nemam nikakvog radnog iskustva. Ne mogu da sastavim cv posto nisam radio nista. RAdio sitne poslove tu i tamo, nikad prijavljen , na birou. Od gradzevine pa do autopraonice, racunara ,hardwera , softwera itd.. Posto nemam iskustva koje bi mogao staviti u cv, da li imam ikakvu sansu da dobijem posao na brodu. Nije bitno kakav posao, samo da radim. Slab sam u komunikaciji sa ljudima. Nisam najdrustveniji, ali volim raditi. Mislim da sam malo puko sto nemam posla. Pa tako da me svaki posao interesuje. Samo da se ne sjedi previse i supljira. Pa i 14 sati ako treba. Uglavnom pitanje.
Posto nemam nikakvog radnog iskustva formalno. Nisam nikad radio u nekoj firmi. Imam li kakve sanse.

Ako mi ko odgovori da se prihvatim malo engleskog.
iskustvo nije presudno ja nikad nisam radila u turizmu i u hotelu pa sam dobila posao i sta vise moj cv je bio laz aj zdravo laz ,smjesno  mene je moj agent iz B.Luke doticni milos majdanc odgovarao od pozicije pursera al nije uspio e eto mene radim sto sam htjela i posao nije tezak sta vise u poredjenu sa ostalima na brodu jedan od laksih , u pravilu nema pravila samo moras znati sta hoces znas otprilike kakav ti posao lezi  a na forumu imas opisana skoro sva zanimanja. samo neprijed i nemas se cega bojati   :plovim:
mein je vise nego odlicno bilo i idem opet.

Offline Walther

  • Registered
  • *
  • Posts: 80
    • View Profile
Odg: Ev i mene
« Reply #5 on: 23/September/2009 »
90% ljudi na ovom forumu moze da potrvrdi  da pre prvog ugovora nisu imali hotelsko iskustvo...

Offline dino88

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Odg: Ev i mene
« Reply #6 on: 23/September/2009 »
što to znači "provizija agenciji" za posredovanje posla..?

Offline Walther

  • Registered
  • *
  • Posts: 80
    • View Profile
Odg: Ev i mene
« Reply #7 on: 23/September/2009 »
Novac koji dajes agenciji da ti nadje odgovarajuci posao...

Offline linkina

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Odg: Ev i mene
« Reply #8 on: 12/October/2009 »
Jel netko isao po prvi puta sam na brod, bez agencije?

sto podrazumjevo radno mjesto purser i kakva je placa, radno vijeme?

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Odg: Ev i mene
« Reply #9 on: 12/October/2009 »
Jel netko isao po prvi puta sam na brod, bez agencije?

sto podrazumjevo radno mjesto purser i kakva je placa, radno vijeme?
imas temu na forumu koja je posvecena tom zanimanju
citaj forum