Author Topic: Ocenite CV - Photographer  (Read 2307 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Ocenite CV - Photographer
« on: 02/July/2014 »





Nije previse informacija? Izostavio sam dosta toga jer ta iskustva nemaju veze sa fotografijom  -()-

Ne znam da li da napisem spanski i nemacki li ne, spanski razumem i znam da govorim  basic, a nemacki razumem samo osnove al veoma, veoma malo znam da pricam.

I nikako ne znam kako da prevedem struku iz srednje "pogonski tehnicar masinske obrade"  :smack:

 :hehe:

Online bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Ocenite CV - Photographer
« Reply #1 on: 03/July/2014 »
Po mom mišljenju bi treblo promeniti sledeće:

gledaj da sve stane na dve A4 strane, uključujući i sliku (reći će ti u agenciji da li treba i ona ili ne);

slobodno izbaci bar polovinu iz "personal abilities" dela, a "key skills..." i "professional abilities" možeš da sjediniš u jedno poglavlje;

pregledaj još malo templejte za pravljenje CV - a pošto mi se čini da gramatički ponegde škripi, npr. mislim da je pravilno napisati "looking forward to make". Umesto "a ambitious" ide "an ambitious", i to je pravilo kad god je samoglasnik prvo slovo (npr. approachable);

za nemački slobodno napiši "some understanding", meni je tako prošlo;

"referencies available upon request" bi mogao da izbaciš - ili ćeš ih priložiti ili ih nećeš ni spominjati.

Možda ima još neko ideju... 

Offline Baron Tiosav

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 86
  • ~tu fui, ego eris ~
    • View Profile
Re:
« Reply #2 on: 03/July/2014 »
poslusaj funka sve ti je lepo rekao ,slika ti ne treba jer ces ionako morati da se slikas za aplikaciju pa ce oni to tamo heftati za cv ako ides preko kouzona ostavi nemacki spanski ti ne treba. portfolio izbaci na flicker. ne moras da trosis pare da ih stampas nosis ih na flesu.

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Ocenite CV - Photographer
« Reply #3 on: 03/July/2014 »
CV i jeste stao na dve strane nego je meni trebalo tri screena iz nekog razloga  oT

Hvala na savetima, sad cu prepraviti.

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Ocenite CV - Photographer
« Reply #4 on: 03/July/2014 »
Pokusaj drugi. Sorry na duplom postu, ne mogu da editujem post pre ovog   -()-




Online bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Ocenite CV - Photographer
« Reply #5 on: 03/July/2014 »
Meni sad izgleda bolje. Još par sitnica koje sam zaboravio da napišem jutros:

dodaj i mesece na godine - sept 2011 - nov 2012. Pripazi da razmak između poslova ne                    bude duži od tri meseca;

drži se jednog fonta, najviše dva.