Author Topic: Smaranje gostiju dok veceraju  (Read 6993 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: Smaranje gostiju dok veceraju
« Reply #15 on: 17/August/2015 »
Ne mora da znaci ako je neko Photo Manager da zna dobro da slika i da zna dobro tehnicke detalje oko foto aparata, masina i slicno, neki su to i dokazali ;)  Na nekim firmama je tako lako postati manager, dok neki manageri s istih tih firmi na nekim visokoklasnim, ne bi sigurno bili ni level 3 fotograf, to vam ja zivotom garantujem. Tako da , neko ovde moze da prica sta hoce i prosipa politiku, jer postati managaer nakon jednog ugovora, kakva je to firma ? I to neko ko nije imao iskustva nikako skoro u fotografiji ? Nemojte misliti da narod koji ovde nesto NAPISE, da je uvjek sve tako kako napisu

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Smaranje gostiju dok veceraju
« Reply #16 on: 17/August/2015 »
Za takav posao moras da imas odredjen mentalni sklop....ako ti to u startu vidis ko "smaranje" mozda to nije posao za tebe  I verovatno ces poceti da mrzis kompaniju I goste posle par meseci....postoje poslovi gde ne moras nikog da smaras...sedis u ofisu ili radis nesto fizicki

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Smaranje gostiju dok veceraju
« Reply #17 on: 17/August/2015 »
Ova hastalavista xxxxxxx xxx xx xxxxxxx, ona zna koji posao nije za nekoga, pretpostavlja da ce mrzit kompaniju i goste nakon nekog vremena, sugerira uredski posao, a sve to jer osobi koja nije nikada bila na brodu nije jasno kako se goste može gnjaviti sa fotografiranjem dok jedu. Jao majko mila kakih likova ima na ovom forumu ovo nije istina, ali barem je zanimljivo  ::bin-laden::

Ajmo sada na temu malo!

Photo shvaćam tvoju zabrinutost jer u našoj kulturi nije pristojno ometati nekoga dok jede, ali brod je nešto sasvim drugačije. Lijepo ti je Princ objasnio, večeru na brodu gdje ti "gnjaviš" najbolje možeš zamisliti kao svadbu. 200,300-400 ljudi u restoranu jede i pije, u principu se dobro zabavljaju, ti priđeš sa smješkom uz spiku: Good evening everyone, photo time i probio si led, odradiš svoje i to je to, nema tu neke velike filozofije. U mene na brodu moram reći da nisam primjetio da fotografi prekidaju ljude dok jedu da bi ih slikali, uvijek gledaju povoljan trenutak ( dok gosti čekaju hranu ), idu od stola do stola, ako za nekim stolom svi jednu onda taj stol preskoče pa se vrate za minut kada pojedu ( na brodu gosti jako brzo jedu jer ima dosta manjih slijedova, nije to kao kad ko kuće naručiš miješano meso pa se boriš pola sata sa porcijom  :gladan: ).

Nisam u photo departmentu ali mi fotografi smetaju svaku večer, pogotovo kada serviram hranu  :giggle:. Svaki put kad idem servirat hranu a oni mi se motaju oko stola, uvijek ih u glavi posaljem u pm, iako shvaćam da je to njihov posao i s njima imam jako dobar odnos ( uvijek im dobacim koji su gosti npr. puni kao brod, a koji se npr. bune na cijenu pive od 5 dolara ).

@Photo - ne brini o tehničkim detaljima posla sada, fokusiraj se da dobiješ posao,a kada dođeš na brod siguran sam da ćeš prvi dan naći nekoga tko će ti objasnit kako se prilazi gostima dok jede, pitaš kolegu ,managera....

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Smaranje gostiju dok veceraju
« Reply #18 on: 17/August/2015 »
ja bi vam samo skreno paznju na to da vas je photo ovo pito prosle godine u julu.. ko zna jel do sad lik to sve sam skonto i libo li ga taki vise za tim svim

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: Smaranje gostiju dok veceraju
« Reply #19 on: 17/August/2015 »
Hvala tebi na skretanju paznje kad nas je to photo pitao, mozda je vec na brodu, mozda je sef, a mozda je jos uvjek kod kuce i ne radi nista, to se ne zna :) u svakom slucaju ovde moze da procita nesto korisno vezano na tu temu... Udav je to dobro objasnio... Ja radim svadbe jako cesto, pa desi se da ih ometam dok jedu, mada praktikujem da odradim fotkanje prije postavljanja vecere , sto na brodu nije moguce naravno :) U sustini, udjes u restoran i krenes, a ja sam sebi uvjek govorio jednu stvar prije ulaska u RESSIE : ti si budala, lako ces ! I uvjek je palilo! Pristup je jako bitan, ako je pristup pozitiva, smjeh, sala , lako je, a ako je pristup neki bagav, neces se ti naslikati restorana :D

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Smaranje gostiju dok veceraju
« Reply #20 on: 17/August/2015 »
ne znam ni sto sam to napiso, u pravu si. moze se to skontat na svadbama, samo sto kod nas na svadbama uvijek imas olaksavajuci "kamerman-haj-vamo" faktor i "de mene s kumom" :D

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Smaranje gostiju dok veceraju
« Reply #21 on: 10/November/2015 »
Ova hastalavista , ona zna koji posao nije za nekoga, pretpostavlja da ce mrzit kompaniju i goste nakon nekog vremena, sugerira uredski posao, a sve to jer osobi koja nije nikada bila na brodu nije jasno kako se goste može gnjaviti sa fotografiranjem dok jedu. Jao majko mila kakih likova ima na ovom forumu ovo nije istina, ali barem je zanimljivo  
   nista ja ne pretpostavljam, ja sam se nagledala vrlo nezadovoljnih radnika ovde koji se stalno zale. Vidim mnogo razocaranih  ljudi koji su ocekivali nesto drugo . ... misle da ce svojom nevaspitanoscu dokazati superiornost a onda se nabodu zestoko kad vide da to tako ne funkcionise na brodu. Moras biti fin- to Balkanci nikalo da nauce.  Vrlo retko sretnem nekog sa Balkana ko ne pljuje brod, sudbinu , goste .... sve je glupo i svi su glupi. Niko kao mi

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Smaranje gostiju dok veceraju
« Reply #22 on: 01/April/2016 »
Ne mora da znaci ako je neko Photo Manager da zna dobro da slika i da zna dobro tehnicke detalje oko foto aparata, masina i slicno, neki su to i dokazali ;)  Na nekim firmama je tako lako postati manager, dok neki manageri s istih tih firmi na nekim visokoklasnim, ne bi sigurno bili ni level 3 fotograf, to vam ja zivotom garantujem. Tako da , neko ovde moze da prica sta hoce i prosipa politiku, jer postati managaer nakon jednog ugovora, kakva je to firma ? I to neko ko nije imao iskustva nikako skoro u fotografiji ? Nemojte misliti da narod koji ovde nesto NAPISE, da je uvjek sve tako kako napisu

Spodoba banovana, sta god pisao ja ubijam.njegovu tezu! Ja sam bio taj koji nije nista znao pa je naucio, I dok ja idem kao Manager na MSC on I dalje pusi... Starac, kao profic, koliko ti treba do promocije, bar to assistant-a ? Evo meni 26 a vec na 2 kompanije Manager, I to na Velikoj kao sto ti kazes da je ne moguce.. Milane, ako ovo citas, uzivaj u pejzazima